Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg törvénybe ütköző...

Tényleg törvénybe ütköző abortusszal egy időben gondoskodni egy újabb nem kívánt terhesség megelőzéséről?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap volt a műtétem, és kértem a dokit hogy írjon fel nuvaringet.Erre közölte hogy nem írhatja fel majd csak 6 hét múlva.Mondtam neki hogy ez mind szép és jó, de először alkalmazni a menstruáció első napján kell, na már most ha megjön 4-5 hét múlva, akkor cseszhetem ha 6 hét múlva felírja.

Tényleg van ilyen törvény hogy abortusz után csak 6 héttel lehet felírni fogamzás gátlót?

Vagy csak a doki volt szemét?

Van rá valamicske esélyem hogy ha monjuk 2 hét múlva lemegyek a körzeti nőgyógyászhoz akkor ő felírja?


2012. aug. 11. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Törvény?

Arra nem gondolsz, hogy egy ilyen beavatkozást követően orvosilag nem javasolt (mondhatnám tiltott) hormon gyógyszer szedése 6 hétig?

2012. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Az elsőnek igaza van. De abortusz után 6 hétig nem is szabad szexelni,tehát nem is lehet teherbeesni.
2012. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondolom, hogy törvényi oka van. Egészségügyi okból eleve meg kell várni a 6 hetet, mert komplikáció adódhat, addig sem ülőfürdőzni, sem nemi életet élni nem ajánlott. Ha végképp nem bírsz magaddal, és úgy érzed teljesen begyógyultál, akkor a gumit javaslom. Lehet nem a "legkényelmesebb", de rendes használat mellett a legbiztonságosabb. A következő menziig mindenestre ki lehet bírni. Abortusz és szülés után a méhed egy eleven tátongó seb, idő kell, hogy regenerálódjon, begyógyuljon. Addig óriási a fertőzésveszély. Ez nem törvényi dolog.
2012. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az odáig oké hogy nem lehet 6 hétig szexelni, nem is akarok.

De a gyűrűt attól függetlenül a menstruáció első napján kell elkezdeni.

És nem a f@szon jár az eszem, hanem azon hogy soha többet ne keljen abortuszra mennem.

2012. aug. 11. 22:14
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Akkor megvárod a következő menstruációt!


Esetleg...

2012. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
atyaég... abortusz után nekem nem kellene fogamzásgátló egy évig, mert kb. annyi ideig hallani sem akarnék a szexről.
2012. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

micsoda okosak vannak itt el se hiszem ha ők kerülnének ilyen helyzetbe mit tennének...jó dolog kiforgatni a másiknak a szavát arra volt kíváncsi h szemétkedtek-e vele vagy sem...szánalmasak vagytok komolyan...inkább támogatnátok egy kis erővel de még inkább beletapostok...büszkék lehettek magatokra...


egyébként nekem is volt 4 éve és akkor a papírra ráírták nem akarok hazudni de kb 2-3 hét múlva nőgyógyászati kontroll és fogamzásgátlás megbeszélése de a hétben nem vagyok biztos...szóval ennyi mondhatott volna neked is a doki h miért nem most írja fel vagy ilyesmi...de egyébként abortusz után 4-6 hétre kell rá megjönnie kb szóval addigra egy kontroll ellenőrzésre is menned kell szerintem és akkor kérj rá receptet ... de ha nem jön össze akkor várd meg vele a következőt...sok erőt és kitartást :)

10hkm

2012. aug. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó.Kérdeztem hogy kell-e menni majd kontrollra, azt mondták csak akkor ha panaszom van, ha nincs semmi bajom akkor nem szükséges.Időpontot nem is adnak, ha megyek akkor menjek be és majd ha rá ér egy doki megvizsgál...

Mivel elég messze van a kórház és szülés utáni 6 hetesen tapasztaltam hogy mit takar ez a ha lesz ideje egy dokinak (9-3ig voltam bent újszülöttel) ha nem muszáj, nem is mennék oda vissza.

De akkor ezek szerint van rá esély hogy 2-3 hét múlva a körzeti nőgyógy felírja.Jelentősen közelebb van, és időpont nélkül is max egy órát kell várnom.


Ez meg érdekes hogy le vagyok hurrogva hogy gondolok arra hogy hogyan tovább.Mert ha meg esetleg csak arról van szó hogy abortusz volt, és felmerül a kérdés hogy gondolkoztam -e azon, vagy kérdeztem-e a dokit hogy a továbbiakban hogy védekezzek, ha az edigi védekezés nem volt megfelelő, és az a válasz hogy ez eszembe se jutott, akkor meg azt kapom hogy hogy lehetek ilyen hülye és felelőtlen hogy nem is érdekel hogy hogyan tovább és esetleg pár hónap múlva megint becsúszik egy terhesség.

Itt ha van kalap az emberen az a baj, ha nincs akkor meg az.

2012. aug. 12. 08:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, ha anonim kérdezel egy oldalon ismeretlen, szintén anonim emberektől, ráadásul olyat, amibe iszonyú könnyű belekötni, akkor erre számíthatsz.

ha ezt ki akarod kerülni, akkor szépen magyarázd el az alcímben, van rá hely bőven, h pontosan miért is érdekel téged ilyen baromi sürgősen az a fogamzásgátló, h már törvényt emlegetsz.

ha kívülálló olvassa a kérdésedet (én megtettem direkt ezért többször is), egy türelmetlen kis fruska jelenik meg előttem, aki alig várja. h abortusz után újra szexelhessen a barátjával, persze, most már védekezne rendesen, csak az a fránya doki nem siet eléggé.

szóval bocsi, nem bántani akarlak, de itt nem a kalap így vagy úgy a helyzet, hanem ez a kérdés, ebben az érzékeny témában így elég p.csásan hatott.

2012. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

Azt kérdezted, mit tennék ha én is ilyen helyzetben lennék?

Már bocs, honnan tudod hogy nem voltam?


Csak hogy tudd, voltam! 17 évesen! És megtartottam a gyerekem! Mert volt bennem annyi emberség, hogy a tetteimért vállalom a felelőséget!



És nekem ne mondja senki, hogy nincs pénze gyerekre, azért veteti el!

Mert nekem sem volt!


De tiszta a lelkiismeretem, hogy nem vagyok gyilkos!

A gyerekeimnek mindene megvan....

2012. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!