Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudok ilyen munkahely mellett...

Tudok ilyen munkahely mellett minőségileg foglalkozni a gyerekeimmel délután?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Lehet kicsit hosszúra fogom ezt írni, így nagyon köszönöm annak, aki szán egy pár percet egy tipródó édesapának...


Nemrég váltottam munkahelyet, eddig is, és ez után is itthonról dolgozom. Eddig ezt 8:00-tól 16:30-ig tettem, egy nem igazán jó fizetésért, ami bennem sok belső feszültséget és némi depressziót okozott.


Most jött egy lehetőség, amit nem hagyhattam ki (főleg az anyagi része miatt), és szintén itthonról tudok dolgozni. Viszont eddig úgy látom most, hogy most 9:00-tól 17:00-ig, és több esetben 17:00 után is kell majd dolgoznom picikét (Meeting), mert külföldiekkel kell együtt dolgoznom. (Ezeket az órákat el tudom számolni majd...)

Még bőven az elején vagyok, nem látom át a teljes rutint, de kicsit tartok attól, hogy most majd kevesebb alkalom lesz, amikor azt mondhatom a gyerekeknek délután, hogy persze, menjünk ki a parkba, játszótérre...


Tudom, hogy lehet így is szerencsés vagyok, hogy itthonról, home officeből dolgozhatok.


Igazából erről hallgatnék meg szívesen pár gondolatot, tanácsot, bármit, hogy ki hogyan tudja szervezni a napját a munka mellett, hogy maradjon még picit idő a gyerekekkel a hétköznapokban is.


Két még kicsit gyerekem van, egy lassan 6 éves, és egy lassan 4 éves.


A feleségem még 6 órában dolgozik, ő az aki el tudja hozni most a gyerekeket és általában 16:00 és 16:30 között vannak itthon.


Én csak szeretném, ha továbbra is tudnánk minőségi időt együtt tölteni.


Én gondolom nagyon túl a dolgot, és így is ideális a helyzetünk, vagy akár átlag feletti, vagy mi lenne az ideális?


Kérlek szépen aki teheti ossza meg velem a saját napját és azt, hogy mennyi idő jut a gyermekeire.


Köszönöm! ❤️



júl. 17. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mennyire kötött a munkaidőd? Mi mindketten itthon dolgozunk a férjemmel, de magunk osztjuk be az időnket, így nyilván tudjuk a gyerkőc mellett is csinálni. Heti 1 max 2 alkalommal van videós megbeszélés általában estefelé, max 1 óra, sztem azt még simán össze lehet hangolni családi programmal, ez csak akkor szokott necces lenni ha éppen nyaralunk, leugrunk a Balatonra vagy kirándulunk
júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Manapság a dög meleg miatt mi többnyire 17:30-kor megyünk játszótérre. Nem hinném, hogy az a plusz 1 óra annyira meghatározó lesz. A fürdetés, altatás részből eddig mennyit vettél ki? Ha szükségesnek érzed, akkor még esetleg ott is jobban bevetheted magad. Na meg ott vannak a hétvégék is. Inkább csak örülj neki, hogy nem megy el napi 2 órád az oda-vissza úttal a munkahelyre, mint a legtöbb embernek. Na, az venne el sokat a minőségi időből, mert élni is kevesebb energiád maradna, nem még a gyermekeidre.
júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én az anyuka vagyok. 7től fél 4ig dolgozom, én megyek be hazafele a gyerekekért. 3/4 4re otthon vagyunk. Játszok velük, medencézünk, sétálunk, boltba megyünk, stb...

Férjem 5ig dolgozik, negyed 6 mire hazaér. Kb fél órát tesz-vesz, utána átveszi a gyerekeket. Általában egy 7ig van ő velük, addig én teszem a dolgom. Onnan pedig közösen csináljuk az estét.


Nálunk ez tök bevált.

júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!


1: Még nagyon friss a szitu, de én nagyon úgy veszem ki, hogy elég kötetlen, ergo tudok csúsztatni. Hétvégén nem kell dolgozni, és nyaraláskor nem kell vinnem a laptopot tudtommal. Arról nem is beszélve, hogy most is munkaidőben írtam a kérdést és írom rá a választ. Elvileg senkit nem érdekel, csak a 3-4 hétre lefektetett célok, vagy adott feladat legyen meg.


2: A teendőkből kiveszem a részem, vagy sokszor szinte át is veszem. Igen igazából én is arra gondolok, hogy eddig is lehetett volna olyan munkahelyem (mint talán főleg az apák többségének), hogy csak este érek haza. Amíg csak az idősebb gyerekem volt még és csak másfél éves volt, ha nem is este de inkább 17:30-kor értem haza, ha éhes és fáradt is voltam, kevesebb minőségi idő jutott egymásra.


3: Köszönöm, hogy megosztottad velem. Nálunk még elég kicsik, és elég régóta próbálunk egy korai vacsorával (18:30 körül) kezdeni a vacsora-fürdés-fekvés rutint. Lehet idővel ez változni fog, gondolom, ha már a nagyobb jövő ősztől iskolás lesz.


Köszönöm mindenkinek! ❤️

júl. 17. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
1es vagyok, szerintem jó lesz ez, mindenesetre sokkal jobb lesz a családi életetek, mint ahol apuka több műszakban dolgozik vagy akár hétközben nincs is otthon
júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel úgyis csak 9kor kezdessz, legyen a reggel apás program! Közös reggeli és vidd őket te oviba. Délután is marad még egy kis időd játszani velük és vacsizzon együtt a család, közben lehet beszélgetni, lefekvéskor mesét olvasni nekik. Nem olyan szörnyű ez! Van aki már 16:00 után otthon van, de mégsem a gyerekekkel foglalkozik, inkább a telefont nyomkodja vagy az xboxot. Lehet, hogy kevesebb időt tudsz rájuk szánni, de az lehet tartalmas és minőségi.
júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5: Köszi ismét. Én is kicsit úgy vagyok vele, hogy "valamit valamiért" és tulajdonképpen eddig is jó helyzetben voltam több családhoz képest. Ezt én sem fölényeskedve írom, ahogy tudom, hogy te sem. Pont, hogy az ember jobban megbecsüli. Okkal jutottam el arra a pontra, hogy bármennyire kényelmes volt az előző munkám, a fizetés megállt a másfél évvel ezelőtti szinten és azon kaptam magam, hogy mindenen csak morgok és húzom a szám. Most még az út elején vagyok és sok a kihívás, de remélem hosszú távon is jó döntés lesz.


6: Igen, erre én is gondoltam. Olvasni, játszani sűrűn szoktunk. Most például Anya olvas, de előtte levittem őket, aztán kis játékra is maradt idő. Próbálom arra koncentrálni, hogy ha kevesebb is az idő így délután, de talán egy jobban egyben lévő apával élhetik meg.

júl. 17. 20:46
 8/9 anonim ***** válasza:

3 vagyok.

2.5 illetve 5 évesek a gyerekek. Nálunk fél8-8fele van vacsora, addig miidő

júl. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező nekem a férjem pont azért lett főállású vállalkozó, mert jön a baba és nem szerettük volna, hogy csak másodrendű szülő legyen, így most ő is ugyanígy itthon van, ki tudja venni a részét mindenből
júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!