Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz után működhet egy...

Abortusz után működhet egy kapcsolat? Le lehet küzdeni közösen a gondokat?

Figyelt kérdés

Pár hónapja a barátnőmnek volt egy abortusza. Közös döntés volt, bár ő jobban gondolkodott rajta, mint én. Nem akartam még babát, ezt meg is mondtam neki, de biztosítottam róla, hogy ha mégis meg akarja tartani akkor természetesen támogatom, de ha egyedül kellene döntenem akkor a nemre szavaznék. Végül úgy döntött ő is, hogy vetessük el. Azóta sokat változott a kapcsolatunk, elég sokat veszekszünk, azt mondja nem hibáztat, de én úgy érzem mégis. A szex sem működik. Ne értsetek félre tudom, hogy testileg is megviselhette, nem erőltetem, csak az apróbb közeledéseimet is elutasítja.

Volt valaki hasonló helyzetben? Meg fog "bocsátani"? Mit tehetnék? Nem akar róla beszélni, azt mondja zárjuk le a történteket



2013. jan. 24. 13:50
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
a fiú 18, én 20 éves vagyok, 1 éve volt az abortuszom és azóta is boldogan élünk együtt
2013. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
34%
Mindenki máshogy éli ezt meg. Nálunk működött utána. 17 évesen volt abortuszom, akkor másfél éves kapcsolatban. A barátom 24 volt. Támogatott volna, ha megtartom, de én nem akartam, mert voltak, vannak céljaim, amibe egy gyerek még nem fért bele. Hamar kiderült, hogy terhes vagyok, és mivel első perctől tudtam, hogy nem fogom megtartani, nem nőtt hozzám, egy felesleges rossznak éreztem csak, nem is tudtam szeretni. A műtét után az altatásból sírva ébredtem, de akkor sírtam utoljára az egész miatt. Tudtam, hogy vele sokkal nehezebb lett volna az életem, mint így, a 10 perces műtéttel. A barátomat kicsivel jobban megviselte úgy vettem észre, bár nem mondta. Neki nehezen ment a szex utána, kb. egy évig lecsökkentek az alkalmak havi egyre, és én ezt ennek tudtam be. Azóta visszaállt minden a régi kerékvágásba. Nem beszéünk róla, mert nincs értelme már ezen rágódni. Két év telt el azóta, remekül megy minden, közös jövőt tervezünk (ahogy azelőtt is) és családot, csak még nem most. A barátnőd szerintem nem tudja magát túltenni ezen, valószínűleg neki lelkileg nagyobb teher volt, mint nekem például. Ezért írtam, hogy mindenki máshogy éli meg. Légy türelmes, de ha nem változik a dolog, akkor nem érdemes folytatni a kapcsolatot, mert ez rátok nyomná a bélyegét, és nem lehetnétek már olyan boldgok együtt, mint azelőtt.
2013. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Működhet, de sokat kell tenni érte és sajnos most Neked kell többet tenni és türelmesebbnek lenni...Nekem is így volt sajnos. Én nagyon megbántam, hogy elvetettem, mondjuk én szerettem volna megtartani és inkább ő nem. Persze ez nem kifogás, mert a végső döntés mindig a nőé, fiatal voltam és gyenge... nem magyarázkodom. de nyilván nagyon összekötöttem vele a történteket. Nagyon sokat szenvedtem én megmondom neked őszintén mi két éven keresztül nagyon erőteljesen viseltük ennek a nyomait, utána jobb lett, mert beszéltem egy nővel, akinek volt abortusza, utána pedig 3 gyermeket szült ugyanannak a férfinek és azóta is boldogan élnek. De a végső megnyugvást az hozta meg mikor megszületett az egészséges és csodás közös gyerekünk. Utólag sokminden megvilágosodott bennem. Többek között az, hogy Őt szerettem akkor is mikor féltem tőle (ez különben nagyon jó megfogalmazás a kedvesedtől én pont ezt éreztem) és, hogy magamat gyűlöltem inkább és magamnak nem tudtam megbocsájtani. És ezt rá vetítettem ki. Ő végtelenül türelmes volt, de egy ilyen szörnyűséghez a végtelen türelem is kevés. Bennem még volt egy ilyen félelem, hogy meddő leszek és ő majd ezért elhagy és neki lesz családja meg gyerekei én meg egész életemben magányos leszek és a bűntudat fog emészteni...mind1. szo ami szó nehéz ez az egész, elmondhatatlanul. borzalom, egy rémálom. de ha igazán szereted túl tudtok jutni rajta.

Mondd meg neki, hogy ha ugy érzi hibázott is túl kell lenni rajta, a kisbaba nem haragszik rá és tudja, hogy gyenge4 és gyáva volt, de szereti őt. és, hogy te is szereted és lesznek még egészséges, gyönyörű gyerekeitek. És hogy bárhogy érez, rád számithat.remélem picit tudtam segíteni. ha gondolja irjon itt nekem nyugodtan, tudom milyen érzés mikor nem mer az ember segítséget kérni, mert úgy érzi nem érdemli meg.

2013. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!