Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jeleznétek a gyerekek szüleine...

Jeleznétek a gyerekek szüleinek ezt, vagy mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van két utcára tőlünk egy játszótér, amíg nem volt kánikula, a délutáni/esti sétáknál megálltunk picit hintázni, csúszdázni.

Egy fiatalabb lány, 14 éves többször volt kint a testvérével, aki a lányommal egykorú. A kicsik játszottak együtt, a lány velem beszélgetett, mondta, hogy ott laknak a játszótér mellett. Kétszer beszéltünk, utána, ha nem is voltak kint, mi ahogy megjelentünk, jöttek ők is, csak ő és a testvére, szülőkkel nem is találkoztunk.

Elkezdett Instagramon is követni, mikor nem followoltam, számon kért, hogy miért nem?! Ez már fura volt, meg az is, hogy próbált úgy viselkedni, mintha korombeli barátnő lenne, mindig azzal jött, hogy beszéljünk össze, hogy egyszerre legyünk kint, meg elmehetnénk máshová is a gyerekekkel, strandra, állatkertbe akart mindenáron menni velünk.


Az utóbbi időben nem voltunk játszóterezni, tegnap írt Messengeren, hogy mi van velünk, nem lát ott, valami baj történt? Este is írt, hogy megint nem voltunk kint, pedig direkt kinézegetett mindig és hogy ha játszótérre nincs kedvünk menni, ők nem jöhetnének át valamikor a húgával? Ezekre nem válaszoltam, el sem fogadtam az engedélykérést, ennek ellenére ma is írt, hogy miért nem válaszolok neki, ő már rosszul érzi magát, mert azt hiszi, megharagudtam rá, de nem tudja, miért. Utolsó üzenete egy órája jött, hogy kéri, válaszoljak, mert ő így aludni sem tud.


Sosem voltam vele túl közvetlen, nem hívtam meg magunkhoz, a közös programötleteit letereltem.

Nem vagyok öreg, 23 éves vagyok, tehát azt nem hiszem, hogy az anyafigurát látná bennem. Barátkozni nem szeretnék egy 8.-os lánnyal, van elég barátnőm.

Nézegettem az adatlapját, ott találtam meg a szüleit. Gondoltam, hogy felveszem az anyukájával a kapcsolatot, hátha ez segítene. Szerintetek jó ötlet? Vagy mit tegyek így? A lányt sem akarom megbántani, főleg, hogy nem veszi a lapot annyira.


júl. 19. 23:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
55%
Pedig sajnos rengeteg gyermek él borzalmasan körülmények között idióta szülők gyermekeként. Lehet hogy pont segítségre lenne szüksége. Ezért próbál ennyire beléd kapaszkodni. Én személyesen mindenképp próbálnék beszélni vele ha épp úgy jön ki a lépés hogy összefutunk. Ebbe nem halsz bele. Legyen kedves másokkal. Ez olyan szabály mint az hogy pl ne szemetelj és tiszteld a természetet. Épp Ljasuk Dimitry új filmjét nézem youtube-on. 😊
júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
27%

Dolgoztam olyan területen, ahol volt rálátásom sok ilyen "segítségre szoruló" kamaszra (és gyerekre, és szüleikre). Én nem bátorítalak arra, hogy engedd be az életedbe ezt a lányt, vagy hogy egyáltalán magadra vedd a problémái megoldását. Sok ilyen kamasz van, és sok segítőkész, de csúnyán pofára ejtett felnőttel találkoztam. Általában így kezdődik, a lány ott ténfereg valahol a felnőtt látókörében, beszélgetni kezdenek, "jaj nem foglalkoznak velem a szüleim, jaj de szar otthon, jaj én szegény, de jó lenne nyugodtan beszélgetni, jaj de örülök hogy találkoztunk, jaj te milyen rendes vagy velem" - aztán a segítőkész felnőtt lakásából tűnt el készpénz, ékszer, laptop, drágább ruhák, kb. minden, ami mozdítható. Nem is egy esetben. Sőt, volt, hogy kiderült, a "nemtörődöm" szülők a felbújtók, a gyerek szó szerint be volt tanítva erre.

Nem azt mondom, hogy ebben az esetben is ez a cél, vagy hogy a kérdésedben szereplő kamaszlánynak bármi rossz szándéka lenne, de nem tudhatod, senki nem tudhatja. A már-már erőszakos tapadása mindenesetre elég nagy felkiáltójel.

júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Nem halok bele, de ehhez sem kedvem, sem energiám nincs.


Van egy kislányom, babát várok, egyetemre járok, és mindemellett építkezünk. Alapból introvertáltabb típus vagyok, nem szeretek barátkozni, csacsogni, a játszótéren is tökéletesen meglennék a lányommal, más anyuka/tesó/nagynéni/nagymama társasága nélkül.


Nekem ez a tapadás, számonkérés is sok, nincs kedvem egy kiskamaszt pátyolgatni, aki erősen fura...

júl. 21. 13:51
 24/31 anonim ***** válasza:
26%

#22-nél ott a pont! Végre valaki, aki így látja. Én is ezt írtam, hogy gyanús ez a nyomulás. Szerintem, ha elmennének vele közös programra, azt is a kérdezővel fizettetné ki mert mondjuk "véletlenül otthonhagyta a pénztárcáját" vagy "anyu csak ennyit adott...".


Egyébként felénk is van valami bentlakásos intézmény ilyen korú gyerekeknek, akiket már kiemeltek a családjukból, vagy árvák, de senki nem mer ott dolgozni, állandóan látom hogy keresnek új ifjúsági felügyelőt oda, mert nem marad meg ott egy felnőtt sem. Állítólag szétlopják őket, meg ki tudja még milyen atrocitások vannak. Rendesen veszélyesek tudnak lenni már az ilyen korú gyerekek.

Nagyívben kerülni kell, és nem szabad visszajelölni.

júl. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
68%
Azt a részt meg csak most olvasom, hogy át akar menni hozzátok!? Na nem! Ne is kösd az orrára hogy egyáltalán hol laktok.
júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
42%
Még az jutott eszembe, hogy az nem opció, hogy a férjed építse le, ha neked nem megy? Vigye ki most ő a gyereket a játszótérre, vagy pedig menjen utánatok később.
júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
47%
Nem azt mondtuk mi sem,hogy engedje be otthonra,hanem hogy néha találkozhatnak,vagy csinálhatnak közös programot.Az sem gond persze,ha nem akarja a kérdező,csak akkor is ezt meg kell mondani,nem bújkálni előle,meg ignorálni.Szegény lány honnan tudja hogy nem akarnak vele szóba állni,ha egyszer már jól kijöttek, aztán meg hirtelen eltűnnek,de nem is mondják,hogy miért.Nyilván való,hogy nem kötelező barátkozni,csak akkor ezt meg kell mondani a másiknak.Ha mi is többször elbeszélgetünk a játszótéren,majd egyszercsak semmire nem reagál a másik, akkor bennem is az merül fel,hogy vagy valami baj történt velük,vagy valami rosszat tettem.Én nem látok semmi rosszat a szándékában,csak simán magányos,mert tini létére nem a saját korabeliekkel van,hanem rá van akasztva egy kisgyerek,aki még ráadásul baromi nagy felelősség is.Én úgy értelmezem a leírtakat,hogy egy darabig jól elvoltak,majd a kérdezőéj egyszerűen felszívódtak.Nem mennek,nem találkoznak,nem válaszolnak semmire.Ez nem korrekt.Ha nem akarok kapcsolatot tartani valakivel,azt közlöm.Ha ezt nem tartja szem előtt,és utána is nyomul,az a zaklatás.De az,hogy egy szóval nem mondom,hogy nekem ez terhes,de megsértődök hogy ő nyitottabb,és keres,az gáz.Sokkal hyerekesebb viselkedés,mint amit ez a 14 éves szerencsétlen lány csinál.
júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Nem voltunk soha "jól el", a férjem az utolsó pár alkalommal már nem is jött játszóterezni inkább, mert mondta, hogy rosszul van az affektálástól.


Beszélgettünk, mert nem vagyok bunkó, hogy hozzám szól és levegőnek nézem, a gyerekek is jót játszottak, de ennyi.

Ugyanígy, ha az egyetemen valakivel beszélek vizsga előtt/órán, attól még nem leszünk barátok és nem tölteném vele a szabadidőmet.

júl. 23. 12:36
 29/31 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ezt tessék ilyen egyértelműen a kislány tudtára is adni!
júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
66%
Így van, akkor ezt kell neki mondani.Egyenesen a szemébe,hogy ne haragudj,de nem akarok a barátnőd lenni,ne láss ebbe többet,mint ami.De nem felszívódni,meg inkább nem is menni,stb.
júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!