Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tisztelt teljes mértékben...

Tisztelt teljes mértékben abortusz-ellenesek! Belegondoltatok már, hogy milyen élete lesz annak a gyereknek?

Figyelt kérdés

Rengeteg választ olvastam már abortuszos kérdéseknél, és Ti mindenkivel meg akartátok tartatni a babát. Volt egy olyan indok, hogy "annak a szegény babának is fáj amikor összeroppantják".. Megsúgok valamit: mivel abortuszt csak 12. hétig végeznek (elvileg...), az a "baba" semmit sem érez.

Most úgy őszintén: hányszor gondoltatok bele, hogy milyen élete lesz annak a kicsinek??


Elmesélek egy történetet, a barátnőmmel esett meg, így elég részletesen le tudom írni...

18 évesen terhes lett az akkor 24 éves barátjától. Védekeztek hüvelytablettával... Amikor kiderült, hogy terhes, a pasi elhagyta 1,5 év után. A lány nagyon nem akarta megtartani a babát, de minden ismerősünk beadta neki, hogy gyilkos lesz, ha elveteti.. Egyedül én, és az anyja mondtuk azt neki, hogy ha nem akarja, akkor ne tartsa meg. Végül megszülte a gyereket. Semmi anyai ösztöne nincs még most se... Alig foglalkozott/foglalkozik a gyerekkel... A gyerek az anyjától semmi szeretet nem kap. Most alsó tagozatos, és rengeteg probléma van vele. Nagyon nehezen tanul, anyja ordibál vele ha nem sikerül a gyereknek valami, viselkedészavarai vannak, szinte már idegbeteg szegény kislány..


Szerintetek jobb most nekik, hogy akkoriban nem vetette el?...


2010. febr. 5. 20:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
62%
Ez nagyon szomorú történet.Én nem vagyok abortusz ellenes, pontosan az általad leírtak miatt.
2010. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
36%
Úgyse fogják megérteni. :( A nő nem fontos csak az pár hetes magzat... Szerintem még annál a 9 éves kislánynál is helyesnek tartják hogy megszülte (mostanában itt többször kiírták, nagy hír biztos). Ők semmit nem vesznek figyelembe csak hogy szülj, szülj akármi van... :( Tuti le fognak hurrogni.
2010. febr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
55%
Jogos...
2010. febr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

Nyugodtan hurrogjanak csak le, de szerintem nekünk van igazunk...

A pár hetes magzat "fájdalmai" érdeklik őket, de az, hogy mi lesz, ha felnő, már nagyon nem...

2010. febr. 5. 20:13
 5/61 anonim ***** válasza:
85%

Igazad is van és nem is...


Úgy gondolom,hogy sem a megtartás sem az abortusz nem jó megoldás ebben az esetben,hát akkor kérdem én mi helyes.Igazából semmi,mert lássuk


Ha abortuszod lesz,akkor egy idő után ráébredsz,hogy lényegében egy gyilkos vagy,aki egy élet felett döntött...

Ha megtartod,de úgy jársz mint az ismerősöd, szar anya vagy és a gyerek életét egy életre tönkre vágod...

Viszont ha örökbe adod lehet,hogy egy idő után ráébredzs,hogy hoppá nem kellett volna és ha a gyerek nem szerencsés örökbe sem fogadják akkor egy életre tönkre vágjá az életét.Ott a gyerekek verik egymást,hidd el tudom,volt barátnőm intézetből...viszont ha szerencsés és szerető szülők veszik körül akkor boldogság van...ilyen esetet is ismerek.



Nincs megoldás...ez a döntés az emberek felett áll...isten kezében van minden...


^^

2010. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

Bele kéne gondolni, hogy ilyen esetben mi lenne a legjobb..

Tuti, hogy egy értelmes nő sose fogja túltenni magát egy abortuszon, de az biztos vigasztalja valamennyire, hogy annak a gyereknek így a legjobb, hiszen tényleg sehol sem lenne jó helye, csak a saját anyjánál, ha normálisan, szeretetben neveli..

2010. febr. 5. 20:16
 7/61 anonim ***** válasza:
87%

Namost. Egy baba nem kéri, hogy legyen. Vannak érte"felelős" párok, akik szeretetből vagy "csak úgy" összehozzák. Nem szeretem ezt az abortuszt -kérdést, mert nem szeretek olyan dolgokról olvasni, hogy "ettől nem lesz semmi bajod" "nem érez semmit ababa" ..stb. Aki ilyen simán tud erről írni, még sosem látott abortuszvideót , de a "Néma sikoly" c. dokumentumfilmet se. Az eset után az orvos felszámolt mindent, ami az abortusszal kapcsolatos. Az embrió húzódott el a szike elől, szívbemarkoló realitás. Az hogy valaki megtartja a babát, és utána megbánja, az igazából senkit se képes szeretni. Rengeteg olyan nő van, aki vacillált az abortusz mellett/ellen, aztán nem vetette el a babát és ma azt mondja, a legnagyobb butaságot követte volna el.

Mindamellett hogy az abortusz lelkileg tönkre is tehet egy nőt, fizikai gondokat is okozhat. Többek közt meddőséget. Akkor meg már nem lehet, amikor rájön: mostmár akarja.

2010. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
23%
Én láttam Néma sikolyt és nem éreztem semmit. Legfőképp azért mert csak egy szürke izét láttam a képen, nem embert. Ez van... Szerintem ez csak túlzás hogy mindenki sajnálja. De ettől én még tudok szeretni.. Szerintem van olyan hogy senki nem tehet a gyerekről, mert nincs 100%-os védekezés! De gondolom azért védekeztek mert nem akartak gyereket. Vannak olyan emberek akik nem szeretik annyira a gyerekeket, és nem is akarnak szülni, ők nem hiszem hogy megbánnák ha elvetetik és a gyereknek is jobb! De ettől ők még nem szörnyetegek, csak máshogy gondolkoznak és szeretni is ugyanúgy tudnak!
2010. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
76%
azt meg végképp nem lehet tudni, hogy egy ember miért jön a Földre. Lehetséges, hogy 16 éves korában rájön, hogy ő szeretne rendes életet , és 30 évesen sikeres ügyvéd és családapa lesz belőle. Az esélyt mindenkinek meg kell adni, korántsem biztos, hogy elkallódik. Rendes, normál hátérrel, osztályelső státusszal is el lehet kallódni.
2010. febr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Én abba gondoltam bele a minap, amikor a tv-ben a demográfiai helyzetről volt egy beszélgetés és dr. Kopp Mária azt mondta, hogy meg kellene érteniük az embreknek Magyarországon is, hogy az abortusz nem a születésszabályozás egy eszköze, hogy vajon tényleg ilyen tömegben vannak még mindig Mo.-on, akik ezt nem fogják fel. Végül rábólintottam, hogy talán igaza lehet. Most látom, mennyire.
2010. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!