Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekesek miért kapnak...

A gyerekesek miért kapnak gyest meg gyedet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenki maga vállal gyereket, és feltételezem tudja milyen anyagi körülmények közé. Ez plussz segítség nekik anyagilag. Ez szép dolog, viszont vannak akiknek csak mesterségesen lehet gyerekük, és ők a hormonális gyógyszerekre nem kapnak anyagi segítséget. Őket miért nem segítik anyagilag?
2012. jan. 19. 14:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
100%

ès ez a két kérdés hogy függ össze?


ezért fizetünk adód. a gyes, gyed a családnak jár végül is. ahogy mindenki fizet adót aminek egy része utca felújításra megy, pedig vannak emberek akik nem is használnak autót még is meg kell fizetniük ugyan azt az adót.

pedig mondhatná az állam, hogy mindenki akkor vegyen autót ha képes egy utat fizetni.

2012. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
67%

Nem akarok bunkó lenni, de akinek csak mesterségesen lehet gyereke, az örüljön, ha egyáltalán sikerül neki, mindegy mennyi pénzért.

A gyes és a gyed a gyerekre jár, nem a gyerekgyártásra.

2012. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
100%

hmm

de segítik

hiszen 3 alkalom ingyen van és a gyógyszerek között is van olyan ami támogatásos

kérdés h a dokik miért nem azt írják fel

ugyan olyan hatóanyaggal van olcsóbb és drágább készítmény


is mondjuk ez minden gyógyszerre igaz

2012. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt honnan veszed?

A TB finanszírozza a lombikot. Így "megúszod" kb 100e forintból. Ha nem finanszírozná, akkor 4-500e forint lenne egy lombik.

A gáz az, hogy ha TB-re csináltatod valszeg elég sokat kell várni, úgy mint más műtétre manapság ebben a szaros országban.

2012. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán értem a kérdést:)


Arra vagy kíváncsi, hogy miért nem segítik azokat, akik pl. lombikkezelésekre járnak?


De hogy jön ide az, akinek már van gyermeke?


Akiknek könnyen összejön a gyerek azokat sem segítik mondjuk az együttlétekben:)


A gyes és a gyed nem azért van, hogy a gyerekvállalási kedvet erősítsék, hanem azért, hogy a már meglévő gyermek nevelését támogassák.


A kettő nem hozható egy nevezőre, hiszen azoknak is jár a baba születése után ellátás akik kezeléssel hozták össze a babát, és azoknak is ugyanúgy, akik nem.

2012. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
27%

"Nem akarok bunkó lenni, de akinek csak mesterségesen lehet gyereke, az örüljön, ha egyáltalán sikerül neki, mindegy mennyi pénzért."


Pedig jó nagy bunkó vagy! Sose járj úgy, hogy "csináltatni" kell a gyereket! Vagy tudod mit! Járj úgy!

2012. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell felháborodni a kérdésen. A hormonális gyógyszerek áráról van elképzelésetek? Nem hiszem? A gyógyszerek árát saját magad finanszírozod.
2012. jan. 19. 14:34
 8/102 anonim ***** válasza:
88%

Igen, lehet, hogy bunkó vagyok, de igazam van akkor is.

Ha mesterségesen lehetne gyerekem, és belekerülne párszázezer ft-ba, nem arra a pénzre gondolnék, hanem a lelki oldalára és arra, hogy végre van babám.

2012. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
86%

Na most úgy érted, hogy dolgoztam 10 évig majd vállaltam 1 babát akkor utána halljak éhen? vagy menjek vissza dolgozni azonnal?

ha lombikkal jön össze a baba utána se járjon gyed?

A gyes más tészta, mert az alanyi jogon jár annak is aki soha nem dolgozott, na de abból sem lehet ám megélni (mint ahogy a gyedből se nagyon) így hidd el a pénzért gyereket szülők nem a gyes miatt, hanem az egyéb támogatások miatt szülik azt a sok gyereket.


Komolyan sajnálom, ha esetleg nem jön össze a baba természetesen és nincs pénzetek a művi beavatkozásokra, de véleményem szerint a kettő független egymástól.

2012. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 A kérdező kommentje:
Nagyon sok embernek akik meddők, azért nem lesz sohasem gyereke mert nincsen több száz erez ft-ja rá alkalmanként. Ez mennyire igazságos? Őket nem kéne támogatni anyagilag hogy lehessen nekik?
2012. jan. 19. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!