Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy Anyának, bármilyen rossz...

Egy Anyának, bármilyen rossz állapotban is van, akkor is a gyermeke mellett a helye?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményetekre. Pár hete történt ez a helyzet, de még mindig emészt egy kicsit.

Végre hazatérhettem a kórházból 5 nap után egy műtét után. Sajnos még aznap este a 3 éves kisfiam nagyon belázasodott (39,5 fok) és olyan volt mintha rázná a hideg, reszketett. Nagyon megijedtünk, ezért a férjem bevitte (neki van jogosítványa) éjfél körül az ügyeletre a kórházba. Én nem mentem, mert az orvos a lelkemre kötötte, hogy kíméljem magam, csak feküdjek, vigyázzak a frissen műtött sebre, nehogy felszakadjon, mert akkor újra kell műteni, varrni és újra 5 napig kórházban kell maradnom.

Szerencsére a kisfiamnak lement a láza szinte rögtön a gyógyszerektől, de benntartották megfigyelésen még másnap is és a férjem vele maradt. A férjem másnap hívta az anyósomat, hogy legyen szíves bevinni nekik tiszta ruhát, egy kis kaját. Anyósom ki volt akadva, hogy ő ugyan nem visz, épp most találkozik a barátnőivel. Tudta nagyon jól az anyós, hogy én akkor jöttem haza a kórházból, de mondta, hogy oldjam meg én. Anyós szerint akármilyen pocsék állapotban van az Anyuka, akár még a halán is, akkor is a gyereke mellett a helye.

Férjem is nagyon kiakadt ezen a szituáción, nem is tartja azóta úgy a kapcsolatot az anyjával, mint korábban. Pont az anyja mondja azt, hogy az anyának a gyereke mellett a helye, holott ő se ment be a fiához és az unokájához a kórházba, hogy vigyen be nekik cuccokat. A szomszédunkat kellett megkérnem erre.

Nagyon rosszul esett, de az fáj a legjobban, hogy kicsit úgy érzem, hogy igaza van anyósnak, cserben hagytam a fiamat. Bár igaz az Apa is teljesértékű szülő és ő vele volt.


jún. 19. 15:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
9es, ott ahol a kérdező:-D
jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Visszataszító az ilyen anyós is, meg a felesleges mártírkodás is amit képvisel. Egy gyereknek a szüleire van szüksége ÉPSÉGBEN.

A gyereknek ott volt az apja, az anyja meg feleslegesen tett volna kárt magában azzal ha " ugrál" egy frissen műtött sebbel, hogy aztán még tovább tartson meggyógyulni, vagy esetleg valami maradandó problémát okozzon.

Az ilyen anyóssal én szóba se állnék többet.

jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
10%

Vagyok olyan szar anya, hogy még 40,2-vel sem vittem sehová a 10 hónapos gyereket... (simán levittük otthon és másnap már semmi baja nem volt)

De ha valami miatt be kellett volna vinni biztos mentem volna, kétlem, hogy bármi bajt okozott volna amíg a kocsitól besétálsz a kórházba, hiszen valahogy haza is jutottál onnan

jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Derjaderja ***** válasza:
90%

10. Jó csak ha nyári szünet előtt felszakad a műtéti heg, a gyerek is rosszabbul jár, mintha 1 szem lázkiugrás miatt 1 éjszakát a saját apjával kell töltenie.

Amúgy is érdemes felezni a betegségeket, hogy a gyereknek mindkét szülővel kialakuljon ilyen esetre a biztonságérzet.

Ha az anya dolgozik, ennél sokkal nagyobb bajokkal is az apjával lesz a kisgyerek.

jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
89%
13! Szerencsére 100% bízom a férjemben, a gyerek is ugyanúgy biztonságban érzi magát vele. Mivel lenne az jobb, ha az orvos utasítása ellenére bemennék, felszakadna a seb és újabb 5 napra kórházba kerülnék? Azért, hogy elmondhassam, bezzeg én csakazértis is bementem?
jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
10%
14..gondolom akkor is ott lett volna az apa...lehet én vagyok rosszul bekötve, de én a gyerekemmel akartam volna lenni akkor is ha én vagyok rosszul.
jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
79%
16. De ha visszakerülsz a kórházba és 5 napig megint nem lehetsz vele?
jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
6%

17 a kérdezőt ez láthatóan nem zavarta, 5 nap kórház után se volt lényeg hogy a gyerekével legyen.

Amúgy meg érdekes, tehát ahol császárral szül az anyuka, és van nagyobb tesó, akkor ott hetekig anyukának nem kell a naggyal és a háztartással foglalkozni vissza ne kerüljön?

jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
5%
Tényleg érdekel már milyen műtét volt, nem gyerekkel a kezedben kellett volna trambulinban szaltózgatni...
jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
8%
Nekem emlő eltávolító műtétem volt, hazajövetel másnapján a fiamnak ovis anyák napi ünnepség. Elmentem, mert el akartam, senki se tudott volna ágyban tartani, nem haltam bele hogy 10 métert sétáltam az autóig, elvittek kocsival, ott 20 métert sétáltam és végig ültem az 1 órás műsort. A kérdezőnek se félmaratont kellett volna futnia csak a magas lázas gyereke mellett ülni, amit gondolom otthon is csinál nem fekszik 0/24 órát.
jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!