Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekesek miért kapnak...

A gyerekesek miért kapnak gyest meg gyedet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenki maga vállal gyereket, és feltételezem tudja milyen anyagi körülmények közé. Ez plussz segítség nekik anyagilag. Ez szép dolog, viszont vannak akiknek csak mesterségesen lehet gyerekük, és ők a hormonális gyógyszerekre nem kapnak anyagi segítséget. Őket miért nem segítik anyagilag?
2012. jan. 19. 14:26
 51/102 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit szerintem az állatok szoktak szaporodni.

2012. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 anonim ***** válasza:
Bocsi utolsó előtti voltam
2012. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 A kérdező kommentje:
Ez szép amit írál, de azt jutalmazzák aki szaporodott. Az más kérdés, hogy vannak akik ezt támogatást valóban a gyerekre költik, de vannak sokan akik nem. Tehát mindenki arra költi amire akarja. Valakitől kaptam privátban egy levelet a mesterséges megtermékenyítéssel kapcsolatban. Azt nem írta az illető, hogy inszeminációja volt, vagy lombik? Mert ez sem mindegy az árakat tekintve. Én akikkel személyesen beszéltem a lombikról, tehát már túl vannak rajta, ők 100-300 ezer ftról számoltak be úgy, hogy már rajta volt az itt sokak által felhozott gyógyszer támogatás.
2012. jan. 21. 13:13
 54/102 A kérdező kommentje:
Az embernek is szaporító szervrendszere van tudtommal, viszont akkor ha úgy megfelelőbb, akkor nem szaporodnak hanem sokasodnak. Így megfelel?
2012. jan. 21. 13:15
 55/102 A kérdező kommentje:
Ugyan miért lennék dühös vagy irígy vagy nem tudom mit gondolnak rólam egyesek arra akinek van gyereke? Te jó ég! És még ti támadtok engem.
2012. jan. 21. 13:19
 56/102 anonim ***** válasza:
92%

"Jó akkor szerinted sötét vagyok... Te vajon külömb vagy?"


Igen, azt hiszem külöNb vagyok. Nem azért mert jobb vagyok nálad, egyszerűen azért, mert elfogadom, ha valaki kijavítja ha hülyeségeket beszélek.

Ne haragudj, de most már nemcsak sötétnek tartalak, de nevetségesnek is.

"A te kivételeddel mindenki normális hangon szólt hozzám."

Én is normálisan kommunkikáltam veled több ízben, és az általad sérelmezett komment is teljesen normális hangnemben íródott - sajnálom ha találva érezted magad, de minden ott leírt szót komolyan gondoltam.


"Leegyszerüsítem a dolgot hogy belém köthess: azt jutalmazza a kormány támogatások formájában aki szaporodott. Kötekedhetsz."

Nem a kötekedés volt eddig sem a célom, tekintettel arra, hogy a kötekedés teljesen mást jelent, mint amit csinálok. Kötekedés helyett szeretnék arra rávilágítani (sajnos kevés sikerrel), hogy miért kellene elgondolkodnod azon amit leírtál, és miért gondolja MINDEN válaszoló, hogy butaságokat írsz.


És meg ne haragudj, de mégis, mit vársz? Az eddigi okos megnyilvánulásaidat is sikerült az utolsóval alulmúlnod:

"azt jutalmazza a kormány támogatások formájában aki szaporodott" Nahát, tudod, nem tesznek különbséget azok közé, akik természetes úton szaporodtak, és akik lombikkal szaporodtak!

UGYANIS MINDKÉT FORMA SZAPORODÁS, CSAK AZ EGYIK MAGÁTÓL MEGY, A MÁSIK SEGÍTSÉGGEL.

És nem a szaporodást támogatják (ezt is leírták már neked vagy tizen) HANEM A GYERMEKET!

És miért támogatják a gyermeket?

Ha figylemesen visszaolvasol, akkor ezt a választ is megtalálod: mert a gyermekek szükségesek ahhoz, hogy egy komplett gazdaság hosszú távon fentmaradjon.

Ha egy gyerek se születne, akkor az utolsó munkaképes ember halálával kimúlna a társadalom és a gazdaság.


És egy utolsó kérdés:

Tényleg ennyire bonyolult ezt a végtelenül egyszerű dolgot felfogni?

Tényleg ekkora gondot jelent számodra a szövegértelmezés?

Szerintem nem. Szerintem te csak provokálni akartál másokat, csak sem tudásban, sem tájékozottságban nem vagy ehhez elegendő.

Mert ha nem így lenne, akkor legalább MEGPRÓBÁLNÁD értelmezni a sok választ, de erre még a leghalványabb próbálkozásnak sem látni a jelét.

Szomorú, hogy nincs jobb dolgod.

2012. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 A kérdező kommentje:
Valaki azt kérdezte hogy lemondanék-e a gyesről, gyedről? Valamelyiket a kettő közül az is kapja aki életében nem dolgozott, nem adózott. Na az megint nem igazságos szerintem, tehát erről a formáról ha sosem dolgoztam volna, biztos lemondanék! Ugyanis az én gyerekem ne legyen ingyenélő mások terhére.
2012. jan. 21. 13:23
 58/102 A kérdező kommentje:
Előkerült a gazdasági szöveg is. Mi a garancia arra hogy a következő generációnak lesz munkája, ha most sincs? Ezt jól beleverték az emberek fejébe. Holott ez a jövő gazdaságát tekintve nem más, mint "szerencsejáték".
2012. jan. 21. 13:27
 59/102 anonim ***** válasza:
92%

"Előkerült a gazdasági szöveg is. Mi a garancia arra hogy a következő generációnak lesz munkája, ha most sincs? Ezt jól beleverték az emberek fejébe. Holott ez a jövő gazdaságát tekintve nem más, mint "szerencsejáték"."


Még mindig nem érted.

A, hogy lesz-e később munka, vagy nem, az valóban szerencsejáték. Ezzel szemben, az, hogy amennyiben nem születik gyerek, úgy MEGSZŰNIK a gazdaság, ez TÉNY.


Ezt nem kell beleverni senki fejébe, minden picikét értelmes ember ezt teljesen jól átlátja: ha nincs aki termeljen, akkor nem lesz eredmény. És már megbocsáss, de most is van munkája azon emberek nagy részének, akik dolgozni akarnak.

Tisztelet annak a kivételnek, aki nem tud valamilyen okból elhelyezkedni, de ilyen mindig is volt, és mindig is lesz - így ezt nem kellene idekeverni.


Tudod kérdező, az a baj, hogy már megint elkanyarogsz az eredeti témától, ami szerintem arra utal, hogy már nem tudsz a hajánál fogva előrángatni valami béna érvet a szöveged mellett. Ügyes az elterelés, de rendkívül átlátszó.

Csak azt tudom neked tanácsolni, hogy tájékozódj, mielőtt ennyi hülyeséget hordasz össze.

2012. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 A kérdező kommentje:
A sok válasz értelmezéséből kb ez jött le: a gyerekeseknek ez és ez JÁR, (aki dolgozott annak járjon is) de a MIÉRT-re konkrét választ nem kaptam.
2012. jan. 21. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!