Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusszal kapcsolatos...

Abortusszal kapcsolatos ""élménye"", emléke kinek van?

Figyelt kérdés

Még nem voltam abortuszon,nem is akarok és ezért mindenféleképpen védekezünk mindig...

Csak érdeklődök,hogy ti voltatok e,milyen "érzés",mit csinálnak veled,mennyire fáj,mennyibe kerül és mik az utó/mellék hatásai?Okoz e valamilyen lelki traumát ez? Hiszem mégiscsak egy életet oltasz ki ezzel...:S Párod hogyan reagált rá és átsegített-e ezen?


Köszi:)


2009. jún. 24. 14:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
14:27 vagyok. A műtét előtt a méhszájba helyeznek egy tágító pálcikát, ún. lamináriát, ami 4 órán keresztül (legalábbis nálam) tágítja a méhszájat, nem kis fájdalmat okozva. Nekem elég erős görcseim voltak, és véreztem is. Ez volt az első, és utolsó abortuszom, és mint írtam, nem saját elhatározásból döntöttem így, valamint elég friss még az "élmény", de senkinek sem kívánom, hogy átélje. Láttam a Néma sikoly c. videot, tudtam, hogy min fog keresztül menni a babám, napokig bőgtem, és fogalmam sincs, mikorra teszem túl magam rajta.
2009. jún. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

En is elitelem az ab azok koreben akik felelotlenul csinaljak. De azoknak akik veletlenul vedekeses mellett estek teherbe vagy beteg a baba es nincs mas valasztasuk leirnam, hogy:

Bizonyitott, teny, hogy a magzat az elso trimeszterben nem erez fajdalmat. Az neurologiai kozpont ami a fajdalmat vezerli a 20-dik het utan fejlodik ki. Addig magzat nem lat, nem hall nem lat semmit abbol, hogy milyen szerkenytut kozelitenek hozza. Persze ettol az abortusz nagyon szornyu, eletet oltasz ki vele es igenis megviseli az embert lelkileg de nem csak a felelotlen szemelyeket kell nezni hanem a masik felet is akinek sajnos nincs mas valasztasa. A termeszet ezt nagyon jol kitalata nem is kell nekunk elgondolkodni rajta, akkor fejleszti ki egy magzatban a neurologiai kozpontot amikor mar a legnagyobb a lehetoseg az eletben maradasra vagyis fizikailag eleg eros. Es ez nem az elso 12 hetben tortenik. A magzat attol a pillanattol erez fajdalmat amikor kb a hallasa is kifejlodott. Hiaba van agya de az idegrendszere nincs kifejlodve.

Es, hogy a kerdesre is valaszoljak. Sajnos en is eltem at abortuszt, igaz ennek mar lassan 10 eve. Fizikai fajdalomra nem nagyon emlekszem. Lelkileg nagyon megviselt. Parom mellettem volt mindenben de mar nem vagyunk egyutt, kulonvaltak az utjaink.

2009. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
40%

Kedves utolsó válaszoló!ezt miből gondolod,hogy nem érez fájdalmat?láttad a néma sikoly cimü filmet,ha nem érez semmit a magzat miért ment föl 200/percre a szivdobogása?

Üvöltött!!Némán!

2009. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen lattam a nema sikoly 'filmet' es egyeb mas 'filmeket' is. Ha tudsz angolul akkor keress ra a google-be hires szakerto orvosok velemenyere a 'nema sikoly'-al kapcsolatban. Az ember azt lat es azt hisz el amit akar. Mindenkire mas hatassal vannak a filmek. Amint irtam en sem vagyok abortusz parti csak azoknak szerettem volna leirni akik artatlanul esnek at abortuszon a beteg magzat miatt es marha nagy lelkifurdalast keltett az egyik valaszado bennuk. Nem tamogatom en sem a gondolatot de nem is hiszek el mindent amit latok.
2009. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!