Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekesek miért kapnak...

A gyerekesek miért kapnak gyest meg gyedet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenki maga vállal gyereket, és feltételezem tudja milyen anyagi körülmények közé. Ez plussz segítség nekik anyagilag. Ez szép dolog, viszont vannak akiknek csak mesterségesen lehet gyerekük, és ők a hormonális gyógyszerekre nem kapnak anyagi segítséget. Őket miért nem segítik anyagilag?
2012. jan. 19. 14:26
 61/102 A kérdező kommentje:
Félrebeszéltek, mert magatok sem tudjátok értelmesen megmagyarázni. Egyikőtök sem. Akkor felteszek egy kérdést: miért járnak ezek azoknak akik sohasem dolgoztak? Kinek a pénzéből JÁR ez nekik és miért?
2012. jan. 21. 13:40
 62/102 A kérdező kommentje:
Ezen kívül, a gazdaságot az állam veri szét. Lehet itt sok-sok munkás ember, a gazdaságba mennyi beleszólása van? Aztán könnyen lehet, hogy a következő generáció kimenekül külföldre dolgozni. Akkor ugyanúgy elöregedik az "ország". Jelenleg is olyan helyzetek vannak, hogy lassan a fizikai létezést is ellehetetlenítik. Egyre nagyobb mértékű lesz a társadalmi diszkrimináció akár pozitiv akár negativ értelemben. Nekem is a nagypapám szegény azt gondolta hogy az unokáinak jobb lesz, de nem sokkal mielőtt meghalt volna, szomorúan azt mondta hogy tévedett. Márpedig ő nagyon sokféle dolgot látott, és megélt ember volt. Igen, nincs gyerekem (még) de ha lenne is, félteném a jövőjétől.
2012. jan. 21. 13:49
 63/102 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem élek Magyarországon. Itt GYES vagy GYED nem jár annak, aki legalább 12 hónapon keresztül nem fizetett TB-t. Csak a családi pótlék. Szerintem ez így is van jól. Én sem tartom tisztességesnek azt, hogy olyanok is kapják, akik semmit sem tettek az ügy érdekében.

Csak nálunk pl. arra sem jár semmi támogatás, hogy mesterséges módon tudjon valaki terhes maradni, akkor sem, ha mindkét szülő fizeti a TB-t. Ezt viszont tisztességtelennek tartom.

Mondjuk, engem egyik megvonásos része sem érint, mivel 13 éve folyamatos TB-fizető vagyok, úgy érzem, anélkül lehetek GYES-re jogosult, hogy bárkinek ártanék vele.

27 hkm.

2012. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
100%

OLvasd már el kérlek, mi volt az EREDETI kérdésed!


És most magyarázd meg, hogy amit most feszegetsz téma, HOGYAN KAPCSOLÓDIK a konkrét (felül, zöld keretben, a magyarázatot se felejtsd el elolvasni) kérdésedhez!



Politizálás az megy. Szövegértés az nem megy. Ezért tartunk ott, ahol tartunk. Gratulálok.

2012. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:

Én nem féltem a gyerekemet, mert tudom, hogy ha olyan jó nevelést kap, mint a szülei, akkor mindig meg fogja találni a számítását.

Ahogy mi, a szülei is. És egyikünk se kapott otthonról pénzt, csak olyan elveket és olyan értékrendet, amivel nem vallhat kudarcot soha.


A problémák nekünk is problémák. De a problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket.

Ha másként nem megy, akkor máshol. De eddig még mindig elboldogultunk tisztességes munkával itthon is. Ha ez nem fog menni, akkor majd szétnézünk máshol.

De nem féltem a gyereket.

2012. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 A kérdező kommentje:
Ha nem vetted volna észre, a politika alakítja az életet. Tehát a kérdésemhez kapcsolódik. Javaslom olvasd el amit az előtted válaszoló írt.
2012. jan. 21. 13:58
 67/102 A kérdező kommentje:
A 63. válaszolóra gondoltam, hogy olvassátok el amit írt.
2012. jan. 21. 13:59
 68/102 anonim ***** válasza:

Elolvastam.

És a kérdésem továbbra is adott: tudod, hogy mit kérdeztél? Az eredeti kérdésedet? 64-es válaszoló vagyok, tedd már meg, hogy válaszolsz nekem (ha tudsz - bár kételkedem benne, hiszen eddig se nagyon sikerült)

2012. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
58%
Jó, tudod mit, nem akartam sértő lenni, de nem értesz a szóból. Nyugodtan le lehet pontozni. Az egyik barátnőm volt beültetésen. Az orvos azzal kezdte, hogy ha nem eshet teherbe, akkor a természet szelektál és ők ezt most megbolygatják. Tehát az állam így is ennek a bolygatásnak nagyon nagy százalékát állja, de mivel nem dúskál a kassza sok pénzben, ezért nem tudja ezt teljesen állni.A másik, hogy lehet 1 beültetésed ami sikerül, de lehet, hogy csak az 10., és mi van ha úgyse jön össze, miközben a másik oldalon ott van egy gyerek, akinek meg szüksége lenne arra a pénzre, amit te sajnálsz tőle.Te írtad, hogy tudják a szülők, hogy milyen helyzetre szülnek, akkor te is tudod, hogy a gyógyszerek mennyibe kerülnek. Sajnálom, hogy ilyen megkeseredett vagy.
2012. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 A kérdező kommentje:
76%-os, magadat minősíted nem engem.
2012. jan. 21. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!