Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek mellett ellaposodott...

Kisgyerek mellett ellaposodott házasság helyre tud állni?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást a férjemmel, nincsenek nagy gondok, csak mióta gyerekünk van (2 éves múlt), azóta már nem olyan a kapcsolat, mint régen. Régen rengeteget jártunk el mindenfelé, nagy baráti társaságunk volt, sokat beszélgettünk, tényleg úgy éreztem lelki társak vagyunk. Most inkább csak élünk egymás mellett.

Talán könnyebb már mostanában, végre átaludja a kisfiam az éjszakát, így vissza tudtam költözni a férjem mellé. Igyekszünk rendszeresíteni a szexet, mert nagyon kikopott az életünkből. A nagyszülők még dolgoznak, de most a nyári szabadság alatt már éjszakára is bevállalták pár napra a gyerkőcöt, így lesz néhány teljesen szabad esténk is a következő hónapokban.

Tudom ez egy lassú folyamat, de ha mindketten igyekszünk, vissza lehet még hozni a tüzet egy kapcsolatba évek után? Nektek ahogy nagyobbak lettek a gyerekek, könnyebb lett? Olyan mint régen?


jún. 21. 08:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
Már az elején se kellett volna a gyerekkel aludnod, sógornőméknek pont emiatt ment tönkre a házassága, azóta elváltak
jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is ellaposodott kicsit mind a 2 gyerek utáni 1-1 évben.


Mondjuk nálunk a gyerek köztünk alvása/én a másodikkal alvással rontottuk el.


Nálunk nincs mama, akihez lepasszoljuk, így nálunk alvás után van a miidőnk.


simán mind a 2x kilábaltunk ebből.

jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

1: nagy segítség az ilyen hozzászólás.


Kérdező: ez rajtatok múlik. Rengeteg energiát kell beletenni, TUDATOSAN!

Mindenképp új élmények kellenek kettesben.

Nekünk egy 2 napos Bodywork műhely, melynek az volt a címe, hogy Én.Te.Mi, nagyon nagy booster volt a kapcsolatunknak. Elindított egy újrakapcsolódást.

jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
22%
3as segítség vagy nem, attól hogy gyerek születik még nem kell ősanyának lenni és megszűnni nőként létezni, mindenki itt rontja el
jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Igen, még simán menthető, főleg, ha mindketten tesztek is érte! :)


Egyébként az 1,4. válaszoló teljesen igazat írt, még ha sokaknak nem is tetszik.

Az én ismerőseim körében is többen vannak, akiknek emiatt ment tönkre a házasságuk.

jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
54%

1, a sogornodeknel akkor más baj is volt .

Érdekes, mi anno a lányunkkal aludtunk egyutt, most a fiunkkal alszunk együtt és nincs semmi probléma köztünk ebből.

Szexelni nem csak az ágyban lehet, és szerencsére nem is csak ez az egy szoba, van a házban.

Nem kell általánosítani, hogy minden házasság tönkremegy az együtt alvás miatt.

jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes én egy ágyban aludtam a férjemmel és még a gyerek sem volt köztünk, 11 hónapos korától meg a saját szobájában volt, mégis erős hullámvölgybe került a kapcsolatunk. Nem az együttalváson múlik, hanem a minőségi, kettesben töltött idő drasztikus csökkenésén, azon hogy nincsenek új, közös megélések, élmények.

Egy gyerek születése normatív krízis. Ugyanis egy kétszereplős együttélést át kell alakítani háromszereplősre, úgy hogy az MINDENKINEK jó legyen: ne csak a gyereknek és ne csak a nőnek és férfinak. Új szerepeket kell megtanulnunk kezelni, ami eddig sosem volt: hogy tudsz anya/apa lenni, de ezt nem elég megtanulni, mert meg kell tanulni, hogy hogy tudsz anya/apa lenni úgy hogy közben nő/férfi maradjál. Van ahol segíti, van ahol hátráltatja pl az együttalvás a gyerekkel. De csak erre fogni elég szűklátókörűség.

Egy gyermektelen kapcsolat épp úgy el tud laposodni, pedig ott feltételezhetően egy ágyban alszanak, harmadik fél nélkül.

jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem simán menthető.

Mi félig alszunk együtt a gyerekkel, ha elalszik átteszem aztán ha felébred visszahozzuk közénk. Ennek látom a legkisebb szerepét az eltávolodásunkban. Érdekes hogy ennyien ezt hozzák fel.

Nálunk gyakran van veszekedés, férjem depressziós lett, nincs kettesben nagyon programunk, nem tudunk semmikor megnézni egy filmet a kanapén, mert mire elalszik a gyerek már csak 1- másfél órát vagyok képes ébren.l maradni sokszor.

Szerintem a kommunikáció a kulcs. Nekünk nem megy mert amint megszólalunk a gyerek kiabálni kezd és már belefáradtunk hogy 10x kell elmondani.

jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%
6os megint más az együttalvás meg az amikor Anyuka a gyerekkel alszik, a férfi meg száműzve van külön másik szobába. Csak gondoljatok bele nőként, ha ti aludnátok egyedül, a férfinek csak a gyerek létezne, napközben dolgoznál, maximum este megkérdezné valaki milyen napod volt vagy még azt se. Nem éreznétek magatokat magányosnak? Náluk a gyerek már 4 éves volt és még mindig ez ment, nem csoda hogy tönkrement a kapcsolat, ilyen helyzetben a férfi nem családtag, csak 5. kerék, aki legalább hasznos, mert viszi haza a pénzt. És amúgy ahogy látom a kérdezőnél se az volt, hogy amikor a gyerek elaludt akkor kiosont, hogy kettesben tudjanak lenni a férjével
jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

"Már az elején se kellett volna a gyerekkel aludnod"


Ezt maximum olyan mondja, akinek nem volt sz*rul alvó gyereke, így meg felesleges okoskodás. Nekem két gyerekem van, az egyik baromi jó alvó és a kiságyban alszik a keudetektől, a másikat meg soha, érts soha nem lehetett letenni a kiságyába. Ha altattam két óránt át, akkor is abban a pillanatban ébredt orsítva, ahogy letettem. Ha éppen sikerült is, 20 perc alvás után ébredt és ordított. Próbáltam a kiságyban, a földre lerakva matracra, nem aludt sehogy, csak akkor, ha mellette aludtam én is. 3 hónapig próbáltuk az ágyába szoktatni, hiába, a végén már teljesen kivoltam idegileg, minden éjszaka zokogtam, volt, hogy rázártam az ordító gyerekre az ajtót, mikor tizedjére keltem, és már megint nem lehetett lerakni, hogy én ezt nen bírom tovább. Zombi voltak és idegbeteg.


Na, onnantól csak köztünk aludt az ágyban, aztán mikor már sokat rugdosott, a gyerekszobában aludtam vele a földön két éves koráig, akkor kapott sima ágyat, akkor kezdte átaludni az éjszakát élkülem is. Fényévekkel jobb volt.


Mondjuk nem ment tönkre emiatt a házasságunk, ezt csak azért írom, le, mert annyira nem értem, minek okoskodja ezt ide valaki mindig ez a marhaságot, hogy nem kell a gyerekkel aludni, mert az gond. Hát, ezt mondd meg a gyereknek, aki nem alszik az anyja nélkül. Ismétlem, van egy gyerekem, aki meg pont a kiságyban alszik jól, pedog semmit nem csináltam másképp, ő az eslő naptól jó alvó volt, ennyi.

jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!