Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jeleznétek a gyerekek szüleine...

Jeleznétek a gyerekek szüleinek ezt, vagy mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van két utcára tőlünk egy játszótér, amíg nem volt kánikula, a délutáni/esti sétáknál megálltunk picit hintázni, csúszdázni.

Egy fiatalabb lány, 14 éves többször volt kint a testvérével, aki a lányommal egykorú. A kicsik játszottak együtt, a lány velem beszélgetett, mondta, hogy ott laknak a játszótér mellett. Kétszer beszéltünk, utána, ha nem is voltak kint, mi ahogy megjelentünk, jöttek ők is, csak ő és a testvére, szülőkkel nem is találkoztunk.

Elkezdett Instagramon is követni, mikor nem followoltam, számon kért, hogy miért nem?! Ez már fura volt, meg az is, hogy próbált úgy viselkedni, mintha korombeli barátnő lenne, mindig azzal jött, hogy beszéljünk össze, hogy egyszerre legyünk kint, meg elmehetnénk máshová is a gyerekekkel, strandra, állatkertbe akart mindenáron menni velünk.


Az utóbbi időben nem voltunk játszóterezni, tegnap írt Messengeren, hogy mi van velünk, nem lát ott, valami baj történt? Este is írt, hogy megint nem voltunk kint, pedig direkt kinézegetett mindig és hogy ha játszótérre nincs kedvünk menni, ők nem jöhetnének át valamikor a húgával? Ezekre nem válaszoltam, el sem fogadtam az engedélykérést, ennek ellenére ma is írt, hogy miért nem válaszolok neki, ő már rosszul érzi magát, mert azt hiszi, megharagudtam rá, de nem tudja, miért. Utolsó üzenete egy órája jött, hogy kéri, válaszoljak, mert ő így aludni sem tud.


Sosem voltam vele túl közvetlen, nem hívtam meg magunkhoz, a közös programötleteit letereltem.

Nem vagyok öreg, 23 éves vagyok, tehát azt nem hiszem, hogy az anyafigurát látná bennem. Barátkozni nem szeretnék egy 8.-os lánnyal, van elég barátnőm.

Nézegettem az adatlapját, ott találtam meg a szüleit. Gondoltam, hogy felveszem az anyukájával a kapcsolatot, hátha ez segítene. Szerintetek jó ötlet? Vagy mit tegyek így? A lányt sem akarom megbántani, főleg, hogy nem veszi a lapot annyira.


júl. 19. 23:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez a lány piszok magányos lehet, és mindenkibe kapaszkodik, akitől egy jó szót is remélhet.

Jelzésértékű az is, hogy mindig ő vitte a kisgyereket játszótérre, sosem a szülei.

Nem tudom, milyennek láttad a szülőket az adatlapjukon. Lehet, hogy nem isznak, nem élnek züllött életet (ezt egyébként a kisgyerek öltözetéből is le lehet szűrni), de az nagyon valószínű, hogy szeretetlen légkörben élnek otthon mindketten és a két testvér csak egymást tudja szeretni.

A nagy érthető módon vágyna valakire, aki őt másképp szereti, mint óvodás korú testvére (gondolom kb. ennyi idős lehet a kistestvére).


Hogy szóljál-e az anyukájának?

Szerintem ne.

Vagy semmi hatása nem lenne, vagy csak bántaná a lányát emiatt.


Én idősebb vagyok, és nyilván másképp viszonyultam volna a helyzethez. Jártam volna a játszótérre, szívesen beszélgettem volna a lánnyal. Nem lett volna ellenemre az sem, hogy más, kisgyerekeknek való programra együtt menjünk. Ugyanakkor kikérdeztem volna az otthoni viszonyairól. Látatlanban mondom, holtbiztos, hogy könnyen kitárulkozott volna erről. Utána esetleg próbáltam volna lelket önteni beléje, ha tudok valahogy.

Igazából nem lehet neki segíteni. A szüleit kéne lecserélni, de nem intézetre és nem is nevelőszülőkre, akik tán rosszabbak lesznek, mint a mostaniak.

Sajnos egy szülőt nem lehet arra kötelezni, hogy szeresse a gyerekeit és érzelmi melegséget adjon nekik...

júl. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Szegény nagylány az "anyukája" a saját testvérének,saját programja így nyilván nem igazán lehet,próbált magának felnőtt társaságot is keresni.Gondolta,hogy jól kijönnek a kicsik,ti is elvoltatok, akkor hátha kialakulhat egy "barátság" és elmehetek együtt ide-oda.Nem lesz olyan monoton a gyerek felvigyázó szerep.Nekem ilyen korú nagylányom is van,meg 2 éves kicsi is,de eszembe se jutna nap mint nap a játszótérre zavarni a nagyot a kicsivel.Nekem az is hatalmas segítség,ha alvásidőben el tudok ugrani bevásárolni,és addig ő figyeli a kicsit,ha esetleg felébredne.Soha nem kérem arra,hogy órákig szórakoztassa,vagy teszek a vállára akkora terhet,hogy neki kell vigyázni rá.Szóval szegény lány csak szeretett volna valakivel kapcsolódni,mert otthon kb lesz@rják,hogy neki nem erre lenne igénye.
júl. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

előttem lévők jól leírták.

akar csak valakit aki beszél vele. ennyi.

júl. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
23 éves vagy, felnőtt. Nagxon gáz ez a "beárulom anyuci-apucinak" hozzáállás. Ha zavar, építsd le. De ehhez trljesen feleslegesek a szülei, akiket ráadásul még csak nem is ismersz.
júl. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az is gáz, hogy ignorálod. Írd meg neki, hogy nem, de ez így nagyon gyerekes.
júl. 20. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Ne szólj a szüleinek!

Megértem ha nem akarsz vele barátkozni, finoman építsd le. Írd, hogy nem voltatok otthon vagy sok a dolgod stb. Sajnálom őt, a szülei megérik a pénzüket.

Nekem is arról szóltak a nyári szüneteim, hogy a 8 évvel fiatalabb öcsémre kellett vigyáznom, suli időben meg oviba vinni, délután elhozni, pedig anyám nem is dolgozott. Mai napig rosszul vagyok, ha eszembe jut.

júl. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
66%

A többi hozzászólónak tökéletesen igaza van abban, hogy nincs rendben, hogy egy 14 éves lány kvázi pótmama a testvére mellett, DE ez nem a kérdező felelőssége!

Kérdező, szerintem ne szólj a szüleinek, - egyáltalán nem biztos, hogy foglalkoznának vele, lehet, hogy csak leordítanák a hajat a fejéről, és elfelejtenék az egészet - viszont építsd le a lányt, írd meg neki EGYSZER, hogy ti nem vagytok barátnők, neked megvannak a magad programjai, a saját életed, élje ő is a magáét, keressen vele egykorú barátnőket.

Utána rögtön tiltsd le, mert nem fogja elsőre tudomásul venni. Lehet, hogy ez gonosznak hangzik, de neked tényleg semmi közöd az ő életéhez, nem vagy köteles egy gyakorlatilag vadidegen 14 éves lány problémáit megoldani azzal, hogy majd te szórakoztatod, ha egyedül érzi magát. Van saját gyereked, ő a te felelősséged, nem ez a lány. Ne legyél olyan, mint az én anyám volt, annyira meg akarta oldani mindenki gondjait, hogy egy valakivel nem foglalkozott egyáltalán, velem, a saját lányával.

júl. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%
De gáz…
júl. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%

Te tényleg 23 vagy? Nem viselkedsz valami éretten.

Egy 14 éves kislányról van szó, akinek marhára nem arról kellene, hogy szóljanak a mindennapjai, hogy a testvérét felügyeli. Átérzem, mert nekem is erről szólt egy időben az életem. Lehet, hogy csak arról van szó, hogy a szüleinek sokat kell dolgozni és nem tudjàk megoldani máshogy, de akkor sem normális. Ha nem akarsz vele beszélgetni, akkor mondd meg neki finoman, de ez, hogy nem válaszolsz, meg beàrulod, ez elég gàz, nem is értem ettől milyen megoldást várnál….

júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nem beárulni szeretném, hanem a szüleinek jelezni, hogy jobban kéne rá figyelni.
júl. 20. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!