Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk megbeszelni a...

Hogyan tudnánk megbeszelni a gyerekeinkkel, hogy miért is nem hívhatják meg magukhoz a barátaikat?

Figyelt kérdés

Nem olyan körülmények között élünk, mint a társaik zöme. Nincs autó, nincsenek hiper-szuper elektronikai berendezések, nincs külön szobájuk (2 szoba van, egy felnőtt és egy gyerekszoba), nincs új bútor, amik vannak sem éppen illenek össze és még sorolhatnám. A ház is erősen felújítasra szorul,

Semmi nem úgy alakult, mint ahogy terveztük és minden anyagi forrásunkat a gyerekek fejlesztésére kellett és kell forditanunk. Azt viszont nem szeretnénk, ha ezt úgy élnék meg, hogy miattuk nem állunk és élünk úgy, mint szeretnénk.

A legnagyobb még emlékszik a régi házunkra és szokta emlegetni, hogy milyen jó volt, mikor ott laktunk. Igen, az tényleg jó volt, de el kellett adnunk, mert nem tudtam visszamenni dolgozni, így nem tudtuk volna a hitelt és az összes többi extra kiadást fizetni.

Voltunk már pár osztálytársnál látogatóban és azt kell, hogy mondjam, hogy bár a gyerekek aranyosak, de a szülők nem feltétlenül értenék meg a helyzetet.

Ezt hogyan lehet 12, 10, 9 éves gyerekekkel megbeszélni?


jún. 28. 21:29
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Valószìnűleg nem magyaraznám túl, ha nem muszáj. Nincs elég hely hozzá, es ez igaz is.
jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
81%

Én hasonló körülmények közt nőttem fel, emlékszem, volt egy barátnőm, nagyon sok pénzük volt, anyukám kérte, hogy őt ne hívjam át, de az a barátnőm átjöhetett, akik hasonló körülmények közt éltek. A te gyerekeid barátai közt nincs ilyen?


Egyébként a helyre hivatkozhatsz, hogy kevés, nem férnének el, inkább ezért menjetek játszótérre, stb. Ezt szerintem megértik a kicsik is.

jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten rossz anyagi körülmények között nevelkedtem.És ennyi idősen már ezt fel is tudtam mérni a magam szintjén,azaz nem is akartam meghívni senkit hozzánk ,mert tudtam hogy nem olyan körülmények közt élünk.Persze rossz volt ,hogy én átmentem barátokhoz ők meg nem jöhettek,de ezt én akartam így .Ha ők ezt nem így érzik az is lehet hogy ők nem látják olyan rossznak a helyzetet mint te .Erről az jut eszembe mikor vendégségbe megyek valahova és azt mondják hogy "bocs hogy ilyen nagy kupi van" én meg csak nézek ,hogy hol? Nálam takarítás után közvetlen nincs ilyen rend .
jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

A hasonlattal arra céloztam ,hogy az ember magával "szigorúbb " vagy hogy is mondjam

Lehet hogy rosszabbnak látod mint amilyen valójában

3-as voltam

jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert nem új házban éltek még lehet tisztaság és rend. Nagyon szomorú, hogy emiatt a gyerekeitek nem hívhatják át a barataikat. Ez nagyon jól lefesti a mai társadalmat, hogy csak a pénz és a külsőség számít. Nagyon remélem, hogy a gyerekek akik átmennének hozzátok, nem ezt vennék észre, hanem hogy egy kedves család fogadta őket és jót játszottak. Akkor talán még menthető az a világ. Ne neveld bele a gyerekeidbe hogy ők ezért kevesebbet érnek. Lehet, hogy ők nem is úgy érzik mint te.
jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
89%
Igazából ettől nem értem, hogy miért ne hívhatnának át 1-1 barátot...
jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
95%

Eszedbe jutott már, hogy pl elmondod az igazat? Az pont jó lenne. Nincsenek olyan körülmények amik megengedik, hogy vendégeket fogadjatok ennyi.

Ez nálunk is így volt, mikor gyerek voltam, soha egy barátom sem látogathatott meg, megértettem, nem csináltam belőle se hisztit, se problémát. Nem akkora dráma.

jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
92%

Én tini koromban nagyon rossz körülmények között éltem

Egyszeru parasztház, áramunk, fürdőszobáno nem volt

A barátaimnak igen

Szerencsére nem érdekelte őket, hogy én hol lakom.

Minden hétvégén nálunk tanyaztunk, gyertyafenynel zenét hallgattunk, beszélgettünk

Mindig nálunk, máshova nem is mentünk.

A barátaim szülei sem bántak, nem néztek le ez miatt.

Szerintem nem biztos, hogy szégyellni kéne azt ahol éltek

Lényeg, hogy van hol laknotok.

jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kár arra nevelni a gyerekeket, hogy szégyelljék az otthonukat, csak mert nem csili-vili. Én is jártam rendszeresen borzasztó körülmények között elő baratnomeknel, de eszembe sem jutott semmi negatív sem velük, sem a szüleikkel kapcsolatban.
jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
81%

egyrészt gratulálok, kitűnően neveled a gyerekeidet felszínességre. másrészt meg lehet hogy mondjuk a legépebb gyerek egyik fejlesztését be kéne cserélni neked egy pszichológusra, mert ez kicsit kóros. azért nem hívhatja át a gyereked a legjobb barátját, mert annak a szülei többet merészelnek keresni mint te, és ez nem tesz jót a sérült kis lelkecskédnek?

amúgy szerintem tudják hogy a fejlesztések miatt nincs pénzetek, ne nézd őket hülyének. a legnagyobbnak még memóriája is van. szerinted nem rakta/rakták már régen össze, hogy a bármi(betegség, baleset, sérült testvér születése) előtt máshogy éltetek, mint azóta? teszem hozzá, ha közvetve ők vagy egyikük tehet arról is (nem ő tehet, csak a te kifordult logikádban) hogy nem hívhatnak fel senkit magukhoz, szerinted az jól fog hatni a testvéri kapcsolatukra?

jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!