Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek mellett ellaposodott...

Kisgyerek mellett ellaposodott házasság helyre tud állni?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást a férjemmel, nincsenek nagy gondok, csak mióta gyerekünk van (2 éves múlt), azóta már nem olyan a kapcsolat, mint régen. Régen rengeteget jártunk el mindenfelé, nagy baráti társaságunk volt, sokat beszélgettünk, tényleg úgy éreztem lelki társak vagyunk. Most inkább csak élünk egymás mellett.

Talán könnyebb már mostanában, végre átaludja a kisfiam az éjszakát, így vissza tudtam költözni a férjem mellé. Igyekszünk rendszeresíteni a szexet, mert nagyon kikopott az életünkből. A nagyszülők még dolgoznak, de most a nyári szabadság alatt már éjszakára is bevállalták pár napra a gyerkőcöt, így lesz néhány teljesen szabad esténk is a következő hónapokban.

Tudom ez egy lassú folyamat, de ha mindketten igyekszünk, vissza lehet még hozni a tüzet egy kapcsolatba évek után? Nektek ahogy nagyobbak lettek a gyerekek, könnyebb lett? Olyan mint régen?


jún. 21. 08:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%

9: persze, mindig a rossz, gonosz asszony teszi tönkre a házasságot. Sosem kettőn áll a vásár? Neeem… hagyjuk már!

Te mit tettél a kapcsolásért? Azért hogy a feleséged újra nőnek érezze magát melletted? Mit tettetek közösen azért, hogy ne menjen tönkre a kapcsolat?

Sose csak az egyik félen múlik!


Btw olyan is van, nem egyszer hallottam, hogy a férfi mondja, hogy ő nem alszik egy szobában a babával, mert úgy nem tudja kipihenni magát.

jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Én nem voltam soha az együttalvás híve, 10 hónapos koráig ment is minden remekül, egyedül aludt a kiságyában a kisfiam, aztán "elromlott" valami. Onnantól muszáj volt átmennem hozzá az ő szobájába (külön ágyba amúgy), mert különben senki nem aludt semmit. Pár hónapja alszik olyan mélyen, hogy nem veszi észre vagy nem zavarja, ha éjszaka nem vagyok vele egy helyiségben.

Egyébként köszönöm a válaszokat mindenkinek!

jún. 21. 10:31
 13/26 anonim ***** válasza:
36%
9, látod mégsem az együtt alvás volt a gond, hanem, hogy nem tudták MEGBESZELNI a gondjaikat.
jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%
13 ezt miből szűrted le? A gyerekkel romlott el valami, nem velük. Amúgy sok esetben lenne más megoldás is, csak kényelmesebb ha Anyuka költözik a gyerek szobájába, mint foglalkozni az alapproblémával
jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
44%
14: neked vagy nincs gyereked és/vagy a gyereklélektanról se hallottál még. De kérlek, mesélj, biztos van valami tuti tipped ;)
jún. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%

#4 a kettő elfer egymás mellett, csak okosan kell csinálni, nem kell hulyeseget írni. Én is 2 éves koráig a nagyobbal aludtam, most pedig a férjem alszik a naggyal, én a kicsivel egy szobában. Megvan az oka, idővel mindenki a helyén fog aludni. Ettől függetlenül nőként és férfiként sem szüntünk meg létezni, nem romlott a kapcsolatunk sem semmilyen szempontból.

Kérdező, így, hogy van segítség kapcsolódjatok ki egy-egy napra, menjetek randizni, töltsétek kettesben a napot. Beszélgessetek egymással sokat.

jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
84%
Egy jó házasságot nem törnek meg az ulyen időszakos dolgok. Azt viazont ne várd, hogy pont olyan lesz, mint régen. Te sem leszel már olyan, mint régen, es a férjed sem. De a kapcsolat igenis fejlődik, alakul, egy szexmentesebb időszak után jöhet egy vadabb, a kisgyerekes évek után megint jobban tudtok majd egymással foglalkozni, és az megint masmilyen lesz. De egy kapcsolat nem csak kétféle, hogy nincs szex meg van szex.
jún. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%
17: illetve egy kapcsolat nem is csak a szex körül forog...
jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%
A régi tüzet nem hiszem, hogy vissza lehet már hozni, de amúgy ez az összes házasságban teljesen természetes. Szerintem nem azért van ennyi válás, mert a szerelem átalakul szeretette, hanem mert az emberek többsége nem képes elfogadni, hogy ez egy természetes folyamat. Nem tudnak lenyugodni. Mindig több és több izgalom kell, mintha örökké 20 évesek lennénk. A régi öregek azért maradtak együtt, mert a mély szeretettel is "beérték", nem hajszoltak kislányos/kisfiús abrandokat örökké. Mindazonáltal nyilván pl a szex fontos egy házasságban, de azt ne várd, hogy minden olyan legyen, mint régen.
jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem aki az együtt alvással/különalvással azonosítja ezt, az szimplán szűk látókörű, már bocsánat. Igen, vannak azok az anyukák, akik számolják éjjel a gyerek lélegeztvételét és bújciznak fél éjszaka, mert az milyen cuki. De akinek van gyereke, az tudja, hogy nem mindig minden választás kérdése. Nekünk tök szerencsénk van, mert 4 hónapos kora óta alszik a kislányunk a saját szobájában, egyedül, minimális keléssel. Ha fogzik, vagy beteg, akkor mégis az volt a megoldás, hogy vagy én mászkálok hozzá 10 percenként (csinálja ezt, akinek két anyja van), vagy áttelepedek mellé és ha megébred, akkor félálomban vissza tudom simogatni. Nincs mászkálás, én is picit jobban tudok pihenni és "szegény magára hagyott férjem" sem úgy megy másnap dolgozni, mint a mosott sz*r, mert mászkálok ki-be az ágyból fél éjszaka, vagy mert a gyereket közénk szoktattuk és mellettünk nem alszik. Szóval eltudom képzelni milyen lehet, amikor a nem alvás a gyerek alapbeállítása és az a megoldás, hogy anyuka a gyerekkel alszik, általában egy praktikusan átgondolt döntés szokott lenni. De mondok jobbat, ha nagyon hulla vagyok, nálunk a férjem is hajlandó a gyerekkel aludni és nem érzem emiatt pótkeréknek magam. Hálás vagyok, hogy aludhatok. :) Szóval fura meglátás az, amit itt sokan képviselnek és ismétlem, elkülöníteném a szükséges kategóriát attól, amikor angyalbögyörővel anyuka van annyira összecuppanva, hogy nem képes alváskor sem elválni tőle. Előbbi szerintem egy csapatmunkát igényel, utóbbi meg hát... hagyjuk. :)

Visszatérve a kérdéshez, írta valaki a normatív krízist. Olvass utána és rájössz, hogy a távolodás teljesen normális. Akkora változás áll be az életben, ami borzasztóan megborít mindent. Új napirend, új szerepek, a szülők és sokszor a párkapcsolat háttérbeszorulása, stb. Eleve a nő élete megváltozik 100%-ban, már nem odamegy és akkor, amikor akar, hanem amikor tud. Egyszerű alap dolgok is szervezést igényelnek és bizony azt is nehéz megélni, hogy már egy pisit is kettesben kell olykor megejteni. Az állandó készenlét, a kialvatlanság, stb. nyilván háttérbe helyez nagyon sokmindent, ami előtte alap volt. Könnyű belefásulni. De a jó hír az, hogy simán kezelhető tudatossággal, kvázi újraismerkedéssel, ha mindketten nyitottak vagytok rá és beleteszitek a melót. Nagyon ijesztő megélni ezt a távolodást, de alapvetően elég általánosnak mondható. Az nem mindegy, hogy ezt egy pár hogyan kezelni. Nem véletlenül van brutál sok válás gyerekek 1-4 éves korában...

jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!