Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk megbeszelni a...

Hogyan tudnánk megbeszelni a gyerekeinkkel, hogy miért is nem hívhatják meg magukhoz a barátaikat?

Figyelt kérdés

Nem olyan körülmények között élünk, mint a társaik zöme. Nincs autó, nincsenek hiper-szuper elektronikai berendezések, nincs külön szobájuk (2 szoba van, egy felnőtt és egy gyerekszoba), nincs új bútor, amik vannak sem éppen illenek össze és még sorolhatnám. A ház is erősen felújítasra szorul,

Semmi nem úgy alakult, mint ahogy terveztük és minden anyagi forrásunkat a gyerekek fejlesztésére kellett és kell forditanunk. Azt viszont nem szeretnénk, ha ezt úgy élnék meg, hogy miattuk nem állunk és élünk úgy, mint szeretnénk.

A legnagyobb még emlékszik a régi házunkra és szokta emlegetni, hogy milyen jó volt, mikor ott laktunk. Igen, az tényleg jó volt, de el kellett adnunk, mert nem tudtam visszamenni dolgozni, így nem tudtuk volna a hitelt és az összes többi extra kiadást fizetni.

Voltunk már pár osztálytársnál látogatóban és azt kell, hogy mondjam, hogy bár a gyerekek aranyosak, de a szülők nem feltétlenül értenék meg a helyzetet.

Ezt hogyan lehet 12, 10, 9 éves gyerekekkel megbeszélni?


jún. 28. 21:29
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

Nálunk mindhárom sérült, ketten osztálytársai az ő fiának, aki szintén sérült. Pont ezért járnak alapítvanyi suliba, az osztályban minden gyerek sérült így vagy úgy. Igen, azokra a programokra, ahová a két kisebb megy szoktam vinni a nagyot is, mert nem hagyhatom őt sem egyedül.

Csak a gyereket nem hivhatom, mert 1, túl messze lakunk tőlük, autoval is legalább 1 óra. 2, azon túl, hogy mentőt hívok, nem tudnék mit kezdeni a gyerekkel ha rohama lesz, vagy megsérül (vérhigítót kap). Az enyémet, enyéimet sem vállalja úgy, ha én vagy a férjem nem tudunk ott maradni.

jún. 29. 21:00
 42/57 anonim ***** válasza:
21%
Azzal kezdted kérdező, hogy miként beszéld meg a gyerekekkel, hogy az anyagi helyzetetek miatt nem fogadtok vendéget. Erre már azt mondod, hogy mentő kell a sérült gyerekhez. Ha nem trollkodsz most már, akkor meg is van a megoldás, gyerekek, nem hívjuk át Ödönkét, mert beteg, és az anyukája nélkül nem jöhet slussz. -_-
jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
26%

amúgy ugye vágod, hogy vagy kamu/túlzó a kérdésed, mert nem luxifeleség Viviennel jár együtt a gyereked suliba, és akkor kb annyi célja volt a kérdésnek, hogy téged vigasztaljunk meg szidjuk a csúnya, gonosz, képzeletbeli gazdag embert?

szerinted ha luxifeleség Vivien tényleg a gyereked legjobb barátjának az anyja lenne, eddig nem tudta volna hogy csórók vagytok és tiltja el tőle? dehogynem. itt bukik a kicsi meséd. mondom, pszichológus, a felszínesség meg a mesélgetés nem segít neked ötről a hatra jutni.

jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

43 ők ezt nem értik, mert Ödönke a suliban is ott van. Az az anyuka sem vállalja be nélkülünk a gyerekeket, mert ha pl a kicsi túltelítődik ingerrel és elkezdi a vitrinbe verni a fejét akkor mit csináljon vagy ha a középsőnek éppen szökni támad kedve??? Pont, ahogy én sem tudom, hogy mit kezdjek az ő gyerekével, ő sem tudja, hogy mit kezdje az enyémekkel.

44 Nem tudom, hogy tudják-e, hogy hogy állunk anyagilag vagy sem. Ahogy beszélgettünk, az, hogy 3 gyerek utan fizetjük a térítesi díjat meg a fejlesztéseket, nem azt feltételezi, hogy úgy állunk és úgy élünk, ahogy ténylegesen. A férjeink kb ugyanannyit keresnek, de ők kaptak a szüleiktől ingatlant a kezdéshez és jelenleg is támogatják őket anyagilag, csak egy gyerek után kell a tandíjat megfizetni, kevesebb extra fejlesztés kell neki, nekünk több és abból is 3*, tehát ők egy olyan fizuból is jobban kijönnek. Ha nekünk is megmaradhatna az az összeg nem kellett volna eladni a régi házunkat és ez a kérdés meg sem íródott volna.

jún. 30. 00:32
 45/57 anonim ***** válasza:
40%

Ennyit nyafogni te jó ég.

Hagyd már abba legyszives.

Már nekem kellemetlen olvasni amiket itt osszeirsz....

Menjetek csak a játszoterre úgy prolisan, szerezzetek ugyanolyan csóró barátokat mint amilyenek ti vagytok, őket nem fogja zavarni a ház.

A suliban meg ott lesznek a gazdag kölykök a gyerekeknek, ott baratkozhatnak ha akarnak.

Ne akarj fent maradni a magasban amikor lesullyedtel, nem kell megjatszanod magad, hogy még mindig jól élsz .

Amúgy meg szerintem ha fordítva lenne a dolog, te is ugyanolyan sznob picsa lennél, aki nem engedi a gyerekét szegényekkel játszani....gáz vagy.

jún. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
20%
Most komolyan, nem mész velük sehova, hozzátok se járnak, de tudod, mennyit keres a férje és kitől mit örökölt? Mese habbal.
jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

Ha zavaró számodra a kérdésem, akkor csak annyit tudok mondani, hogy menj nyugodtan, nem kötelezö elolvasni.

Vannak rajtuk kívül barataink, akik jönnek is, de a fiúk nem őket szeretnek áthívni, hanaem a 'legjobb' barátaikat.

Azért tudom, hogy mennyit keres a férje, mert az egész iskola tudja. Előszeretettel hangoztatja.

A privátra. Igen az. 12 havi részletre elosztva 350E/fő. Benne van a kaja és egy alap fejlesztés, logopédia, iskolapszichológus. Az ezen felüli fejlesztéseket mindenki ott oldja meg ahol gondolja.

jún. 30. 08:31
 48/57 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nincsen azzal semmi baj, ha valaki szegényebb anyagi körülmények között él. Ti alapvetően nem kerestek rosszul, de a gyerekek miatt megy el többnyire a pénz.

Szerintem aki ezt nem tudja tolerálni az így járt. Én engedném, hogy áthívják a barátaikat. Ez jó szűrő is. Ha a gyerekeket vagy a szüleit zavarja, ahogyan éltek, akkor meg jobb is, ha nem barátkoznak, mert a gyerekeik is előbb utóbb olyanok lesznek.

Nincs semmi szégyelnivaló abból, ahogyan éltek. Minden csak átmeneti. Addig is kitartást :)

jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki ezt nem tudja tolerálni az így járt.


A kérdező nem bírja elviselni, hogy vannak nála jobban élő, nem fordítva...

jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
38%

50, szerintem is így van.

Nem bír lépést tartani a tehetősebbekkel és ez böki a csőrét

jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!