Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk megbeszelni a...

Hogyan tudnánk megbeszelni a gyerekeinkkel, hogy miért is nem hívhatják meg magukhoz a barátaikat?

Figyelt kérdés

Nem olyan körülmények között élünk, mint a társaik zöme. Nincs autó, nincsenek hiper-szuper elektronikai berendezések, nincs külön szobájuk (2 szoba van, egy felnőtt és egy gyerekszoba), nincs új bútor, amik vannak sem éppen illenek össze és még sorolhatnám. A ház is erősen felújítasra szorul,

Semmi nem úgy alakult, mint ahogy terveztük és minden anyagi forrásunkat a gyerekek fejlesztésére kellett és kell forditanunk. Azt viszont nem szeretnénk, ha ezt úgy élnék meg, hogy miattuk nem állunk és élünk úgy, mint szeretnénk.

A legnagyobb még emlékszik a régi házunkra és szokta emlegetni, hogy milyen jó volt, mikor ott laktunk. Igen, az tényleg jó volt, de el kellett adnunk, mert nem tudtam visszamenni dolgozni, így nem tudtuk volna a hitelt és az összes többi extra kiadást fizetni.

Voltunk már pár osztálytársnál látogatóban és azt kell, hogy mondjam, hogy bár a gyerekek aranyosak, de a szülők nem feltétlenül értenék meg a helyzetet.

Ezt hogyan lehet 12, 10, 9 éves gyerekekkel megbeszélni?


jún. 28. 21:29
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
93%
Jó lenne, ha nem te döntenél a gyerek helyett. Attól, hogy te szégyelled, nem biztos, hogy őt ez egyáltalán foglalkoztatja.
jún. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
"fagyi és hasonlók és csak durva becsléssel 100 alatt biztos nem jöttünk volna ki" - kikkel barátkoztok ti?
jún. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
90%

Ha valaki az alapján ítél meg titeket, hogy van-e mindenféle csoda kütyütök meg kacsalábonforgó házatok, akkor az az ő szegénységi bizonyítványa.


A kéredző is ez alapján ítéli meg saját magát, ezért inkább a gyerekei nem barátkozhatnak... ÉS a nála jobb helyzetben levőket meg olyannak gondolja, akik lenéznek másokat a bútoraik miatt. Szóval a legkisebb baj a többiekkel van, a kérdezővel annál inkább...

jún. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is itt komoly értékrendi gondok vannak..
jún. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez részedről egy nagyon rossz hozzáállás. Ha szégyelled, amitek van, akkor ezt a gyerek is megtanulja és ő is szégyellni fogja. Gondolom tisztaság és rend van. Mi is szegények voltunk, de sosem volt kosz, mégis átjöttek gazdagabb kis barátaim. Írtad, hogy attól félsz, hogy a gyerekek szülei megszólnak. Biztosan olyan nagy baj az? Mármint mondjanak, amit akarnak, te meg emelt fővel neveld tovább tisztességesen a gyerekeid, mint eddig.
jún. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű, az én helyzetértékelesemmel is baj van, de sajnos már párszor megégettem magam. Rend, meg a tőlem telhető tisztaság van, de az látszik , hogy hol penészedik a fal (párás időben nagyon előjön, átüt a friss festésen is), hol omlik a vakolat, mert hiába javítom, tovább vizesedik és még sorolhatnám.

Mivel EGYMI-ben nagyjából leírták a gyerekeket, most alapítványiba járnak Budán. Ide vették fel őket és szépen is haladnak, tehát megéri a befektetett pénz. Mi viszont már nem ott lakunk, hanem Pest peremkerületén.

A férjem jól keres, de az a pénz megy is a sulira és a fejlesztésekre 3 gyereknek, tehát olyan, mintha az ő fizuja nem is lenne. Megélhetésre marad a GYOD, a GYES és a családi. Ez az osztálytársak egy részénél a havi elszórakozós pénzt se fedezné.

Már gondolkodtam, hogy el kellene őket hoznunk a suliból, hogy mi is jussunk egyről a kettőre, de félünk, hogy ott nem fejlődnének olyan jól, mint most. Ezt a durvan 6 évet még valahogy ki kell bírnunk.

A legutóbb elmentünk fagyizni a már említett osztálytárssal. Többet ilyen sem lesz. Fejenként 2 gombóc+ cukorszórás, roletti stb, a gyerekeknek 0,5l mentes víz, nekem egy presszó kávé és majdnem 12E volt, úgy, hogy csak a saját fogyasztásunk volt. Ha egy egész napos, kajálni beülős napot veszünk, tényleg nem úsznánk meg 100 alatt.

Mint írtam is, a gyerekeknek nem számítana, de itt a szülők is ott szoktak lenni a gyerekekkel, hogy nehogy baj legyen (a kisfiunk barátja epilepsziás és szívbeteg is a többi problémája mellé).

jún. 29. 10:45
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

"tényleg nem úsznánk meg 100 alatt."

Ez akkor is túlzás.

A 12 egy fagyizásra nagycsaláddal nem, annyi elmegy. A 30 is egy állatkertes egész napos programnál

Na de 100?

Ennyit egész nap nem költünk külföldi nyaralás alatt sem 4 főre hajókirándulással és éttermezéssel se.

jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd meg, hogy áthívják a baràtaikat. Akit zavar, hogy nem minden vadiúj, az nem igazi barát. Neked vannak barátaid?!
jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
87%

Itt úgy érzem, neked van nagyon erős szorongásod a helyzettől. Szerintem simán hívhatnál vendégeket, csak a lakás méretére való tekintettel ne babazsúrt akarj rendezni, hanem mindig csak 1-2 gyerek jöjjön át. Másnap a másik hívjon megint 1 havert. A gyerekeket a legritkább esetben érdekli, hogy milyen lakásban élnek a barátai.

A 100 ezerbe kerülő bandázást meg el sem tudom képzelni, mégis hová akartatok volna beugrani...? o.O

jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%
Én simán meg szoktam mondani a gyerekeknek, hogy egy gombócot kapnak és viszlát.
jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!