Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett a férjem nem tud...

Baba mellett a férjem nem tud rám nőként tekinteni? Hogy oldjuk ezt meg?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kisfiunk.

Nem volt épp könnyű vele az első pár hónap, őszinte leszek, az eleje szinte ki is esett. De egyre jobb.

A házasságunk viszont sajnos nem… Eddig is éreztem, hogy van valami a levegőben, de hiába kérdeztem a férjemet, az volt a válasz mindig, hogy most fáradt, ne nyaggassam már, most hétvége van, pihenni akar, most jött haza a munkából, ne kezdjem. Hagytam, úgy voltam vele, majd beszél erről, ha akar. De az utóbbi 2 hétben két dolog is történt, ami sok volt.

Az egyik, hogy hazudott egy munkahelyi útról, csütörtökön ment, hétfőn jött haza, mert hogy még hétfőn is lesz dolguk az ottani cégnél és nem indul el pénteken késő délután a 40 fokban az ország másik végéről, hogy hétfőn hajnalban menjen is vissza, aztán újra haza. És hogy az összes kollégája marad... Közben kiderült, csütörtök-péntek voltak csak ott, péntek délutánra itthon volt mindenki. Kérdeztem, ő minek volt ott hétvégén is, azt mondta, hogy egyedül kellett lennie, értsem meg, elege van az itthoni légkörből, hogy hazajön fáradtan és sosincs csend, nem tud nyugodtan olvasni sem 2 órát.

A másik pedig a héten derült ki, egy kolléganőjével napi szinten üzengetnek egymásnak, furcsa mód az első reggeli üzenetet akkor küldi, mikor már elindult itthonról, este pedig amíg fürdetem, etetem, altatom a babát, végig beszélgetnek. Igen, belenéztem a telefonjába, szemét vagyok, ez van.

Mikor kérdőre vontam, akkor mondta, hogy nem tud rám nőként tekinteni már, nem hozom lázba, azért jön haza, mert itt van az otthona, de most, hogy külön voltunk hétvégén, egyáltalán nem hiányoztam neki. Kérdeztem, hogy mitől érzi ezt, mert én próbálok figyelni rá, kedveskedni neki. Mondta, hogy látja ezeket, de számára ezek semmik, hónapok óta nem voltunk kettesben sehol, most is szeretett volna nyaralni menni, de nem volt kedvem, akart koncertre menni, oda sem mentem vele, neki ezek kellenének, nem az, hogy reggelit csinálok neki és ágyba viszem a kávét.


júl. 26. 14:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
69%

Na le is írtad a megoldást:

"oda sem mentem vele, neki ezek kellenének, nem az, hogy reggelit csinálok neki és ágyba viszem a kávét."

Vannak a különböző szeretetnyelvek. És nem úgy kell jól szeretni a másikat, ahogy neked tetszene, hanem ahogy ő szeretné.

júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

Abban igaza van, hogy ritkán tudunk kettesben menni bárhová.

Budapesten élünk, nagyszülők vidéken. Szüleimmel találkozunk azért havonta, másfél havonta, de az ő szülei a babát összvissz háromszor látták eddig. És a nyaralós ötletnél is mondta, hogy az anyukája vállalta egy hétre a gyereket... Oké, de nem ismeri a nagyit a gyerek, sosem volt még velük hármasban sem, nemhogy ott aludni. Nem tudják a napirendjét, nem ismerik a szokásait, nem tudják, mitől nyugszik meg. Így nem fogom rájuk bízni, mert az érkezés napján jöhettünk volna haza, mert sír a baba.


Van bébiszitterünk, heti pár órában, de most az utóbbi pár alkalommal vele sem volt el egyáltalán.

júl. 26. 14:47
 3/55 anonim ***** válasza:
39%

"Mondta, hogy látja ezeket, de számára ezek semmik, hónapok óta nem voltunk kettesben sehol, most is szeretett volna nyaralni menni, de nem volt kedvem, akart koncertre menni, oda sem mentem vele, neki ezek kellenének, nem az, hogy reggelit csinálok neki és ágyba viszem a kávét."


itt írtad le a megoldást...

Nem egy bejárónő kell neki, hanem egy társ, aki egyéb programokban is benne van.

júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de egy 10 hónapos baba mellől nem tudok elmenni csak úgy Görögországba. Ahogy a szeparációs szorongás közepén sem tudom másra hagyni estére, éjszakára.
júl. 26. 14:48
 5/55 anonim ***** válasza:
44%
Én értem a gyerek napirendje miatti aggályaidat, de el kell döntened, hogy hosszabb távon meg akarod-e tartani a férjedet, vagy a gyerek napirendje fontosabb. Tessék sűrűbben menni a nagymamához, hogy szokják egymást, a napirend meg hadd boruljon. Anyós legalább egy gyereket életben tartott már, menni fog most is.
júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
95%
De miért nem mentek akkor hármasban? a nyaralás babával is kaland, csak kevesebb városnézést és tengerparton döglést lehet kivitelezni mellette :D
júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

230 kilométerre laknak, eddig is mi mentünk, egyszer el nem jöttek volna ők hozzánk (nyugdíjasok).


Nem a napirenden van a hangsúly, hanem hogy nem ismerik a gyereket. Te odaadnád az egy éven aluli babádat valakinek, 1 hétre, akit eddig összvissz háromszor látott?

júl. 26. 14:51
 8/55 anonim ***** válasza:
33%

Görögországba pl nem gyerek mellől kell menni, hanem gyerekkel.

De egy Wellness hétvégére, 1 ottalvással simán...

Vannak mamák gondolom, láttak már gyereket. Síró gyereket is.


Itt is látszik, te csőlátással az anyaság fele vagy, közbe kit érdekel, ha a házasság zátonyra fut.

júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Hármasban voltunk már nyaralni most a nyáron, kétszer is.

De a férjemnek az kell, hogy délig alhassunk, utána pihenjünk a parton, olvashasson, fürödhessen egész nap, este meg vacsora után bújjunk össze. Neki a gyerekkel való nyaralás nem nyaralás, mert hogy ő ott sem tudott semmit pihenni.

júl. 26. 14:53
 10/55 A kérdező kommentje:
Nem vagyok csőlátással az anyaság felé, de a gyerek a szeparációs szorongás közepén van. Tényleg úgy gondolod, hogy erre az a megoldás, ha otthagyjuk egy hétre olyannál, aki számára idegen? Mert hiába a nagymamája, nem ismeri, nem kötődik hozzá.
júl. 26. 14:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!