Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem féltek tőle hogy a gyereke...

Nem féltek tőle hogy a gyerekek személyisége nem lesz kompatibilis a tiétekkel?

Figyelt kérdés

Nekem ez elég nagy félelmem. A férjem is és én is nagyon nyugodt, konfliktuskerülő, talán túlságosan is alkalmazkodó emberek vagyunk. Sosem jöttem jól ki a nagyon hangos, akaratos, kötözködő, irányító típusú emberekkel. Ez csak a mi példánk, de nagyon sok személyiség nem kompatibilis, sokszor látom ezt a családunkban is. Hogy szeretik egymást, mert rokonok, de emberileg nem, ha nem lennének egy család, messzire kerülnék egymást.

Ti nem féltek/féltetek ettől? Akinek nagyobb gyerekei vannak, nektek mik a tapasztalataitok?


júl. 10. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Eszembe sem jutott ilyen, aztán megtörtént... A lányunk 11, de ha tehetnénk messze elkerülnénk
júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is én is elég introvertált emberek vagyunk. Mindkét gyerekünk hangos, harsány, közvetlen, extrovertált személyiség. Nem könnyű...
júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sőt, nem bánnám, ha nálam nyitottabb, jobban kommunikáló fiatal, felnőtt lenne majd.
júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Pont ez a szép a családban, hogy mindenki megtanul olyanokkal együtt élni, akiket messze elkerülne. Élettapasztalat.
júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Négy gyerekem van (17,14,8,6), egyikük személyisége sem kompatibilis senkivel a családból 😃 Nem könnyű, de sok beszélgetés segít rajta. Én szeretem így az életet ha színes és zajlik. Nem szeretném, hogy a gyerekek személyisége hasonlítson, hiszen ők önálló emberek.
júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, a szüleim vállaltak volna-e engem, ha tudták volna, hogy milyen leszek. Én a helyükben egész biztosan nem tettem volna, sok bajtól, bánattól, idegeskedéstől kímélték volna meg magukat.
júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szintén, mint a #6-os. Ha előre tudják, hogy ilyen leszek, nem biztos hogy kellett volna a 2. gyerek. 😃



Ha “kapok” egy olyan gyereket mint én vagyok, biztosan fel kell kötnöm a gatyát, de félni azért nem félek.

júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

#4 tényleg jó úgy együtt élni hogy bánod, hogy nem védekeztél!

#1

júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Én nem bánom, mindenkit szeretek, csak van, akivel nem élnék együtt, ha nem pottyan pont az ölembe. :)
júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kicsit félreérthető volt, amit írtam, nem szeretném, ha ugyanolyan gyerekem lenne, mint én vagy akár a férjem. Egyébként sok mindenben mi sem hasonlítunk. Az én sem bánnám, ha nyitottabb, barátkozósabb gyerekem lenne, könnyebb lenne akkor neki az élet. Nem csak azokat az embereket szeretem, akik olyanok mint én, de vannak olyan tulajdonságok, amiket nehezen viselek el. Aztán persze ezt úgyis a sors dönti el. :)

Köszönöm az eddigi válaszokat egyébként! :)

júl. 10. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!