Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusszal kapcsolatos...

Abortusszal kapcsolatos ""élménye"", emléke kinek van?

Figyelt kérdés

Még nem voltam abortuszon,nem is akarok és ezért mindenféleképpen védekezünk mindig...

Csak érdeklődök,hogy ti voltatok e,milyen "érzés",mit csinálnak veled,mennyire fáj,mennyibe kerül és mik az utó/mellék hatásai?Okoz e valamilyen lelki traumát ez? Hiszem mégiscsak egy életet oltasz ki ezzel...:S Párod hogyan reagált rá és átsegített-e ezen?


Köszi:)


2009. jún. 24. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lelki trauma nagyon nagy.Ha nem szültél még,2napot kell benntlenned.Első nap felrakják a tágítót,amivel 24órát nem mozoghatsz.Éjféltől nem ehetsz,ihatsz.Reggel vizit,aztán visznek.Fel kell feküdnöd az ágyra,minden betegséégről kikérdeznek,beszúrják az altatót,azt alszol.Ennyi

Attól függ a párod hozzáállása,hogy meg akartátok e tartani.Mi megszerettük volna,és ez a műtét nagy sebet hagyott,szét is mentünk.De pár hónap múlva újra összejöttünk,és most itt a kisbaba a pocimban,aki 31hetes

2009. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fizikailag kevésbé megterhelő, mint lelkileg. Természetesen fáj, de az elenyésző ahhoz képest, amit az ember lelkileg átél. Nagyon nehéz. Most 28.540 Ft-ba kerül. A páromat elhagytam utána, hiszen miatta kellett meghoznom ezt a döntést (nem támogatott).
2009. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Anyukám el sem aludt az altatótól,végig fenn volt!Neki sajnos muszáj volt!

Nagyon nagyon fájdalmas a nőknek is,úgy kaparják a méh falát mint egy műanyag tálat!!!

A baba meg...hmm...képzeld,hogy békésen alszol és egyszerre csak valami közelít feléd,kitépi az egyik lábad,d ez még nem elég neki...félsz és próbálsz menekülni,de nem tudsz...ekkor elkapja a kezed...a szíved jobban ver,mint valaha...aztán jön a másik lábad...elkapja a hátad és a puha bőrödön keresztül bele akasztja a kanalat a gerincedbe...de még élsz és próbálsz kiabálni...senki sem hall téged...akire eddig számíthattál,mert azt hitted megvéd alszik...nagyot csalódsz...ekkor a szíved kezd lelassulni...még mindig kiabálsz,torkod szakadtából ordítasz,hogy hagyjanak...ne bántsanak...amíg áthúznak egy lyukon a fejed már csak egy vékony bőrdarabka tartja...mire meglátnád a világot már sírni sincs erőd...a végén leáll a szíved!

Nem így kellett volna történnie!

És a legtöbb ember,aki felelőtlenül ilyet művel az még csak nem is bánja!!!!!!!!

2009. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló válasza sokkolt.. Nagyon emberségesen leírtad!

Nekem sosem volt, és nem is lesz!!! 19 vagyok, ha be is csúsza egy baby, biztosan megszülném!

Szerinem az abortusz leginkább azoknak lelki trauma, akik vágynak rá, szeretnék a babájukat, de egészségügyi okokból mégis el kell vetetniük.. :( vagy azok, akiket a párjuk vagy a szüleik nem támogatják sajnos.. :(

Borzasztó dolog, én belehalnék a magzattal együtt.. :,(

2009. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jajj..:S Sajnálom,hogy ezt át kellett élnetek :S Utolsó előtti válaszoló sokkolt...az ő válaszával kéne kiplakátozni az utcákat, hátha felelősség teljesebbek lesznek a fiatalok :S

Azért köszönöm mindannyiótoknak,várok még válaszokat :)

2009. jún. 24. 14:51
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Nézd meg a Néma sikoly című kisfilmet, vagy írd be a Yuotube keresőjébe, hogy abortusz.
2009. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
En sajnos ketton estem at, Az elsovel meg nagyon fiatalon, felsem fogtam mit teszek, de a szegyenerzet ott volt bennem, es mas varosba mentem korhazba. A masodikat nem akartam, napokig allt a bal a parommal mire vegul is o gyozott.Ezek annyira mely nyilt sebek ammik nem gyogyulnak, pedig mar tobb mint 20eve.
2009. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

17:37 te nem vagy normális!!!!

Nem fáj fizikailag egy nőnek, és amit írtál az nem megható vagy szemléletes, hanem undorító, és hatásvadász, és lelketlen azzal szemben aki átesett ezen, nem utolsó sorban pedig ostobaság. Lehet lepontozni.

2009. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

14:37:a válaszod még engem is felzaklatott, holott még nem volt abortuszom, és remélem nem is lesz. DE: sokaknak egészségügyi okok miatt kell megszakítani a terhességet,pedig meg szeretnék tartani a babát.. Na azokat ezzel a válasszal még jobban a padlóra küldöd. Aki pedig felelőtlenül évente jár abortuszra, azokat ezek a sorok sem hatják meg, sőt, még arra sem méltatják, hogy elolvassák... Nagyon rossz perceket szereztél nekem személy szerint.

Elnézést az OFF-ért.

2009. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Egy percig sem gondoltam,hogy akinek betegség vagy egyéb ok miatt el kellett vetetni az milyen rossz ember!Szerintem néha igenis van rá ok!

Honnan tudod,hogy nem fáj?Mikor altatásban történik?Vagy te ennyire okos vagy?

De mind1 is!Azért írtam,mert ez a véleményem!És az aki lelketlen,aki azt gondolja,hogy a baba ebből mit sem érez!Akkor lehet,hogy ő robotokat gyárt és nem szül!!!

Egyáltalán nem tartom gusztustalannak,mert az abortusz hazánkban igen csak természetesen hat egyes embereknél!!!

Legalább így felnyílna a szeme a felelőtlen tiniknek és a tudatlan fiatal felnőtteknek!És nem kérdeznék,hogy a nyáltól lehet e terhes valaki 21 éves fejjel!Nekem meg ez a gusztustalan!!!

2009. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!