Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meddig várnátok az abortusszal...

Meddig várnátok az abortusszal a helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes lettem.


Nem fogom/nem akarom megtartani, ennek több oka is van. A legnagyobb egyértelműen az, hogy most, ilyen fiatalon nem szeretnék anya lenni, 8-10 év múlva lesz aktuális a babatéma.

A barátom viszont majd' kiugrott a bőréből örömében és az én beleegyezésem nélkül a szüleinek is elmondta már... Ez úgy derült ki, hogy leültem vele beszélni arról, hogy nem szeretnék anya lenni, nem akarom ezt a terhességet, nem akarok ekkora áldozatot hozni a saját kontómra. Egyetemre járok még, a szüleim tartanak el, tele vagyok tervekkel, ötletekkel a jövőt illetően, nem akarok mindent félretenni 20 évre... Ő azzal jött, mint érv, hogy nem is kell, mert az anyukája mondta, hogy szívesen ideköltözik segíteni az első pár évre, így én tudom folytatni az egyetemet, ő tud dolgozni, az anyja meg unokázhat.


Nekem itt villant a piros lámpa, hogy ezt ők megbeszélték a hátam mögött. Semmi baj azzal, ha a nagyszülő segít, de ez az ideköltözősdi nekem sok, még a párommal sem éltünk együtt, 3-4 nap után én vágyom az egyedüllétre. Nem akarnám még a félidegen anyukáját is kerülgetni, alkalmazkodni hozzá, hálásnak lenni, hogy segít.

Valamint ezt ne ők ketten döntsék el, beszélje meg először velem, utána az anyjával.

Elmondtam, hogy elvetetem, ő könyörög, hogy várjunk még, adjak egy hónapot, hátha megszeretem, ragaszkodom hozzá és ez biztos csak az első ijedtség... Egy hónapot kér, de én már most szabadulnék ettől az egésztől, nem akarok ezzel kelni, feküdni hetekig még. Ráadásul minél előrehaladottabb a terhesség, annál nagyobb az esély a komplikációkra is.


Nem akarom bántani, elhiszem, hogy örül neki, de esélytelen, hogy meggondoljam magam...



jún. 19. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
93%
Ha te egyáltalán nem akarod, akkor ne várj, ez pont nem az a dolog amit halogatni kellene. Amúgy meg a párod könnyen beszél, én ismerek nem egy olyan szitut ahol a 20on éves kisgyerek könyörgött a csajnak, hogy tartsák meg a babát, ő mellé áll, stb, aztán volt ahol már a szülés előtt apuka meggondolta magát aztán lelépett, a csaj meg oldja meg ahogy tudja
jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
94%
Ha döntésed valós, ne várjál semennyit.
jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
93%
1 percig ne várj tovább, semmivel nem lesztek előrébb.
jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
94%
Nem várnék egy percet se, nehogy késő legyen.
jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
25%

"ilyen fiatalon nem szeretnék anya lenni, 8-10 év múlva lesz aktuális a babatéma"


Ahhoz képest szabtál tenni ellene.

jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
95%
Ne várj.
jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

Azért beszél úgymond könnyebben, mert ő már végzett az egyetemmel, dolgozik, megvan a saját jövedelme, építi a karrierjét, egzisztenciáját. Valamint, ha most születne egy gyereke, itthon lenne vele 3-4 hete, majd folytatja a munkát ugyanúgy.


Én még tanulok, FOK-on, itt nincs levelező, a vizsgaidőszak sem olyan, hogy ráérek vizsga előtt 2-3 nappal elkezdeni tanulni... Klinikai modulok alatt az órák már gyakorlati jellegűek inkább, ott hiányozni sem tudok, arra hivatkozva, hogy épp beteg a gyerek, vagy nem aludtam már napok óta.

Tele vagyok tervekkel, imádom azt, amit tanulok, az egész egyetemi életet. Nem akarom félredobni, bármennyire is öröm egy gyerek.

jún. 19. 12:43
 8/75 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet ezzel várogatni. 6-7 hetes leszel (ha még nem vagy), mire van szívhang, utána lehet intézkedni. Erre plusz 1 hónap már 10-11 hetes terhességről beszélünk.

Ha a párod így áll hozzá, 1 hónap múlva is ugyanúgy le akar majd beszélni, esetleg zsarolni akar majd érzelmileg.

jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
93%
Ne várj,intézd sos, ez a te életed. Szülni magadnak kell nem anyósnak.
jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
82%
Vetesd el, de akkor készülj fel, hogy a kapcsolatnak is vége. Valamit valamiért.
jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!