Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi ház vidéken, közel a...

Családi ház vidéken, közel a szülőkhöz, vagy lakásvásárlás Budapesten? Mekkora segítség baba, kisgyerek mellett a közeli nagyszülő?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Jelenleg Budapesten élek, élünk, a párom lakásában.

Ez egy 2 szobás kis lakás, tudom, hogy sokan akár 2 gyerekkel is ekkorában élnek, nekünk néha kettőnkre is kicsi.


Mikor ideköltöztem 18 évesen, azt éreztem, hogy hazaértem, imádtam a pesti életet, hogy minden van 1 km-es körzetemben, hogy bármire lehetőségem van itt. Vidéken nőttem fel, megyeszékhelyen, de na, mégsem főváros.

De egy ideje már azt érzem, hogy sok.

Ehhez hozzájárulhat, hogy már nem 18-20 éves vagyok, aki hetente 4-szer jár bulizni. Pont nemrég gondolkoztam, hogy az utóbbi 1-2 hónapban egy koncerten és egy színdarabon kívül semmi olyat nem csináltunk, amihez itt kéne élnünk. Sőt, sokszor kedvem sincs a lakásból kimenni, hogy aztán üljek a dugóban, vagy kerülgessem a sok hül/yét az utcán. Régen 2-3 havonta mentünk haza, most már havonta kétszer, mert sokkal jobban érezzük magunkat ott a hétköznapok pörgése után.


Nemrég egy nagyobb összeget kaptam, 60 millió forintot (dédpapám házából).

Szeretnénk egy közös otthon, pár éven belül babát szeretnénk.

A párom lakása ér kb. 70 milliót + a teremgarázs hely és a tároló.


Ennyiből itt olyan kertes házat, amilyet szeretnénk, nem tudnánk venni (főleg, mert ha a ház mellett döntünk, inkább építenénk, üres, eladó telek a környéken pedig alig van). Nagyobb lakásban gondolkoztunk, ő vetette fel, hogy esetleg nézzünk szét otthon.

Telket kapnánk, a beépíthetősége is jó, de félek, ha belevágunk, mégsem tetszene ott újból. Látogatni jó, de emlékszem, gyerekként, kamaszként utáltam, mert sosem volt semmi rendezvény, program, volt egy mozi és pláza, 1-2 jobb étterem és ennyi. Kisbaba mellett huszadrangú lesz, hogy épp milyen színdarabok mennek a Madáchban, vagy ki ad koncertet a Puskásban, vagy hogy hol nyílt jó étterem épp. De a babás időszak 1-2 év, utána is van élet... Oktatás szempontjából is Budapest nyer. Viszonylag sokat utazunk, reptérre kijutni nekünk fél óra, onnan 2 és fél.


Ami viszont plusz, hogy mind a kettőnk szülei és nagyszülei is élnek, nekem egyik dédszüleim is még. Tehát baba mellett nem lennénk egyedül, tudnának segíteni, számíthatnánk rájuk (ahogyan eddig is mindenben). Barátnőim szerint ez akkora plusz, amit használjunk ki, mert nem mindegy, hogy egy bébiszitter segít 2x3 órát egy héten, vagy ott van anyukám, akinek bármikor szólhatok, szégyenérzet nélkül... És csak nem egy idegen van a gyerekünkkel, hanem a nagymamája.

Valamint nem mindegy, hogy egy családi házban élünk, kerttel, ahol senki sem zavar, vagy egy lakásban, ahol a szomszéd már csenget, ha a gyerekek hangosabbak az erkélyen.


210 km most a táv, nem áthidalhatatlan, de nem is olyan, hogy csak úgy leugrunk hozzájuk egy délutánra.



júl. 19. 21:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Családi ház vidéken. De persze attól is függ, hol van a munkahelye vagy mennyire esélyes ott elhelyezkedni.
júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%

"a szomszéd már csenget, ha a gyerekek hangosabbak az erkélyen."


A csaladi haz tovabbi elonyei: ossze lehet jonni grillezni, medencezni, a gyerekek szabadon jatszhatnak, nyugi van, csend (aranylag :-D ), a szomszed nem jar at zaklatni.

Szinhazba stb., lehet jarni gyerek mellol is, ha a nagymama szivesen vigyaz ra.

júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Munkalehetőség nyilván kevesebb ott, mint itt, de anyagilag mi jobban járnánk.

Párom most alkalmazottként dolgozik egy cégnél, nem keres rosszul, de multi, bármikor találnak a helyére másik 5-öt, ha kell. Ezzel szemben otthon a családi cégben helyezkedne el, más pozíció, más fizetés.


Én még tanulok, ősszel fogok diplomázni.

Amikor ideköltöztem, megvolt bennem a lelkesedés, hogy majd én egyedül megoldok mindent, megmutatom mindenkinek, igazi girlboss leszek. Hát, azóta rájöttem, hogy elég nehéz bármiféle kapcsolati tőke nélkül boldogulni, a minimálbér közeli pályakezdő fizetéstől sem estem hanyatt... Ott én is könnyebben elhelyezkednék.

júl. 19. 21:51
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
Kerdezo. Akkor a valasz meg is van: videk.
júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy a barátnőd is mondta óriási segítség ha a nagyszülő a közelben van. Én egy percig nem gondolkoznék hogy mi legyen számomra egyértelmű lenne hogy vidék kertes ház.

Mi szerencsére vidéken élünk faludba de közel a megyeszékhelyhez 30km tőlünk de közte is van kisváros illetve a határos megye székhelye is közel van és abba az irányba is van egy kisváros 20km-erre.

Őszintén a faluba nincs sok program de minket ez nem zavar mert autóval el jutunk bárhova.

júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Én picit attól is tartok, hogy közel a szülőktől nehogy újra mi legyünk a "gyerekek", akikre mindig rá kell nézni...


Ha megyünk hozzájuk, náluk alszunk, hol a pároméknál, hol nálunk.

Anyukámnál sokszor érzem azt, hogy tudja, felnőttem, de ha otthon vagyok, ezt nem tudja kezelni.

Ha megyünk valahová, mikor megyünk haza onnan, kikkel megyünk. 1-2 óránként felhív, hogy minden rendben van-e, hogy fogunk majd hazamenni, ne küldje értem apát/papát? Mit főzzön, az biztos jó lesz (50x megkérdezve)? Ha kevesebbet eszem, miért, csak nem beteg leszek? Ha átmegyek barátnőkhöz, hívogat, hogy most már induljak haza lassan, illetlenség ilyen későn ott ülni valakinél...


A párom anyukája is cuki, szeretem, nincs konfliktus. De ő pl. a magánszféra fogalmát nem ismeri, simán benyit hozzánk reggel 8-kor, mert épp keres valamit, vagy hogy "látja hogy alszunk, de mit kérünk reggelire?".


Félek, hogy hiába élnénk külön házban, külön háztartással, akkor is ezt csinálnák, csak nem havi 4 napban, hanem heti 4-ben.

júl. 19. 21:56
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
6. Kerdezo. Pedig ezek a problemak sajnos nem szunnek meg, de fokozodni es szaporodni fognak, ha gyerek is szuletik.
júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%
Vidék, de másik városban/faluban, nem ahol a szülők élnek.
júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Idegen városba nem szeretnénk költözni, ott a környéken nincs is olyan, ami kifejezetten tetszene. :(
júl. 19. 22:10
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne egy köztes megoldás. Nem a szülők kertszomszédjába kellene költözni, így nem tudnának csak úgy beállítani.


Vagy felnőttként megbeszélni majd a határokat.


Szerintem egyébként a vidékkel jobban járnátok.

júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!