Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbe adás vagy abortusz?

Örökbe adás vagy abortusz?

Figyelt kérdés
néhány barátnőmmel beszélgettem erről. egyikünk se terhes. Ők mondták hogy az abortusz jobb, nem fog szenvedi életében a gyerek. én teljesen máshogy gondolom. szerintem lehet hogy nem lesz családja de akkor is élhet,tanulhat,dolgozhat,boldog lehet. lehet hogy 18 éves korában kirakják az árva házból de ha tanul,dolgozik pénzt tud keresni,boldog lehet és alapíthat családot. és amúgy mi nem különleges esetekről beszéltünk hogy pl. egy 14 éves kislány lesz terhes hanem mondjuk egy 18-20 éves. szerintetek ? nektek mi a véleményetek?
2013. jan. 29. 16:22
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
69%

Te három dolgot keversz itt egybe.


Az abortusz az abortusz, de az örökbeadás meg az árvaház közt elég nagy a különbség. A háromból egyértelműen örökbeadás. A gyereknek lesz családja, egy családnak gyereke, minden rendben van.

2013. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tudnám örökbeadni. Abortuszra mennék, ha megköveznek itt, ha nem.

Nem lennék hajlandó ezzel a tudattal együtt élni, hogy valahol van egy gyerekem és azzal sem, mindenki lát terhesen, de a gyereket senki sem látja.

2013. jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
81%
abortusz
2013. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim válasza:
75%
Én ismerem magam annyira h tudjam ha választani kell az abortusz és örökbe adás között az elsőt választanám. Nem tudnám feldolgozni h van egy gyerekem a világban,ha meg esetleg nyilt örökbeadás,akkor még láthatnám is... Nekem ez nem menne. Meg úgy gondolom nem hiába van törvény rá h 12. hétig elvetesse az ember a magzatot,nem tartom gyilkosságnak.
2013. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
74%

Abortusz.

9 hónap terhesség után belehalnék az elválásba.

2013. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
63%
Az én gondolkodásmódom szerint a gyereknek jobb ha meg sem születik egy ilyen világba.
2013. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 poet1 ***** válasza:
28%
Az abortusz súlyos gyilkosság! Kik az terhes nők,akik egy apró életről,aki nem tehet semmiről és teljesen kiszolgáltatott döntsenek?! Megöljék az álmokat,egy boldog élet lehetőségét, talán egy tudóst vagy művészt. Aki teherbe ejtette magát,annak kellett volna gondolkodnia!
2013. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
66%
Pasi vagyok, de tisztelem azokat a Nőket, akik meghozzák ezt a ki nem heverhető döntést... Két borzalmas között kell választani, de az abortusz a megmagyarázhatóbb... Ha már megszületik egy ember, azt bizony vállalni kell...
2013. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
49%
Örökbeadás szerető családhoz. Igy a gyerekemet sem ölöm meg,és egy családnak is sikerülne hőn áhitott gyermekhez jutnia. Persze kérdés terhesség közben mi változna bennem,mi lenne ha megszülném,lenne e szivem mégis odaadni... De igy most akkor is ezt látom a legjobb megoldásnak.
2013. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
73%

Abortusz.

Ha most terhes lennék, elvetetném. Van egy lányunk, aki lassan három éves. Falun lakunk, ha nem is emlékezne rá, egy jószándékú biztosan elkotyogná neki ha örökbeadnám a testvérét.

Jelenleg is munkát keresek. Ha dolgoznék se merném megkockáztatni.

Arról ne is beszéljünk, hogy egy terhesség mennyire megviseli a testet. Ülőidegzsábám van a terhesség óta, hiába szültem fitten, fiatalon.

Vajúdás közben üvöltöttem emiatt a fájdalomtól.

Az sem biztos, hogy képes lennék még egy gyereket kihordani egyáltalán.

2013. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!