Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk megbeszelni a...

Hogyan tudnánk megbeszelni a gyerekeinkkel, hogy miért is nem hívhatják meg magukhoz a barátaikat?

Figyelt kérdés

Nem olyan körülmények között élünk, mint a társaik zöme. Nincs autó, nincsenek hiper-szuper elektronikai berendezések, nincs külön szobájuk (2 szoba van, egy felnőtt és egy gyerekszoba), nincs új bútor, amik vannak sem éppen illenek össze és még sorolhatnám. A ház is erősen felújítasra szorul,

Semmi nem úgy alakult, mint ahogy terveztük és minden anyagi forrásunkat a gyerekek fejlesztésére kellett és kell forditanunk. Azt viszont nem szeretnénk, ha ezt úgy élnék meg, hogy miattuk nem állunk és élünk úgy, mint szeretnénk.

A legnagyobb még emlékszik a régi házunkra és szokta emlegetni, hogy milyen jó volt, mikor ott laktunk. Igen, az tényleg jó volt, de el kellett adnunk, mert nem tudtam visszamenni dolgozni, így nem tudtuk volna a hitelt és az összes többi extra kiadást fizetni.

Voltunk már pár osztálytársnál látogatóban és azt kell, hogy mondjam, hogy bár a gyerekek aranyosak, de a szülők nem feltétlenül értenék meg a helyzetet.

Ezt hogyan lehet 12, 10, 9 éves gyerekekkel megbeszélni?


jún. 28. 21:29
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
43%
Hozzánk sem jöhetnek vendégek, pedig nálunk 4 szoba van. Jövőre meg lesz a házunk oda majd jöhetnek.
jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

A mai terv úgy nézett volna ki, hogy először valahol beülős reggeli, nyitásra a Csodák palotája, utána fagyizás, taxival Tropicarium majd valahol kajálás és zárásnak moziban megnéztük volna az Agymanók 2-t. Közben igény szerint 1-2 játszótér. Nekem ez nem jön ki 100 alatt. Volt már, hogy velük tartottunk, de ők nem a mi világunk, nem a mi pénztárcánk. Nekik viszont ilyen egy bandázós napjuk.

Szoktak hozzánk barátok átjönni, őket nem onnan ismerjük. A gyerekeik is jönnek olyankor, de ők nem a 'legjobb' barátaik. Nekik nincs semmi bajuk a házzal vagy legalábbis nem mondták, van, aki szintén hasonlóban lakik.

Leirva valóban találhatnának kevésbé felszínes szülőkkel megáldott barátokat, de sajnos arra nincs ráhatásom, hogy kivel szimpatikusak egymásnak. Attól viszont tényleg félek, hogy mi lesz, ha kinézik őket onnan. Mi nem tudunk egy egyszerű hétvégi 'gyertek at kicsit játszani'-ra ugrálóvárat bérelni. Itt ahogy észrevettem nem az a lényeg, hogy az adott gyerek mit szól a dolgokhoz, hanem a szülők mit szólnak hozzá.

Családlátogatásra jött volna az egyik tanárnő, de mikor megtudta, hogy hol lakunk, akkor inkább mégsem jött, mert autóval is 2 óra lett volna neki. Végül a masik kettő se jött, csak beírták, hogy voltak.

jún. 29. 14:43
 33/57 anonim ***** válasza:
91%

"Nekem ez nem jön ki 100 alatt."

Nekem meg 1 nap alatt.

Ennek a programnak a negyede is taccsra vág egy gyereket, hát még ha az idegrendszere nem az igazi.

Az Agymanók 2 meg amúgy se való ekkoráknak, főleg nem neurotipikus gyereknek. Kamaszkor a témája, tematikusan se nekik szánták.

jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

Sajnos őket egy program sem köti le sokáig, így mi nem is nagyon szoktunk olyan drága helyekre járni, moziba se mert az is pár percig izgi, utána el kell jönnünk. Amikor tavaly állatkertbe mentünk, akkor is elkeserítő volt, hogy kifizettünk egy halom pénzt a belépőre és kb fél órát töltöttünk bent (ebből 20 perc volt a játszóterezés) és már jött a könyörgés, hogy menjünk már tovább mert halálra unják magukat, ők már láttak mindent...

Az agymanók első részét már látták és naponta el is kell olvasnom nekik. Az iskolai pszichológus szerint aranyos a második rész is és az évzárón kifejezetten ajánlotta a kicsiknek is. Mondjuk valószínűleg 10 percnél többet abból se néznének. Szerintem mi kivárjuk, míg megjelenik dvd-n.

jún. 29. 16:02
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

"mai terv úgy nézett volna ki, hogy először valahol beülős reggeli"

És neked az ilyen programokba semmi beleszólásod sincs?

Én már itt kezdtem volna, hogy "bocsi, mi otthon reggelizünk". Nem vinném el reggelizni egyik gyerekemet se valami fancy helyre, mert 1, ha otthon nem esznek, akkor nehezebben kezelhetőek, pedig egyik se zabagép; 2, viszont ha otthon esznek, ott nem fognak és akkor csak unatkoznak, semmi értelme így kezdeni a napot.

Aztán ez a terv egy merő rohanás, semmi szükség ennyi ingerre egy napba zsúfolva.

Vagy Csodák palotája, vagy Tropikárium vagy a mozi, plusz kaja, kis levegőzés és estére ettől is kipurcannak.

Vagy az a baj, hogy olyan kicsi az önbizalmad, hogy azt gondolod, hogy ha leszavazod/kihúzod az egyik programot, akkor csak arra fognak gondolni, hogy biztos, nem engedheted meg magadnak és ezt szégyelled?

Egyébként ha mindig ilyen egyoldalú a kapcsolat, hogy ők kitalálnak mindent, ti meg alkalmazkodtok, akkor pénz ide vagy oda, nem erőltetném a kapcsolatot.

jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:

A program adott, ezt az anyuka heti szinten küldi ki nekünk és még néhány anyukának, hogy csatlakozhatunk. A sulis programokat is ő szokta szervezni nem az ofö.

Én nem erőltetném vele a kapcsolatot, de a fiúk barátok.

jún. 29. 16:34
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
Jó, oké, ez az anyuka konkrétan bolond, ezt értjük. Ilyen programcunamira magam sem vinném a gyerekeimet. De ettől még áthívhatnád őket magatokhoz. Mármint csak a gyereket.
jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk lehetnek barátok.

A lányomnak is vannak jó barátai, mégsem hívnak reggelizni a szülők, meg programozni

Itt ott osszejovunk bogracsozni oszt jó van.

jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Mi szerencsére jól állunk anyagilag és programozni is szeretünk. De ennyit nem szoktunk egy nap költeni. Ha másokkal megyünk, akikről tudjuk, hogy szűkösebben vannak, akkor meg kifejezetten alacsonyköltségvetésű programokban utazunk
jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen hihető, hogy mindenhova hívnak a szülők három gyerekkel, akik közül kettő sérült.
jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!