Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbe adás vagy abortusz?

Örökbe adás vagy abortusz?

Figyelt kérdés
néhány barátnőmmel beszélgettem erről. egyikünk se terhes. Ők mondták hogy az abortusz jobb, nem fog szenvedi életében a gyerek. én teljesen máshogy gondolom. szerintem lehet hogy nem lesz családja de akkor is élhet,tanulhat,dolgozhat,boldog lehet. lehet hogy 18 éves korában kirakják az árva házból de ha tanul,dolgozik pénzt tud keresni,boldog lehet és alapíthat családot. és amúgy mi nem különleges esetekről beszéltünk hogy pl. egy 14 éves kislány lesz terhes hanem mondjuk egy 18-20 éves. szerintetek ? nektek mi a véleményetek?
2013. jan. 29. 16:22
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

És mi az, hogy mert másnak nem lehet, ezért szülje megvalaki? Ha szülök még 5-öt, akkor akinek nem lehet, annak jobb lesz? ŐSZINTÉN!!!


Aki meg az örökbeadással jön, az adott már örökbe gyereket? Nem? Akkor miről beszélünk?


Bocsi a hibákért, de már "B" babánál tartok :)

2013. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
25%
Az abortusz azt jelenti, hogy megölik a babát. Ne gondold, hogy nem él át fájdalmat! Ha árvaházba kerül, akkor lehet, hogy egész élete nyomorúságos lesz. Viszont ha örökbeadod (pl. egy gyermektelen házaspárnak), boldog, teljes életet fog élni, ráadásul egy házaspár öröme is beteljesedhet ezáltal. Egyértelműen ez utóbbira szavazok!
2013. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
36%

35-ös! Ez tényleg furcsa, hogy inkább megölik a gyereket, mint hogy másnak adják... Mi ez, ha nem önzőség?!

37-es! Egyetértek a sorrenddel! Annyi különbséggel, hogy ez én listámon nem is szerepel az abortusz (sőt, az örökbeadás sem), de elméletben én is így gondolom!

2013. jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
30%
Látom jól lehúztatok,sajnálom nekem nem fér bele az értékrendembe,hogy megöljem a gyerekem,és önző sem vagyok,hogy inkább megölöm,mint másé legyen.Úgy gondolom 20 évesen felnőtt annyira valaki,hogy bevállalja ha teherbe esik,pláne még ha védekezett is.Életem legjobb döntése volt 20 évesen megtartani a fiam,azóta dolgozom,lassan államvizsgázom, kisfiam apukája már a férjem együtt lakunk saját lakásba,a párom is dolgozik még autónk is van, fiunk semmiben nem szenved hiányt.Lepontozhattok,de önzőség lett volna az abortusz,csak azért mert 20 évesen főiskolás voltam.
2013. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
27%

Ha valamiért nem tarthatnám meg, de maga a terhesség nem járna veszélyekkel (értem ez alatt, hogy sem egészségügyileg, sem úgy, hogy például a "kedves" család agyonver, ha kiderül), akkor örökbe adnám.

Nem vagyok az a típus, aki az asztalt veri, hogy az abortusz gyilkosság, de akárhogy is vesszük, mégis azt jelenti, hogy elvesszük valakinek az életét, aki már létre jött. Sokkal nehezebb, és sokkal nagyobb dolog is az, ha valaki képes a baba érdekét előtérbe helyezni a saját lelki nyomoránál, és gondoskodik arról, hogy ha ő maga nem is nevelheti, legalább kerüljön a kicsi olyanokhoz, akik majd biztosítják neki a családban nevelkedést.

2013. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

hivatásos nevelőszülő vagyok

tudom h mi a helyzet a mai MO-n ebben a vonatkozásban saját példámon látom h mennyire nem jó egy gyereknek ez a helyze,

nehezen kezelhetőek pont a sok változás miatt nehezen alakítanak ki bizalmi kapcsolatot ellenségesek stb...


ha az anya szülés után nem mond le róla nem adható örökbe bekerül a rendszerbe a gyerek és bizony elég sok nevelőszülőn megy keresztül

az anyának pl ha elköltözik joga van kérni h helyezzék át a gyereket közelebb hozzá

de ha nem jön ki a nevelőszülőkel akkor szintén kérheti az áthelyezést

ha a nevelőszülő nem bír vele akkor vissza lehet adni a gyereket

sok esetben az anya nem látogatja a gyereket rendszeresen évente 1-2-4 esetben jö elviszi vagy nem pár órára és ezzel le is teszi a lelkiismeretét


az elmúlt 15 évben mióta ez a munkám összesen 35 gyerek fordult meg nálam csecsemőtől 17 éves korig átlagosan 6 évig voltak vannak nálam

de egyik gyerek sem került vissza a saját családjába még akkor sem ha az otthoni viszonyok ezt megengedhetteték volna


jelenleg 4 gyerek van nálam (ez is ritka h nem "teltház" van) :

9 hónapos -- 4 hónapja van itt -- 4x volt itt

4 éves -- 2 éve van itt -- egyszer sem látta a szülő azóta

5 éves -- 1 éve van velem őt sem látogatják

11 éves -- 6 éve van velem kb 3-4x jönnek hozzá 1 évben


ezeket ismerve inkább az abortusz ajánlanám a lánynak

2013. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

még egy dolog


a 35 gyerekből egyet sem fogadtak örökbe mert egyik anya sem volt halandó lemondani róla !!!!

2013. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Az egyik gyerekem tolókocsiban él, a másik soha nem kel fel az ágyból, értelmileg is súlyos eset...nem lettek elvetetve, met hívők vagyunk. Ak

Aki ellenzi a küretet, az még nem látott tehetetlen, reménytelen,feldolgozhatatlan állapotú gyereket. És az apjuk meg sem szökött..a lelkész szerint próbára vagyunk téve...

2013. jan. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Azt az egyet nem értem, ha valaki logikusan állást foglal az örökbe adás mellett (és itt most nem arról beszélek, hogy nevelőszülőhöz kerül a gyerek, de hivatalosan nem mondanak le róla), azt a véleményt mások miért nem tudják elfogadni? Azért, mert az abortusz könnyebb? Akkor már nem kell azon agyalni később, hogy mi lehet vele?
2013. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egyetértek veled!
2013. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!