Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom elhagyott egy másikért...

A párom elhagyott egy másikért, elvitte a gyerekeinket, akiket én neveltem és úgy tesz, mintha nem én lennék az anyjuk. Mit tegyek, bele fogok őrülni?

Figyelt kérdés
A párommal 5 évet voltunk együtt. A három gyerekét (11, 7, 6) közösen neveltük, engem hívnak anyának. Van egy közös kislányunk is, aki velem maradt, a többieket elvitte, mert ők a "sajátjai", nem az "enyémek". A kisebbik lányunkat 2-3 hetente látogatja, a gyerekeimmel a kapcsolatot teljes mértékben ellehetetleníti. Összeházasodva nem voltunk.
2022. febr. 15. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha az ő gyerekei akkor valóban nem te vagy az anyjuk hiába nevelted őket 5 évig, gondoltad nálad hagyja őket???
2022. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Hogy képzelted, hogy nálad hagyja a saját gyerekeit is ? Nem elég neked, hogy a közöst te nevelheted ? Egy önző majom vagy
2022. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%
Megértem, hogy hiányoznak, tulajdonképpen te vagy az anyjuk, de nyilván nem hagyhatja nálad őket.
2022. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem törekedjetek a békére, hiszen biztos a gyerekek is szeretnének veled találkozni, de hivatalosan nincs közöd hozzájuk.
2022. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok az anyjuk? Tényleg? Amikor nekem mondják, hogy anya? Amikor én töröltem a kakis feneküket? Amikor keltem hozzájuk, amikor ápoltam őket, stb. akkor az semmi? Ha nem én vagyok az anyjuk, akkor ki?


Önző majom vagy te és az a megkeseredett anyád, aki ilyenre nevelt!


Ki mondta, hogy nálam kellett volna hagynia őket, ami teljesen rendben lenne, mert én vagyok az anyjuk, de oké. Vigye el őket. De ez, hogy nem enged velük találkozni, minden kapcsolatot próbál elvágni, ez nonszensz.

De én vagyok az önző majom, nem az, aki szétválasztja a testvéreket, ellehetetleníti a kapcsolattartást, és sz.rik a kisebbik lányára.

2022. febr. 15. 17:09
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Akkor sem te vagy az anyjuk hanem aki szulte őket. Ezen valtoztatni nem tudsz. Jogilag semmi nem kötelezi a volt párodat hogy otthagyja a, gyerekeit hiszen az övéi. Az hogy nem engedi hogy talalkozzatok az valóban szemétség de ebben sincs semmi torvenyellenes sajnos. (nem en önző majmoztalak le!!!)
2022. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg mivel a neveloszulojuk voltál, kerhetsz kapsolattartast.
2022. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

4:179. § [Kapcsolattartásra jogosult más hozzátartozók]


"(3) A kapcsolattartásra – ha a gyermek hosszabb időn keresztül a háztartásában nevelkedett – kérelmére feljogosítható a volt mostohaszülő, nevelőszülő, gyám és az is, akinek a gyermekre vonatkozó apasági vélelmét a bíróság megdöntötte."


[link]

2022. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
9. Nem voltak összeházasodva sem. Kétlem, hogy megítélne bármit a bíróság, persze lehetséges. És akkor sincs jelen pillanatban semmi köze a gyerekekhez, hiszen ehhez egy bírósági döntés kellene. Én akkor is azt mondom az apa józan eszére kéne hatni és nem a ptk-val fenyegetőzni.
2022. febr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

10!


Nem kell osszehazasodva lenni hozzá. Bakker közös gyerekük is van

2022. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!