Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy Anyának, bármilyen rossz...

Egy Anyának, bármilyen rossz állapotban is van, akkor is a gyermeke mellett a helye?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményetekre. Pár hete történt ez a helyzet, de még mindig emészt egy kicsit.

Végre hazatérhettem a kórházból 5 nap után egy műtét után. Sajnos még aznap este a 3 éves kisfiam nagyon belázasodott (39,5 fok) és olyan volt mintha rázná a hideg, reszketett. Nagyon megijedtünk, ezért a férjem bevitte (neki van jogosítványa) éjfél körül az ügyeletre a kórházba. Én nem mentem, mert az orvos a lelkemre kötötte, hogy kíméljem magam, csak feküdjek, vigyázzak a frissen műtött sebre, nehogy felszakadjon, mert akkor újra kell műteni, varrni és újra 5 napig kórházban kell maradnom.

Szerencsére a kisfiamnak lement a láza szinte rögtön a gyógyszerektől, de benntartották megfigyelésen még másnap is és a férjem vele maradt. A férjem másnap hívta az anyósomat, hogy legyen szíves bevinni nekik tiszta ruhát, egy kis kaját. Anyósom ki volt akadva, hogy ő ugyan nem visz, épp most találkozik a barátnőivel. Tudta nagyon jól az anyós, hogy én akkor jöttem haza a kórházból, de mondta, hogy oldjam meg én. Anyós szerint akármilyen pocsék állapotban van az Anyuka, akár még a halán is, akkor is a gyereke mellett a helye.

Férjem is nagyon kiakadt ezen a szituáción, nem is tartja azóta úgy a kapcsolatot az anyjával, mint korábban. Pont az anyja mondja azt, hogy az anyának a gyereke mellett a helye, holott ő se ment be a fiához és az unokájához a kórházba, hogy vigyen be nekik cuccokat. A szomszédunkat kellett megkérnem erre.

Nagyon rosszul esett, de az fáj a legjobban, hogy kicsit úgy érzem, hogy igaza van anyósnak, cserben hagytam a fiamat. Bár igaz az Apa is teljesértékű szülő és ő vele volt.


jún. 19. 15:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
Igen is meg nem is. Ha nincs apuka, akkor nyilván mellette kell hogy legyél. De nálatok van és ő ott volt a gyerekkel. Közös a gyerek, mindketten pont ugyanúgy szülők vagytok. Anyossal meg nem kell foglalkozni.
jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen jól tetted, hogy pihentél. A felépülésed is van olyan fontos, mint a gyerek - egyébként múló - láza, amit az apja is tökéletesen tud ellátni, illetve el tudta vinni orvoshoz.

Nem tudom, hogy milyen műtét volt, de vannak olyan műtétek, ahol ha nem tartod be szigorúan a pihenést, szövődményt okoz, vagy akár visszakerülhetsz a kórházba.

jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%
Szemét dolog volt az anyósodtól ez.
jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
6%
Nagyban függ attól, hogy milyen műtét volt...
jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
92%

4es

Egyáltalán nem számít milyen műtét volt. Gondolhatod, ha 5 napig bent kellett feküdnie akkor nem egy anyajegyleszedésről van szó. Nyilván fontosabbak a barátnők, mint egy frissen műtött seb.

jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%

Biztos nem a legegyszerűbb műtétek egyike, ha 5 napot bent kellett tölteni.

Anyóssal ne foglalkozz, nincs igaza.

jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Derjaderja ***** válasza:
94%

Dehogyis. Ez a probléma alapból nem igényelt két szülőt (max a parkolás miatt szerencsésebb ha amúgy nincs akadálya h ketten menjenek), és Te friss műtéti sebbel fekvésre voltál tanácsolva.

A már nem szopó gyerek ügyeletre/kórházba vitele nemhez nem kötött szülői feladat.


Ha pl két gyerek lenne, az egyikkel otthon kellene maradni (így vitte például a párom nyaralásról másik városba a vérző fejű lányomat, vagy így maradt otthon a lányommal más alkalommal, amikor a kruppos fiamat elvitte a mentő és én mentem vele).

jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Derjaderja ***** válasza:
93%
Amúgy az anyóst meg kellett volna kérdezni, hogy ha egy anyának a fia mellett van a helye, akkor ő mért barátnőzik a fia kisegítése helyett.
jún. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%
Anyósnak nincs igaza. A gyereketeket az apuka is betudja vinni a kórházba. Amúgy az hogy van hogy ő az unokája és a fia megsegítése helyett barátnőzik??
jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
3%
Én biztos hogy hason csúszva is bevonszoltam volna magam a gyerekem után, nekem ő fontosabb mint önmagam. Volt is példa rá, kórházba került, ott elkaptam a hányós hasmenős vírust, két napig infúzióval a karomban ültem mellette, mert engem akart nekem meg nem lett volna szívem cserben hagyni.
jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!