Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy két és fel eves...

Van egy két és fel eves kislányom. A felnőtteket szereti, nem fel tőlük, játszik velük, a gyerekektől viszont konkrétan menekül. Mi lehet ennek az oka? Kellene ezzel mélyebben foglalkozni vagy majd az idő megoldja?

Figyelt kérdés
Nem mondom hogy állandóan nagy társaság veszi körbe, de azért jövünk-megyunk, januártól ráadásul bolcsis is (ott is inkább megfigyel, nem barátkozik, pedig a gyerekek nyitnának fele, a bolcsis néniket viszont nagyon szereti), a bolcsin kívül pedig mindig valami programon vagyunk, jatszira megyunk, szóval nem élünk remete életet :) találkozik emberekkel, gyerekekkel is, de mégis. Most hétvégén a baratnomeknel voltunk, neki ugyanennyi idős a kislanya, vele szinte sehova nem járnak, mégis barátkozós, az én kislányom meg abszolút nem akart vele játszani, szóval nem gondolom hogy ez feltétlen annak a függvénye hogy jár-e sokat társaságba. Mi azzal próbáljuk magyarázni, hogy o egy nagyon okos kislány (ezt most teljesen objektíven írom, látom a korosztalyahoz képest hogy így van, nem vagyok elszállva :) ), és a felnottekben a biztonságot érzi, és tudja hogy a gyerekek pedig kiszámíthatatlanok, “vadak” sokszor. Lehet ebben valami?
júl. 14. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell vele mélyebben foglalkozni, te szorongó vagy, ugye?
júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Neeem, dehogy :) meg engem alapvetően nem is zavar ez, szóval nincs ezzel bajom :) csak úgy örülnék ha jól érezné magát mas gyerkocokkel, olyan jó látni a bolcsiben is a többieket, ahogy együtt jatszanak, örülnék ha ennek a részese tudna lenni, nem pedig mindig egyedül játszana.
júl. 14. 13:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg nincs még egy ilyen típusú gyerek se a baráti körünkben, se a családban (pedig van nyolc unokatestvere), sem a bolcsiben, ezért furcsa kicsit ez :)
júl. 14. 13:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megtalálja ő azt, hogy hogy érezze jól magát. Ami nem lesz azonos azzal, ahogy egy másik gyerek jól érzi.
júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3 éves korig egymás mellett jatszanak. De láthatsz olyat, hogy kb. 10 percig elvan egy másik gyerekkel, ilyenkor mondják rá, hogy baratkozos. Viszont nem fog egyik 3 év alatti órákat játszani másik gyerekkel, nem is kell ezt várni/elvárni.
júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, nem is várom azt, kicsik mèg ahhoz ebben a korban! Csak az tök jó lenne ha nem menekülne előlük 😃

De lehet hogy ez akkor csak nekünk furcsa a családban, és alapvetően nem az, csak én más gyereknél nem találkoztam ilyennel még. Amúgy egy tündéri kislány és nem erőltetjük ezt az együtt jatszas dolgot, ne gondolja senki, ha nem, hat nem :), csak kiváncsi voltam mennyire jellemző ez másnál mert a környezetünkben egyáltalán nem

júl. 14. 13:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális ebben a korban. Nem egyformák a gyerekek. A lányom ennyi idősen kereste a társaságot, simán oda ment idegen gyerekekhez, nyitott volt. A fiam viszont teljesen más. A bölcsiben ő sem játszott mással, sőt, amikor oviba került sem. Most 3,5 éves, most látom inkább és az óvónők is, hogy kezd nyitni mások felé. Ő ilyen beállítottságú.
júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy 3 éves korig, sőt még sokszor az óvoda első felében is van hogy csak eljátszanak egymás mellett.

Látnád az én lányomat. Megyünk játszótérre és mindig az az első hogy az első 10-15 percben csak bámulja őket, rendesen elemzi az arcukat, ja és a poén az amikor " gyilkos" vagy épp "te hülye vagy?" Tekintettel néz rájuk. Bár ezt nem csak a gyerekekkel csinálja.

júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam akkor, hogy van azért ilyen máshol is, csak akkor ezek szerint mifelénk nem nagyon :)
júl. 14. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!