Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett a férjem nem tud...

Baba mellett a férjem nem tud rám nőként tekinteni? Hogy oldjuk ezt meg?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kisfiunk.

Nem volt épp könnyű vele az első pár hónap, őszinte leszek, az eleje szinte ki is esett. De egyre jobb.

A házasságunk viszont sajnos nem… Eddig is éreztem, hogy van valami a levegőben, de hiába kérdeztem a férjemet, az volt a válasz mindig, hogy most fáradt, ne nyaggassam már, most hétvége van, pihenni akar, most jött haza a munkából, ne kezdjem. Hagytam, úgy voltam vele, majd beszél erről, ha akar. De az utóbbi 2 hétben két dolog is történt, ami sok volt.

Az egyik, hogy hazudott egy munkahelyi útról, csütörtökön ment, hétfőn jött haza, mert hogy még hétfőn is lesz dolguk az ottani cégnél és nem indul el pénteken késő délután a 40 fokban az ország másik végéről, hogy hétfőn hajnalban menjen is vissza, aztán újra haza. És hogy az összes kollégája marad... Közben kiderült, csütörtök-péntek voltak csak ott, péntek délutánra itthon volt mindenki. Kérdeztem, ő minek volt ott hétvégén is, azt mondta, hogy egyedül kellett lennie, értsem meg, elege van az itthoni légkörből, hogy hazajön fáradtan és sosincs csend, nem tud nyugodtan olvasni sem 2 órát.

A másik pedig a héten derült ki, egy kolléganőjével napi szinten üzengetnek egymásnak, furcsa mód az első reggeli üzenetet akkor küldi, mikor már elindult itthonról, este pedig amíg fürdetem, etetem, altatom a babát, végig beszélgetnek. Igen, belenéztem a telefonjába, szemét vagyok, ez van.

Mikor kérdőre vontam, akkor mondta, hogy nem tud rám nőként tekinteni már, nem hozom lázba, azért jön haza, mert itt van az otthona, de most, hogy külön voltunk hétvégén, egyáltalán nem hiányoztam neki. Kérdeztem, hogy mitől érzi ezt, mert én próbálok figyelni rá, kedveskedni neki. Mondta, hogy látja ezeket, de számára ezek semmik, hónapok óta nem voltunk kettesben sehol, most is szeretett volna nyaralni menni, de nem volt kedvem, akart koncertre menni, oda sem mentem vele, neki ezek kellenének, nem az, hogy reggelit csinálok neki és ágyba viszem a kávét.


júl. 26. 14:44
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ezek inkább ócska kifogások a férjed részéről.

Ő pont úgy akar élni, mint gyerek előtt. De mégis mire számított, mikor gyereket vállalt?

10 hónapossal mi együtt nyaraltunk a nagyszülőkkel közösen, végig ott voltunk a gyerekkel, csak napi pár órát vigyáztak rá a nagyszülők. El tudtunk menni kettesben sétálni, kajálni.

Azért meg kéne értenie a férjednek, hogy egy 10 hónapos még nem egy 3 éves szintjén van, akit beadok a mamához egy hétre. Hanem ő még baba!

Nem tudom hogy lehetne megoldani ezt a szituációt. Férjed készül megcsalni, mert ő nem ezt a lovat akarta. Ki tudja menthető-e még.

Több közös program kell az biztos, ha még nyitott rá.

júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
2%

olvasd már el....

Ki írt 1 hetet?

hosszútávra vigyétek magatokkal.

De egy Wellness 1 ottalvással simán beleférhetne

júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

Nem férne bele, mert jelenleg még délutánra sem tudom itthon hagyni a bébiszitterünkkel, aki 4 hónapos kora óta segít nekünk.

Ősszel, télen már valószínűleg nem lenne gond, de most még pici ehhez.

júl. 26. 15:01
 14/55 anonim ***** válasza:
90%
Ez vár a nőkre! Legyen gyerek, oldd meg egyedül, azt kapod az oltást, hogy szarul csinálod. Nálunk is ez van, lett gyerek, de nem figyelek a férjemre, szerinte. Egyedül csináltam mindent, aztán visszamentem dolgozni plusz egy dologgal több. Segítség nincs. Férjem mit csinált/csinál jelenleg is, segítés helyett veszekszik és kibeszél a munkatársaival, hogy a nők teljesen megváltoznak, hogyha biztosnak érzik a helyüket (házasság, gyerek miatt), meg ellustulnak, mert még szex sincs. Én már nem tudok hozzá úgy fordulni, mert olyanokat mond, takarodjak, meg el akar válni, mert lusta vagyok, hoz nőt aki megbecsüli, flörtölget stb. Ezt neki szabad, én nekem nem, rohadjak a konyhában, de legyek vele, és megkérdezi miért nincs kaja, Mondtam, ha bent vagyok vele, nem tudok a konyhában lenni. Segíteni az nem jutott eszébe. 8 éve megy ez, jobb nem hiszem hogy lesz sajnos. Félek is, hogy kirak gyerekestül.
júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
87%

A férjednek nehéz, hiányzik a régi energikus, bulizós felesége. Csakhogy most már egy kisember függ tőletek, akinek szükségletei vannak, te pedig anyaként látod, hogy nem ugyanolyan, mintha a kutyát egy hétre a szomszédra bíznád.

A férjed fektessen energiát abba, hogy magához is szoktatja, ő is fürdeti és akkor neked jut időd készülni az esti összebújásra. Ne unatkozzon meg mobilozzon addig, míg te a napi rutint nyomod, hanem legyen részese. Ez kemény munka, de nem csak te vállaltad. Az ő élete is változott. Ne csak panaszkodjon, hanem kérdezzen. Hogyan kaphatná vissza a független feleségét? Mivel tudnátok elérni, hogy a szepa közepén is eljussatok egy koncertre? Ezt nem neked egyedül kell megoldanod, míg ő csak a cipőjét veszi fel hozzá.

júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

Én sem nagyon értem itt ezt a nagy ellenségeskedést a válaszolóktól...


Nincs még 1 éves a babánk, az első 6 hónapban szinte óránként ébredt éjjel, 3 hónapos koráig brutálisan hasfájós volt, volt nap, hogy letenni sem tudtam. Igen, nem vágytam koncertre menni, miközben tudtam, ha megyünk, nagyon nagy szerencse kéne, hogy ne kelljen közben hazarohannom a babához. Ha ez sikerül, és végig tudunk maradni, akkor legjobb esetben alhatok 1-1,5 órát aznap éjjel, mielőtt a pici elkezd ébredni, utána pedig kezdődik a másnap a teendőkkel.

Dehát ő megoldotta magának a wellnesst, mint látszik. Nem tudom, efelett a válaszolók elsiklottak? Ti hogy reagálnátok, ha a férjetek hazudozna nektek? Boldogan csomagolnátok a bőröndöt, hogy szupi, menjünk el ketten is valahová?

júl. 26. 15:07
 17/55 anonim ***** válasza:
87%

Én adnám a bőröndöt és kapna egy hetet pihenni. Ezalatt hazajöhet, ha meggondolta magát. A nyolcadik napon zárcsere, és bármilyen nehéz, véget vetnék ennek, mert nincs értelme együtt élni, ha utálja az életét és a gyereket/engem okol a korlátozás miatt.

Én egy 4 éves és egy 6 hónapos gyerekkel jutottam hasonló helyzetbe, akkor meg is mondtam, hogy menjen, ha elégedetlen, de engem ne csesztessen. Tudtam, hogy nem lenne annyi márkás holmijuk, de nem maradok egy tuskóval a pénz miatt.

júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
97%

Azért álljon már meg a menet, az a gyerek még egy éves sincs. Azért ez még nem az az életkor, hogy már azon kelljen gondolkodni, hogy kinek passzoljuk le 3 napra és menjünk welnessezni. Én értem, hogy káosz van otthon, nincs csend meg rend meg nyugalom, de kicsit se volt erre apuka felkészülve, hogy a gyerekvállalás az ezzel jár? Hogy nem lesz semmi olyan, mint előtte? Baromi hamar eljutott oda, hogy kiábránduljon...

Ő mit tesz azért, hogy működjön? Miből veszi ki a részét, ha simán elmegy egyedül hétvégézni is? Mivel járul hozzá ahhoz, hogy neked több időd és energiád legyen? Ezek szerint még az esti fürdetés-etetés-altatás rutinból se veszi ki a részét, pedig akkor már otthon van. Inkább chatel egy másik nővel. Miért nem vágtad még ki??

júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan ugyan ebben vagyok 1 éve

7 és 1.5 éves gyerekeim vannak. Pokol az életem.sajmos nem tudok elköltözni

Anyagilag esélytelen. Próbálok túl élni és reménykedni hogy egyszer jobb lesz.

júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
95%
Hát, én azt látom ismerősök közt, hogy a fejedre állhatsz, neki az se lesz jó.
júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!