Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy Anyának, bármilyen rossz...

Egy Anyának, bármilyen rossz állapotban is van, akkor is a gyermeke mellett a helye?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményetekre. Pár hete történt ez a helyzet, de még mindig emészt egy kicsit.

Végre hazatérhettem a kórházból 5 nap után egy műtét után. Sajnos még aznap este a 3 éves kisfiam nagyon belázasodott (39,5 fok) és olyan volt mintha rázná a hideg, reszketett. Nagyon megijedtünk, ezért a férjem bevitte (neki van jogosítványa) éjfél körül az ügyeletre a kórházba. Én nem mentem, mert az orvos a lelkemre kötötte, hogy kíméljem magam, csak feküdjek, vigyázzak a frissen műtött sebre, nehogy felszakadjon, mert akkor újra kell műteni, varrni és újra 5 napig kórházban kell maradnom.

Szerencsére a kisfiamnak lement a láza szinte rögtön a gyógyszerektől, de benntartották megfigyelésen még másnap is és a férjem vele maradt. A férjem másnap hívta az anyósomat, hogy legyen szíves bevinni nekik tiszta ruhát, egy kis kaját. Anyósom ki volt akadva, hogy ő ugyan nem visz, épp most találkozik a barátnőivel. Tudta nagyon jól az anyós, hogy én akkor jöttem haza a kórházból, de mondta, hogy oldjam meg én. Anyós szerint akármilyen pocsék állapotban van az Anyuka, akár még a halán is, akkor is a gyereke mellett a helye.

Férjem is nagyon kiakadt ezen a szituáción, nem is tartja azóta úgy a kapcsolatot az anyjával, mint korábban. Pont az anyja mondja azt, hogy az anyának a gyereke mellett a helye, holott ő se ment be a fiához és az unokájához a kórházba, hogy vigyen be nekik cuccokat. A szomszédunkat kellett megkérnem erre.

Nagyon rosszul esett, de az fáj a legjobban, hogy kicsit úgy érzem, hogy igaza van anyósnak, cserben hagytam a fiamat. Bár igaz az Apa is teljesértékű szülő és ő vele volt.


jún. 19. 15:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
94%

20as

Nyilván összehasonlítható azzal, hogy neked egyedül el kellett sétálnod 30 métert meg 1 órát ülnöd egy cuki műsoron azzal, hogy egy egész éjszakán keresztül ül egy kórházi széken a gyereke kórházi ágya mellett. Ráadásul mivel 3 éves és 40 fokos láza van, ezért gondolom a kisfiú nem a saját lábán ment be a kórházba, hanem be kellett cipelni, plusz ott még fel le rakosgatni a vizsgáló asztalokra.

Azért ne hasonlítsuk már össze a kettőt. Sajnálom itt az anyukákat, hogy ennyire nem tudnak bízni a férjükben, a gyerek másik szülőjében, hogy egy ilyen feladatot megoldjon. Vagy ha részt is akarna venni gondolom el vannak küldve, mert biztos nem csinálja jól.

Elég szomorúnak tartom, hogy az apuka szerepe csak annyi, hogy hazahozza a pénzt meg néha játszon a gyerekkel. Az a normális ha nem csak a házimunkában, hanem a gyereknevelésben és gondozásban is kiveszi a részét.

jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Derjaderja ***** válasza:
89%

Respekt az anyák napja miatt, de:

- az kb 2 óra úttal együtt, míg a kórházban éjszakázni kicsit hosszabb és a székek sem alkalmasak frissen műtötteknek.


- császátmetszes után sem lenne optimális ugyanezt tenni, de vannak annál nagyobb műtétek is. Gyanús azért az 5 nap, tekintve hogy a császár 72 óra kórház


- a gyerekkel ketten úgysem biztos hogy a kórteremben tudnak maradni


- ha másnap dolgozni mennél sem tudnál éjjel a kórházban ülni (vagy a párod nem tudna ha ő menne másnap)


- az erőforrásokkal érdemes spórolni, ketten együtt ne éjszakázzanak, ha még utána a gyereket kell ápolni, főleg hogy az egyik felnőtt is beteg.


- a gyerekkel ott volt az apja, innentől nem értem a problémát. Fordítva is szóvá tennék? A frissen műtött apát is bezavarnátok?


- egy lázkiugrás nem egy akkor betegség amit lelkileg agyon kell pátyolgatni. Kap lázcsillapítót, alszik, ennyi.


- az anyós csak a saját elutasítását akarta menteni a gonoszkodással, az ő kifogása sokkal problémásabb, elvégre egészséges volt és ráért. Emellett nem tiszteli a fia és a menye kapcsolatát, felnőttségét.

jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
10%

21es, nem az hogy nem bízok a férjemben, hanem nekem van igényem a beteg gyerekem mellett lenni.A gyereket meg ugyan úgy vihette volna kézben apuka ahogy tette is mikor egyedül mentek.


- egy lázkiugrás nem egy akkor betegség amit lelkileg agyon kell pátyolgatni. Kap lázcsillapítót, alszik, ennyi.


Akkor anyukát miért kell agyon pátyolgatni? Pihent volna ha hazaérnek és annyi. Gondolom nem a lábát vágták le. Ha egyedülálló lenne akkor is elnézte volna hogy a szomszéd viszi be a gyereket mert neki pihenni kell? Mindenki arra képes, amit akar, én csak a saját példám tudom, én az utolsó leheletemmel is a beteg gyerekem mellett akarnék lenni.

jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
72%

23as

Végülis mindketten legyenek extra fáradtak, mikor egyikük is meg tudja oldani. Anyukát miért kell pátyolgatni? Mert nyilván egy frissen műtött sebbel a testén egy kórházi széken akar ülni 1 teljes napig, mert ágyat ugye nem adnak. Elég szomorú, ha neked az anyaság annyit jelent, hogy a saját egészségeddel nem törődsz. Remélem kimozdulni sem mész barátnőkkel, fodrászhoz, vagy edzeni..stb, mert Végülis a gyerek mellett a helyed 0-24ben.

Attól nem lesz rossz anya, hogy nem megy el a kórházba. Ezenkívül azt írtad egy lázkiugrás nem egy nagyon nagy betegség, ami akkora pátyolgatásra szorulna. Én is így látom, ezért maradjon nyugodtan otthon az anyuka és pihenjen.

21es vagyok

jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Derjaderja ***** válasza:
81%

És szerinted mindkét szülőnek ott kellett volna ülnie egész éjjel?


Egy lázkiugras és egy nagy műtét nem egy kategória. A gyerek megkapta a szükséges ellátást azzal hogy az édesapja kórházba vitte, ott maradt mellette és ott levitték a lázát. Neki orvosilag erre volt szüksége, a friss műtöttnek pihenésre és a tartós ülés/állas elkerülésére stb.


Harmadrészt ahol dolgozik mindkét szülő, ott ezer meg egyszer az apjával is van, lázasan, hányva, sírva, bárhogyan, ez csak azoknak furcsa ahol csak az anyuka ápolja a gyereket. Ahol az apa is ápol, ott a gyereknek jó az ő jelenléte is.


Nekem csecsemő korukban nem lehetett volna nagybetegen az apjukra hagyni, főleg a fiam olyankor csak anyatejet fogadott el, csak ciciből, de itt egy 3 éves gyerekről van szó aki már alapból is 5 napig az apjával volt, tehát feltehetően össze vannak nőve.


Ez teljesen oké szerintem. De ha át anyós mást is gondolt, nem illett volna szóvá tennie, miközben ő a barátnőkre hivatkozva nem segített.

jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván minden helyzetet mérlegelni kell! Mennyire fontos a pihenés, mekkora a seb szétnyílásának veszélye, milyen súlyos a gyerek állapota, stb. Szerintem ebben a helyzetben jól mérlegelt a kérdező. Itt most nem arról van szó, hogy anyuka magát sajnáltatja, hanem pont arról, hogy a gyereknek anya kell, és ezért anyának is vigyáznia kell magára. Meg, őszintén, csak egy lázról volt szó. Kórház, hát igen, kérdés hogy volt-e rá szükség, de az apja ott volt a gyerekkel.

Nekem is lenne lelkiismeret furdalásom, de hát ez most így jött ki.

Nagymama meg tényleg vicces, hogy nem segít a saját fiának, unokájának, azzal a címszóval, hogy mert az anyának kell segíteni a fiának...

jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
86%
Nem hagytad cserben,neked pihenned kellett,hogy gyógyuljon a sebed. Az orvos írta elő,hogy ne terheljed magad.Anyósod lehetne megértőbb,empatikusabb,nempedig bunkó.
jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
88%

*Igazi "példaanya"/"mintaanya" -anyósod. (irónia). Ő is hogy rohan,amikor a fiának szüksége van rá a kórházban, hogy vigyen neki meg unokának ruhát.

-.-" Nem számíthat rá a fia,mikor el kéne vinji pár cuccot,pedig hatalmában állna.

jún. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
10%

Nem hagytad cserben,neked pihenned kellett,hogy gyógyuljon a sebed. Az orvos írta elő,hogy ne terheljed magad.


Igen egy széken ülni valóban hatalmas erőltetés.


Igazi "példaanya"/"mintaanya" -anyósod. (irónia). Ő is hogy rohan,amikor a fiának szüksége van rá a kórházban, hogy vigyen neki meg unokának ruhát.


Pont mint a kérdező. Valszeg a kicsi CSOK-os gyerek akiben csak a pénzt látta a kérdező. DE legalább van egy apukája aki szereti. De remélem másodikat azért nem terveztek.

jún. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
3%

Kérdező remélem az 5 nap alatt téged e látogatott meg senki, hiszen gondolom volt más fontosabb dolguk mint te.


Szerintem igen is cserben hagytad azt a kicsit aki 5 napig nem látta az anyukáját majd mikor szüksége lett volna rá akkor se volt vele. Csak ne lepődj meg ha az apukát jobban fogja szeretni.

jún. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!