Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekesek miért kapnak...

A gyerekesek miért kapnak gyest meg gyedet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenki maga vállal gyereket, és feltételezem tudja milyen anyagi körülmények közé. Ez plussz segítség nekik anyagilag. Ez szép dolog, viszont vannak akiknek csak mesterségesen lehet gyerekük, és ők a hormonális gyógyszerekre nem kapnak anyagi segítséget. Őket miért nem segítik anyagilag?
2012. jan. 19. 14:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!

Előbb írtam, mennyi a gyógyszerek ára! Kb 100e forint.

Nekem inszeminációval sikerültek az ikreim. MIre kivizsgáltak, csomó gyogyót szedtem, csomó tüszőrepesztő injekció, spermavizsgálatok, inszemek költsége, stb.

Ettől még nem irigykedtem másra, akiknek nem kell ilyne beavatkozás.

Ha összejön neked is, hidd el, örülni fogsz a tgyásnak, gyednek, gyesnek is!

Akkor majd elszégyelled magad a mai kérdése miatt.

2012. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 6 inszem és az 5 darab ingyenes lombik nem segít, akkor sajnos ott már elég kicsi az esély a babára:-(
2012. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/102 A kérdező kommentje:
Valaki az elején azt írta hogy azért fizetünk adót. Tehát a gyermektelen segíti az adójával a gyermekest. Ez vajon fordítva is működik? Az pedig hogy valakinek elsőre sikerül, az szerencsés dolog, de vannak akik el sem jutnak addig, ugyanis nem dobálózhatnak több száz ezer ft-tal, plussz az utiköltséggel.
2012. jan. 19. 14:47
 14/102 anonim ***** válasza:
83%
Akinek nem lehet gyereke örökbe tud fogadni. Nem értem én se a kérdéseid közötti összefüggést.
2012. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

Valószínűsítem neked nem lehet természetes úton gyereked,mivel feltetted ezt a kérdést.DE neked tetszene ez a kérdés ha nem lenne szükséged lombikra?De arról MI NEM TEHETÜNK hogy drágák azok a gyógyszerek!

"Miért kapnak a gyerekesek gyest meg gyedet?"

"A lombikosokat miért nem segítik anyagilag?"

A két kérdésednek semmi köze egymáshoz.Ha a lombikos megszüli a gyereket őneki is ugyanúgy jár gyes meg gyed!Akkor kérdezhetném én is ők miért kapnak?Mindenki a gyereke után kapja mindegy hogy hogyan fogant.

2012. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
82%

Évekig fizetjük a TB persze hogy jár! Akkor ilyen alapon miért jár táppénz ha beteg vagy??

De van egy megoldás ha összejön a baba (amit szívből kívánok) akkor mondj le ezekről a járandóságokról mert te igazságtalannak tartod!

2012. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim ***** válasza:
96%
Mi ez a gyerektelenek segítik a gyerekeseket? Amikor nem volt még gyerekem, dolgoztam és véletlenül baleseted lett volna, ami miatt 1 évig táppénzen lettél volna, akkor én segítettem volna rajtad? Ez nem így működik. A lombikosok is kapnak gyedet, de bocs, most ne a kismamákra haragudjál már, mert nincs pénzed gyógyszerre.
2012. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem értem komolyan a kérdésedet. Nem kötekedésből kérdem, de kifejtenéd légyszíves? Mert azt értem, hogy fel vagy háborodva, hogy nem vagy nem eléggé támogatják anyagilag a mesterséges megtermékenyítést (egyet értek, hogy még 100e ft is sok a semmihez képest), de komolyan nem értem, hogy ezzel miért függ össze az, hogy miután megvan a gyerek támogat valamilyen szinten az állam (ha dolgoztál kicsit jobban).


Úgy érted, hogy ne támogassa az állam a gyerekes szülőket? helyette inkább adjon több pénzt a lombik programokra? Na de ha a pénztelen ember megszüli az esetleg 100%-ban finanszírozott lombik babáját...utána mi lesz vele???? Engedje el a kezét? Vagy a lombikosokat utána is finanszírozza?


Tényleg rettenetes lehet, ha valakinek nehezen vagy sehogy sem jön össze a baba és tisztában vagyok azzal is, hogy mennyire szerencsés vagyok, hogy nekem összejött, de attól, hogy most én holnaptól nem kapok semmi pénzt az államtól neked még nem lesz jobb.


A 2 dolognak egyáltalán nincs köze egymáshoz. Vagy szerinted hogyan lenne ideális? és ez tényleg komolyan érdekel nem csak kötekedni akarok.

2012. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 A kérdező kommentje:
Látszik hogy természetesnek veszitek hogy kaptok. Nem azt mondtam hogy ne kapjatok hanem azt hogy akiknek nem lehet, miért nem segítik hasonlóképpen azért hogy egyánltalán lehessen!
2012. jan. 19. 14:58
 20/102 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, a kérdéseddel egyedül az a gond, hogy nincs semmi értelme.

Ezt a két dolgot kizárólag akkor lehetne együtt emlegetni, ha a gyed meg a gyes csak annak járna, aki természetes úton fogant, és aki mesterségesen, annak meg nem.


Butaságot kérdeztél, ennyi. Feltételezem arra voltál kíváncsi, miért nem támogatják jobban a lombikot? Vagy mire?

Kérlek válaszolj egy kérdésre: mi köze a gyednek gyesnek a lombikhoz? Szerinted?

2012. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!