Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekesek miért kapnak...

A gyerekesek miért kapnak gyest meg gyedet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenki maga vállal gyereket, és feltételezem tudja milyen anyagi körülmények közé. Ez plussz segítség nekik anyagilag. Ez szép dolog, viszont vannak akiknek csak mesterségesen lehet gyerekük, és ők a hormonális gyógyszerekre nem kapnak anyagi segítséget. Őket miért nem segítik anyagilag?
2012. jan. 19. 14:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 A kérdező kommentje:
Reagálok. Az az ember akinek gyereke van, miért ér többet mint azok akiknek nincs? Teljesen mindegy hogy miért de nincs. Nem tünt még fel hogy mindenhol azt szajkózzák hogy a gyerekeseket így meg úgy segítik? Nem a ti hibátok ez, viszont szerinted ez hogyan esik másoknak? Rendben erről sem ti tehettek, de azért valljuk be hogy nagyon sokan vissza is élnek ezzel. Aztán ott a másik, szerintem felelősségteljesen gondolkozó oldal, aki azt mondja, hogy a semmire (tehát nem megfelelő anyagi körülmények) nem vállal gyereket. Ők a felelősségteljesek, mégis őket veszik semmibe. Az tévhit hogy csak a kissebbség játszik rá a dolgokra e téren. Valld be őszintén: számodra aki mondjuk egy-két gyereket nevelsz, és valóban anyagi támogatásra szorulsz (a helyzeted miatt többre) jól esne az ha azt látnád hogy az aki 3 gyereket nevel pompás anyagi körülmények között (több milliós épülő családi ház, jó anyagi helyzet) azoknak még adózniuk sem kell? Lehet hogy a te gyereked ezerszer több támogatásra szorulna mint az aki nagyon is jól el lenne mindenféle segítség nélkül. Tőlük igenis megvonnék mindenféle anyagi családi támogatást. Ezért megint lehet engem utálni. Tudom eltértem a tárgytól, de örülnék ha végre leesne a tantusz hogy se irígy se gonosz se akármilyen általatok negativnak hitt ember nem vagyok.
2012. jan. 22. 13:40
 92/102 A kérdező kommentje:
Egyébként ettől függetlenül nagyon sok más társadalmi igazságtalanság is létezik mostanság, ami megint csak nem engem "bánt" hanem másokat is. Ez viszont valóban más irányba terelné a témát. :-)
2012. jan. 22. 13:44
 93/102 anonim ***** válasza:
Szerintem dunsztod sincs az adózásról, egyébként nem értem, mivel is segítik a családosokat? Persze vannak megélhetési gyerekvállalók, ahogy vannak egyedülálló rokkantak és még sorolhatnám. Ez nem gyerekfüggő. És az, hogy a gyerekteleneknek, hogy esik, az, hogy bármilyen támogatást kap valaki a gyerekre, hát akkor menjen el egy gyerekeshez és kérdezze meg, mennyi is egy gyerek nevelése. Én a gyedemnél sokkal többet költök a gyerekemre. Ruha, étel, játék, gyógyszer stb., és a fizetésem egy kis része a gyed. Amikor nem volt még gyerekem, eszembe nem jutott ilyeneken gondolkodni. Hiába próbálod most kimagyarázni, süt a kommentedből, hogy mennyire ellenségesen viszonyulsz a gyerekesekhez, pedig te is közéjük akarsz tartozni.Igen, biztos drága a gyógyszer, de egy gyerek még drágább.
2012. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/102 anonim ***** válasza:
100%

De miért a jómódúakat hibáztatod?

Hibáztasd a kormányt, hiszen a tisztelt ház hozta az összes törvényt, ami minden támogatást megad azon gyermekeseknek, ahol amúgy is magas a havi jövedelem, és vesz ki minden fillért azoknak a zsebéből, akik kevesebbre vállaltak gyereket.


Elég szomorú a helyzet, de azzal aztán biztosan nem fogsz tudni változtatni, hogy egy névtelen fórumon támadod azokat, akik haszonélvezői a kormány döntésének.

Hiszen nem ők kérték. Sőt, tovább megyek: nekem nagyon nagyon jó a kormány döntése, mert hihetetlenül többmarad a fizetésemből, mégis úgy gondolom, hogy ezek az intézkedések nem jók. Mert használom az eszemet, és tisztában vagyok azzal, hogy egy ennyire eladósodott országban, minden fillért meg kellene fogni, és nem azokon kellene csattanjon az ostor, akik normál középosztálybeli fizetést kapnak, hiszen ők sokkal többen vannak.

De ettől még nem a másik tábort, vagy magamat szidom, hiszen nyilván nem én vagyok befolyással a kormány döntéseire, hanem a kormányt szidom, hogy az ostoba politikájával az én pénzemet is elértékteleníti.


Amúgy meg már többször elmondták neked itt, hogy miért támogatják a gyerekvállalókat - mert ők termelik meg a mostani generáció nyugdíját.

Ezt szerintem azért nem olyan nehéz megérteni.

Ha te nem vállalsz gyereket, akkor 40 (30, 20 akármennyi) év múlva azok a gyereke fogják kitermelni a nyugdíjadat, akiket a korosztályod világra hoz. Ennyire egyszerű. Vagyis gyermektelenül te kevesebb hasznot hozol a társadalomnak. És ez nemcsak magyarországi hozzáállás, ez gazdasági hozzáállás hiába fintorogsz a gazdasági helyzetre, a közgazdaságtan azért itt is elég egyértelmű.


Azért ne haragudj de az eredeti kérdésed köszönőviszonyban sincs azzal, amit most ide leírtál. Remélem mostmár nagyjából világos, miért értetlenkedett MINDENKI aki olvasta.

2012. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 A kérdező kommentje:
És te olvastad hogy én azt írtam hogy ti erről nem tehettek? Mert bizony fentebb írtam.
2012. jan. 22. 14:25
 96/102 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a ti hibátok ez, viszont szerinted ez hogyan esik másoknak? Rendben erről sem ti tehettek, de azért valljuk be hogy nagyon sokan vissza is élnek ezzel. Aztán ott a másik, szerintem felelősségteljesen gondolkozó oldal, aki azt mondja, hogy a semmire (tehát nem megfelelő anyagi körülmények) nem vállal gyereket. Ők a felelősségteljesek, mégis őket veszik semmibe."


Erre gondolsz? Sajnálom, de nem hiteles a nem a ti hibátok frázis, ugyanis minden egyes sorodból süt a szemrehányás. Miért kellene nekem azzal foglalkoznom, hogy az én jólétem fáj másoknak? Sajnálom, de nem vehetem mindenki problémáját a nyakamba, nem vagyok isten. Ezért én lennék a bunkó? Nem hiszem. A mostani helyzet nagyon gáz egyes emberek számára, és együtt is érzek velük, de mit kellene szerinted csinálnom? Mondjam azt a főnökömnek, adjon kevesebb fizetést, mert mások is kevesebbet keresnek? Ennyire nem vagyok hülye, nagyon sokat dolgoztam és tanultam azért, hogy erre a szintre jussak - plusz szerencsém is volt. Ettől nem vagyok több másoknál, de nincs is felelősségem ismeretlen emberek irányába.

HA változtatni tudnék a helyzeten változtatnék - támogatok mindent és mindenkit, akinek célja, hogy az országot kirántsa a béka s.egge alól, és mindent támogatok, hogy ez az ostoba, saját zsebét tömő kormány eltűnjön - de ennél többet nem hinném, hogy tennem kellene.

De most komolyan - még azt mondod nem vagy irigy - pedig ez vegytiszta irigység. Lehet én látom rosszul - akkor bocsánatot kérek.

2012. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irígy, csak az igazságtalanságot viselem nehezen.
2012. jan. 22. 15:01
 98/102 anonim ***** válasza:
Azt én is. Ezért is vitatkozom veled.
2012. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 anonim ***** válasza:
És azt nem tartod igazságtalannak, hogy egy gyerekes nőt nem szívesen vesznek vissza a munkahelyre, esetleg a gyereket nem veszik be az oviba és nem tud elhelyezkedni, csak ha a fizetése nagy része magánovira megy el, és még sorolhatnám. Rengeteg igazságtalanság van, mégse támadom azt az oldalt, ahol épp kedveznek.
2012. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:

Nekem nincs üldözési mániám a hogyan te írtad kérdező.NEKED VAN ÜLDÖZÉSI MÁNIÁD A GYEREKESEKKEL SZEMBEN!Szerinted azok teszik jól a mai világban aki nem szül gyereket.Jó nem kell szülni de akkor ne irigyeld azt a kevés pénzt tőlünk,MERT IGENIS IRIGYLED.

Csajok kár a gőzért csak magatokat húzzátok.Ez a nő azt hiszi mindenkinél különb,mindenkit lenéz.Pedig csak szánalmas és nevetséges.Talán jobb is ha nincs gyereke.

2012. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!