Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz után működhet egy...

Abortusz után működhet egy kapcsolat? Le lehet küzdeni közösen a gondokat?

Figyelt kérdés

Pár hónapja a barátnőmnek volt egy abortusza. Közös döntés volt, bár ő jobban gondolkodott rajta, mint én. Nem akartam még babát, ezt meg is mondtam neki, de biztosítottam róla, hogy ha mégis meg akarja tartani akkor természetesen támogatom, de ha egyedül kellene döntenem akkor a nemre szavaznék. Végül úgy döntött ő is, hogy vetessük el. Azóta sokat változott a kapcsolatunk, elég sokat veszekszünk, azt mondja nem hibáztat, de én úgy érzem mégis. A szex sem működik. Ne értsetek félre tudom, hogy testileg is megviselhette, nem erőltetem, csak az apróbb közeledéseimet is elutasítja.

Volt valaki hasonló helyzetben? Meg fog "bocsátani"? Mit tehetnék? Nem akar róla beszélni, azt mondja zárjuk le a történteket



2013. jan. 24. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Kettőtökön múlik, de általában abortusz után már nem ugyanolyan, mint régen. Sokszor szakítás a vége. Sok esetben az egyik fél mindig jobban meg akarta tartani a babát, mint a másik. Ha azt mondja, hogy ne beszéljetek róla, akkor ne erőltesd. Sok türelemmel és megértéssel kell lenni ilyenkor. Teljesen normális amúgy szerintem ahogy reagál a történtekre, csak idő kell neki.
2013. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Persze, hogy megviseli. Én sosem gyilkoltam meg senkit, de mikor elvették a kicsit, úgy éreztem magam mint egy gyilkos. Pedig mindenki mellettem volt, támogatott. A magzat a testünk része, egy élet. És erről az életről nekünk kellett dönteni. Én fél év után is sírtam, ha rágondoltam, hogy lehetett volna egy gyerekem.


De sajnos ebben az érzésben a nő magára marad. Ezt a fájdalmat senki nem érezheti át. Sokáig nem tudtam rendesen aludni sem.


Végül meggyűlöltem a barátom. Vele együtt magamat is. Hiába ez volt a jó döntés, attól még szörnyű dolgot tettünk. Ő sem értette a dolgot, ahogy te sem. De ami a barátnőd lelkében van az szerintem rosszabb a pokolnál is.


24/L

2013. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg nem tudom teljesen megérteni mit érez, de próbálom. Engem is megviselt azért, hisz nekem is lehetett volna egy gyerekem, nem jókedvemből hoztam én sem ezt a döntést, nekem is fájt, de tényleg ez volt a jó döntés a jövőre nézve. Értem, hogy mégis neki kellett megtenni, hiába voltam ott mellette mégiscsak ő döntött, és neki kellett átélni. Ebből a részéből valóban kimaradtam, nem tudom mit érezhet pontosan, nem is fogom megtudni soha. Szeretnék vele erről beszélni, de erőltetni sem akarom.

Nem szeretném, ha engem hibáztatna, megutálna. Azt meg végkép nem, hogy meggyűlölje magát. Csak jelenleg nem tudom mit tehetnénk kettőnkért. Néha már úgy érzem még a gyerekkel is könnyebb lenne. Ami persze nem igaz, mert akkor meg még az ő életét is tönkretehettük volna.

2013. jan. 24. 14:09
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

3 abortusz és 18 év együtt élés

szal igen és igen


mondjuk engem nem viselt meg lelkileg a dolog én sem akartam akkor éppen gyereket

(most nem irom le melyik miért volt nem a kérdéshez tartozik)

2013. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet tényleg én rontottam el valamit, és nem figyeltem rá eléggé, észre kellett volna vennem, hogy ő tényleg jobban hajlik afelé, hogy tartsuk meg, mint a nem felé. De ezzel már nem igazán tudok mit kezdeni.
2013. jan. 24. 14:19
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Próbáld meg beszéltetni, mennél többet.Hogy ne tudjon bezárkózni.


Évek mire az ember egyáltalán létezni tud utána...

2013. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
Pár hónap az nem olyan sok idő, hagyd békén hagy lépjen tovább.
2013. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

#4 vok


hmm miért lettem lepontozva ???

mert nem viselt meg h rosszkor esett be a gyerek ? vagy azért mert túl tudtam tenni magam rajta gyorsan ? vagy azért mert szerintem egy jó kapcsolatot nem tesz tönkre egy abortusz ? de most komolyan miért kellene lelkiismeretfurdalásomnak meg nyomoromnak lenni?

igazán érdekelne h miért ?


kérdezőnek : a végső döntés a csaj kezében volt ha nem akarta akkor miért ment el? nem szép dolog a másikra kenni ! és a másikat hibáztatni hiszen ha meg akarta volna tartani akkor hiába csinálsz bármit szül egy gyereket -- az már más kérdés kinek ....

2013. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Én nem nehezteltem a barátomra, mert közösen hoztuk ezt a döntést. Tehát a mi esetünkben arról volt szó, hogy én amúgy meg akartam tartani, ő meg kötötte az ebet a karóhoz. Igazából az abszolút a nőn múlik szerintem: én azért nem tartottam meg, mert NEM akartam gyereket, ilyen egyszerű. Ha akartam volna, akkor megtartom és nem érdekelt volna, hogy a barátom mit szól. Erre mondom, hogy végső soron a nőé a döntés. Ha manipuláltak volna, holott meg szerettem volna tartani, egész biztos, hogy meggyűlöltem volna én is a barátomat. Én csak amiatt haragudtam rá, mert úgy éreztem, csak én viszem el a hátamon az egész "balhét", soha nem kísért el orvoshoz, ő titkolta mindenki előtt, az én családom meg halálra idegeskedte magát miatta. És nagyon kiakasztó volt, hogy miközben az én anyámmal éjszakákat virrasztottunk át ebben az időszakban és a lehetőségeimet latolgattuk, "anyósom" boldog tudatlanságban kavarta a pörköltet odahaza. Mert a drága exem sunnyogott.
2013. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
javítok: NEM arról volt szó, hogy...
2013. jan. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!