Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg törvénybe ütköző...

Tényleg törvénybe ütköző abortusszal egy időben gondoskodni egy újabb nem kívánt terhesség megelőzéséről?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap volt a műtétem, és kértem a dokit hogy írjon fel nuvaringet.Erre közölte hogy nem írhatja fel majd csak 6 hét múlva.Mondtam neki hogy ez mind szép és jó, de először alkalmazni a menstruáció első napján kell, na már most ha megjön 4-5 hét múlva, akkor cseszhetem ha 6 hét múlva felírja.

Tényleg van ilyen törvény hogy abortusz után csak 6 héttel lehet felírni fogamzás gátlót?

Vagy csak a doki volt szemét?

Van rá valamicske esélyem hogy ha monjuk 2 hét múlva lemegyek a körzeti nőgyógyászhoz akkor ő felírja?


2012. aug. 11. 21:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hormoninjekciot, ami a következö 3 honapra ved a terhesseg ellen, a vetetes utän egy hettel mär kaphatsz.

Dräga, naiv gyerekek! (märmintmost a többi kommentezöt ertem) 6 hetig nem LEHET szexelni vetetes utän? En a negyedik nap mär együtt voltam a pärommal es semmi bajom nem volt. (ez nem szüles, abbol tenyleg lassabban regenerälodsz, bär megjegyzem ott inkäbb az idöhiäny-alväshiäny a problema nem a fizikai "fäjdalom")

Meg mielött valaki belekontärkodo tizernevesnek nezne 4 gyerekem van es ket abortuszon vagyok tul.

2012. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem belekontárkodó vagy, de nem is írtál valami okos dolgot... Nekem a babám kb. 9 hetesen elhalt, műtéti úton kellett befejezni a terhességem (missed ab.), ami gyakorlatilag ugyanúgy működik, mint az abortusz. Ugyanúgy 6 hetet kellett várnom, mint a terhesség után. Az, hogy te abortusz után 4 nappal már szexeltél és semmi bajod nem lett, az egy dolog, örülj neki. De ettől függetlenül egyáltalán nem ajánlott. Ez nem naivság kérdése... A méhnek ugyanúgy kell regenerálódni az abortusz után is, mint amikor valaki szül. Nyilván szülés után több mindennek, valószínűleg több ideig is tart, de azért idő kell ahhoz is. És szülés után sem az időhiány-alváshiány miatt mondják, hogy ki kell várni a 6 hét gyerekágyas időszakot... persze néhány nap ide-oda már nem sokat számít, ha az ember jól érzi magát, meg általában inkább többet vár mindenki, de sok olyan van, akinek semmi baja és már 4-5 héttel szülés után együtt van a párjával. De azért ne mondd már azt, hogy abortusz után egyből ugyanolyan minden és biztos, hogy nem lehet fertőzést összeszedni..... ez inkább naivság. Még így a 4 gyerek és 2 abortusz után is!

2012. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!