Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekesek miért kapnak...

A gyerekesek miért kapnak gyest meg gyedet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenki maga vállal gyereket, és feltételezem tudja milyen anyagi körülmények közé. Ez plussz segítség nekik anyagilag. Ez szép dolog, viszont vannak akiknek csak mesterségesen lehet gyerekük, és ők a hormonális gyógyszerekre nem kapnak anyagi segítséget. Őket miért nem segítik anyagilag?
2012. jan. 19. 14:26
 81/102 anonim ***** válasza:
92%

Ja és még egy gondolat: a te kérdésednek abban a formában, ahogy feltetted NINCSEN SEMMI ÉRTELME.

És egy értelmetlen kérdésre sok sok intelligenciával, tapasztalattal és értelemmel SEM lehet válaszolni.

Amit később írtál, az már érthető, csak épp az értelmetlen kérdésedhez nincsen semmi köze.


Persze pl. a "milyen színű a vakond hányása" hasonlóan értelmetlen kérdésre is lehet gazdasági helyzettel vgy bármivel válaszolni - ez a tudatlan emberek sajátja, hogy ha már nem sikerül okosat mondani, akkor elviszem a kérdést olyan irányba, hogy mindenképp megmondhassam a frankót, és mások legyenek butábbak.

Csak a gond az, hogy mások nem butábbak nálad - így nem tudsz szellemileg föléjük kerekedni.

Ez frusztráló érzés, tudom, de ahogy elnézlek, sokáig kell ezzel az érzéssel élned.

2012. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/102 A kérdező kommentje:
Nem nekem fáj az igazság hanem nektek! Olvass vissza és meglátod hány kérdésemre nem kaptam választ. Nem én vagyok itt a megkeseredett és nem én okolok másokat. Persze valóban kényelmesebb neked is szapulni engem, mint hogy a társadalmat mélyebb összefüggésekben vizsgált. Könnyebb azt mondani hogy JÁRNAK dolgok, és természetesnek venni hogy ez így van, mint megválaszolni a miértet.
2012. jan. 21. 15:12
 83/102 anonim ***** válasza:
92%

Én már a miértre is írtam választ, de arra sem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd.


Ismét megteszem hát:

Én sem értek azzal egyet, hogy támogassuk a megélhetési gyerekgyártást.

De tekintettel arra, hogy ezt a helyzetet nem lehet szelektálással rendezni, így értelemszerűen nincs is rá megoldás.


Hiszen szerinted ki lenne az aki mindenki felett állva eldönti, hogy ki az, aki megérdemli a gyest, és ki az aki nem?

Ki az, aki rámondja egy gyermeket váró fiatal párra, hogy ők aztán biztos a pénzért gyártották a gyereket, ezért őket nem támogatjuk?

Van róla fogalmad, hogy ez milyen iszonyatos visszaélésekre adna lehetőséget?


Ha mondjuk összeülne egy biztosság, és azt mondaná, hogy na ezek a szülők eddig nem dolgoztak, így nem is segítjük őket a gyermekvállalásban? Így gondolod?

És ha közben ez egy szorgalmas fiatal pár, akik most fejezik be az iskolát, és becsúszott a gyerek, és ezerrel próbálják megoldani az életüket, hogy fennmaradjanak, és becsülettel felnevelhessék a gyereket? Tőlük sajnálod? Ugye nem.

Akkor hogyan tennél különbséget? Hogy valaki c.gány vagy sem? Ez nem gyengén diszkriminatív lenne, és mint ilyen nem kicsit törvénysértő, vagyis nem járható út - pláne úgy, hogy nem kevesen vannak olyanok, akik a származásuk és esetleg egy-két gyerek ellenére is sikeresen boldogulnak az életben.


Akkor hogyan legyen mégis a különbségtétel?

Vagy ne is adjunk gyest senkinek, aki nem dolgozott? És az a több ezer kisbaba szenvedje meg a döntést, aki szorgalmas szülőkkel rendelkezik, és akiknél fillérre ki van számolva a gyes és a családi pótlék helye is?


Hogyan is dönthetnénk róla, ki érdemli meg? Hiszen nem vagyunk istenek!


Tudod mit mondok - inkább adok olyannak is, aki nem érdemli meg, minthogy egyetlen olyan gyerektől vegyem el, aki megérdemli.


És a gyedet meg egyáltalán nem kellene idekeverned, hiszen az munkaviszonyhoz kötött - nem is kevés feltétele van annak, hogy valamivel több pénzt kapjon a szülő.


Lényeg a lényeg: értem a problémát, de erre nincs megoldás. Ha olyan nagyon okos lennél, mondhatnál megoldást, de persze nem tudsz - nem meglepően, hiszen nincsen megoldás. Ez ennyire egyszerű.


És mindez, amit leírtam, a véleményemen rólad egyáltalán nem változtat.

2012. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 anonim ***** válasza:
Igen, képzeld azt mondom jár, mivel nem kis pénzt adóztam 13 év alatt, úgy gondolom, hogy nem csak mindig beletenni, hanem egyszer mikor szükségem van rá, kivenni is akarok. Ha eltereled a témát, és a megélhetési gyerekvállalókra vagy kiakadva, akkor tedd fel úgy a kérdést.
2012. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/102 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Olvasd el amiket írtam. Köszönöm!
2012. jan. 21. 18:32
 86/102 anonim ***** válasza:

Kérdező!Tudod mi itt a lényeg?Az hogy neked nem lehet természetes úton gyereked,de a gyógyszerekre nincs pénzed.Ezért támadod a gyerekeseket és mindenféle hülye kérdéseket teszel fel.És akkor még te nézel le mindenkit,te mondod a másikra hogy saját magát minősíti.TE minősíted magadat a legjobban.

Javaslom olvasd el és értelmezd!

[link]

2012. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 A kérdező kommentje:
71%-os, üldözési mániád lehet neked is, mint itt sokaknak akik irigységgel stb vádolnak engem. Lényegtelen egyébként mert az ilyenekre egyánltalán nem adok.
2012. jan. 21. 21:36
 88/102 anonim ***** válasza:
100%

A 83-as válaszoló nagyon jól leírja a lényeget, kérlek olvasd el és értelmezd.


Egyébként rólad az jut eszembe amikor bemondják a rádióban, hogy vigyázzanak az autópályán mert egy őrült a menetiránnyal szembe megy....mit egy mindenki.


Ha felteszel egy kérdést és a válaszadók 99% ugyan azt a választ adja akkor nem ők az értetlenek, hanem az az 1%.


Azt meg, hogy egyes válaszolót "lepontoznak" téged még nem hoz előrébb, mert hidd el, ha a kérdezőt is le lehetne pontozni nem sok válaszod lenne 0% felett.


Mindezek ellenére kívánom neked, hogy lombikkal vagy anélkül de jöjjön össze egy baba.

2012. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az hogy itt az engem szapulók vannak jelenleg többségben, az közel sem jelenti azt hogy ti látnátok helyesen a dolgokat. Arra nem gondoltál még hogy vércsékkel nem szívesen állnak le? Megnéznélek titeket, ha egyedül kéne kiállnotok valamiért, az vajon hogy menne? Tudod vannak olyanok nem is kevesen akik osztják a véleményem, (sok privát levelet kaptam ez ügyben) csak nem akarnak vagy nem mernek kiállni veletek szemben. Egyébként köszi az utolsó mondatod.
2012. jan. 22. 13:03
 90/102 anonim ***** válasza:
49%

Miért kellene bárkinek is kiállnia velünk szemben?

Azzal egyetértek, hogy sok ember nem mer kiállni az igazság mellett, inkább elhallgat, de jelen esetben erről szó sincs, megint kevered a szezont a fazonnal.

A konkrét szituáció itt az, hogy feldobtál egy témát, aminek nincs megoldása, és amiben nem lehet ésszerűen igazságot tenni, így mindenkinek VÉLEMÉNYE van a dologról. A véleménye mellett meg ha figyelmesen olvasod a saját kérdésedet, mindenki határozottan kiállt.


Nem szabad ennyire megkeseredettnek lenned, majd minden rendbe jön, de amíg ilyen a világhoz és az emberekhez való hozzáállásod, addig nem leszel boldog soha.

Ha kicsit megvizsgálod magad, akkor láthatod, hogy már a van rajta sapka-nincs rajta sapka effektus teljesen eluralkodott rajtad, nem figyelsz semmire, akár ésszerű, akár nem, csak szajkózod a magadét.

A kommentjeidben kizárólag akkor hivatkozol bármelyik válaszra, ha támadólag léphetsz fel, és érdekes módon egyetlen olyan kommentre sem jött még tőled válasz, ahol valaki értelmesen, észérvekkel igyekszik meggyőzni téged arról, hogy miért is nincsen igazad.

Az jelen helyzetben teljesen mindegy, hogy ki mit gondol bármelyik élethelyzetről, hiszen amin nincsen lehetőség változtatni, abban nem is lehet igazságot tenni.


Elhiszem, hogy zavar, amikor 8 gyerekes, nem dolgozó családok ötször annyit vesznek fel havonta nulla munkával, mint egy kétgyerekes család, ahol mindenki dolgozik - engem is zavar. De ahogy írtam fentebb a hosszú kommentemben, erre csak valami nagyon átfogó megoldás létezhetne, amit a jelenlegi jogszabályok nem tesznek lehetővé, ugyanis nem lehet semmi alapján diszkriminálni. A munka elismeréseként meg a szülők kaphatnak gyedet, ami azért több, mint a gyes.

Azt is értem, hogy szerinted inkább a dolgozó, szorgalmas embereket kellene segíteni, hogy hasonló kvalitású gyerekeket nemzzenek, nem pedig az ingyenélőket támogatni a további ingyenélők világra hozatalában, de kérlek gondolkozz!

Ugyan ki az az ember, aki eldönthetné egy leendő életről, hogy értékesebb, mint egy másik élet?

HA te és a férjed elveszítenétek a munkátokat, miközben terhes vagy, akkor ugyanez a döntéshozó kényszeríthetne téged az abortuszra, mondván hogy már nem vagy hasznos tagja a társadalomnak, hiszen nem termelsz - ergo megélhetési gyerekgyáros vagy? Ugye ha megfordítjuk a dolgot, mindjárt nem is olyan egyszerű, mint ahogy szerinted kellene legyen?


És még valami: a gyes segély, amit azért adnak, hogy legalább egy kicsi esélye legyen az új életnek, hogy legyen belőle valami - nem tudhatod, milyen örökséget hordoz, lehet ő lesz a következő világraszóló tehetség.

A gyed pedig a gyermeknevelés DÍJA, kvázi fizetés azért, hogy a jövedelmedet feláldozod a gyermeknevelés miatt. Érthetően a gyermeknevelés nem jelentheti azt, hogy onnantól éhen halsz, így ha rendszeres munkával rendszeres kereseted volt, akkor azt valamilyen szinten pótolni kell.

Így a gyedet ne keverd ide.


Tudom, hogy erre a kommentre sem fogsz reagálni, mert bármilyen hozzászólás, ami arra világít rá, hogy nincs igazad, és nem engedné tovább dédelgetni a sérelmeidet, az nem tarthat számot az érdeklődésedre - de mindegy. Én azért leírtam.

És bízok benne, hogy legalább egyetlen kommentemre reagálsz, hátha megérthetjük, hogy mi is a bajod.



És még egy gondolat: a gyes és a gyed NEM plusz segítség anyagilag

2012. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!