Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem féltek tőle hogy a gyereke...

Nem féltek tőle hogy a gyerekek személyisége nem lesz kompatibilis a tiétekkel?

Figyelt kérdés

Nekem ez elég nagy félelmem. A férjem is és én is nagyon nyugodt, konfliktuskerülő, talán túlságosan is alkalmazkodó emberek vagyunk. Sosem jöttem jól ki a nagyon hangos, akaratos, kötözködő, irányító típusú emberekkel. Ez csak a mi példánk, de nagyon sok személyiség nem kompatibilis, sokszor látom ezt a családunkban is. Hogy szeretik egymást, mert rokonok, de emberileg nem, ha nem lennének egy család, messzire kerülnék egymást.

Ti nem féltek/féltetek ettől? Akinek nagyobb gyerekei vannak, nektek mik a tapasztalataitok?


júl. 10. 12:15
1 2
 11/14 anonim válasza:

Most meg leszek kövezve, de miért baj az, ha a gyerek örökli a személyiségünket, vagy a szöges ellentétünk? Nem hiszem, hogy a gyereket kellene hibáztatni a személyisége miatt, mert ő nem tehet róla, olyannak kell elfogadni, amilyen.

Az 5-ös válaszoló is azt írta, hogy a gyerekeink önálló emberek, nem mi szabjuk meg, hogy milyenek legyenek..

júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem pont olyan, mint én, ezért olyan fárasztó. 😂
júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezen sosem gondolkodtam el, viszont úgy gondolom h sokszor kirángatja a gyerek a szülőket a komforftzónájukból ami nem feltétlenül rossz 😉 rokonságba adott egy pár, mindkettő otthonülős, könyvolvasós, nem bulizós, nyugodt visszafogott személyiség, és született egy végtelenül cserfes, nyitott, barátságos kislányuk aki miatt ki kell lépniük a komfortzónájukból 🙂 ez sztem előnyükre válik úgy látom. Az én gyerekem is más mint én, engem előre visz, amire annó simán nemet mondtam volna most miatta belemegyek, és nem bánom meg, sok új dologot éltem meg mellette.
júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálam pont ez történt. A legelső gyerekem ilyen harsány, beszólogatós lett, én nagyon nehezen bírom elviselni, mindenhol leéget, az utcán, az iskolában, csomószor hülyeséget is beszél, szóval nem egy IQ bajnok. Ez mind mind az apja családjának öröksége. A falnak tudok menni tőle őszintén.

A kisebbik lányom már hasonló személyiség, vele más is a kapcsolatom. A fiam meg megint egy más tészta, iszonyatosan akaratos, hisztériás, agresszív, mindenen megsértődik (mint a párom), egyszerűen ez is elviselhetetlen...


Néha eszembe jut anyukám, hogy milyen szerencséje volt velem és húgommal, hogy szófogadóak, csöndesek voltunk, bárhova el lehetett vinni minket, sosem kellett szégyenkeznie miattunk. Bezzeg én hogy megszívtam ilyen szempontból....

júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!