Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meddig várnátok az abortusszal...

Meddig várnátok az abortusszal a helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes lettem.


Nem fogom/nem akarom megtartani, ennek több oka is van. A legnagyobb egyértelműen az, hogy most, ilyen fiatalon nem szeretnék anya lenni, 8-10 év múlva lesz aktuális a babatéma.

A barátom viszont majd' kiugrott a bőréből örömében és az én beleegyezésem nélkül a szüleinek is elmondta már... Ez úgy derült ki, hogy leültem vele beszélni arról, hogy nem szeretnék anya lenni, nem akarom ezt a terhességet, nem akarok ekkora áldozatot hozni a saját kontómra. Egyetemre járok még, a szüleim tartanak el, tele vagyok tervekkel, ötletekkel a jövőt illetően, nem akarok mindent félretenni 20 évre... Ő azzal jött, mint érv, hogy nem is kell, mert az anyukája mondta, hogy szívesen ideköltözik segíteni az első pár évre, így én tudom folytatni az egyetemet, ő tud dolgozni, az anyja meg unokázhat.


Nekem itt villant a piros lámpa, hogy ezt ők megbeszélték a hátam mögött. Semmi baj azzal, ha a nagyszülő segít, de ez az ideköltözősdi nekem sok, még a párommal sem éltünk együtt, 3-4 nap után én vágyom az egyedüllétre. Nem akarnám még a félidegen anyukáját is kerülgetni, alkalmazkodni hozzá, hálásnak lenni, hogy segít.

Valamint ezt ne ők ketten döntsék el, beszélje meg először velem, utána az anyjával.

Elmondtam, hogy elvetetem, ő könyörög, hogy várjunk még, adjak egy hónapot, hátha megszeretem, ragaszkodom hozzá és ez biztos csak az első ijedtség... Egy hónapot kér, de én már most szabadulnék ettől az egésztől, nem akarok ezzel kelni, feküdni hetekig még. Ráadásul minél előrehaladottabb a terhesség, annál nagyobb az esély a komplikációkra is.


Nem akarom bántani, elhiszem, hogy örül neki, de esélytelen, hogy meggondoljam magam...



jún. 19. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy, kezd el intézni az pár hét, nem úgy megy hogy bemész és ennyi.

Látott már doki?

Nehogy előrébb tarts mint gondolod.

jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, semmi értelme, hidd el. Egyrészt őt is csak áltatod, hogy van rá esély, hogy meggondold magad, másrészt meg neked is csak rosszabb lesz ha húzod az időt. Jobb lesz mindenkinek ha kerek perec leülsz vele és közlöd, hogy te már döntöttél és szeretnéd ha ezt elfogadná. A másik meg hogy az Anyját ha lehet ilyenbe ne is avassa be legközelebb, mert ez csak kettőtökre tartozik
jún. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
82%
Én csak egyet nem értek: miért kellett ezt itt megkérdezni? Idegen, arctalan emberek, azt mondanak, amit akarnak. Itt egyes egyedül az számít, hogy te mit akarsz, neked mi a jó. És mivel már eldöntötted, ne várj egy napot sem, jobb mielőbb túlesni az egészen, és folytatni az életedet.
jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
32%

Én személy szerint nagyon is abortusz ellenes vagyok ..... de ... vannak élet helyzetek amikor ezt nem lehet elkerülni . Ez így sikerült , tanulj belőle . Ha te orvos leszel nem biztos hogy ez a kollégáid szemébe jó pont lesz az abortusz . Én a helyedbe beülnék az autóba Bécsig meg se állnék és ott kérném a "befejezést " . Ott nincs semmi okoskodás , szívhang hallgatás ..... . a

Az osztrákok senkinek semmi imformácíót nem adnak ki .

jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
32%
64 # vagyok - Hány hetes vagy ? Abortusz tabletta Bécsből ?
jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, kezdd el intézni, és akkor úgyis lesz vagy 3 hét, mire műtétre kerülsz, tehát meg lessz a várakozási idő is... mert a végén addig húzatják el veled az időt, amíg már nem lesz döntésed...
jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
89%
Nehogy megvárd a 10. hetet!!!!! Akkor kifutsz simán az időből az ügyintézéssel. Kezdd el most rögtön. A pasit meg tedd lapátra.
jún. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 1Léna ***** válasza:
10%

Azt értem, miért nem szerettél volna még anya lenni.


Valójában már a gyermeked megfogant, még ici-pici de ember.


Szerinted éppen most rosszkor kopogtat a szíved ajtaján. Most neked nincs rá időd.


Van melletted egy férfi aki szívesen vállalja az apai feladatokat. Megoldást keres, segíteni próbál. Lehet nem jól fogott hozzá, de szeretné, hogy a gyermeke is éljen és a párja is folytathassa amit eltervezett. Mindkettőtök családja tudna segíteni, de te nem szeretnéd.


Ez annyira szomorú. A gyermetek feláldozása kell a te megnyugvásodhoz?

Annyira szereted a párodat, hogy csalfa remények között tartanád?

Ha ő így szeret téged és a gyermekét akit kész lenne felnevelni, gondolod nem fog fájni neki, ha mégis elveteted szerelmetek gyümölcsét?

jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
16%
Komolyan nem veszitek észre, hogy már rég törölték a kis kamugépet?
jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
86%
Léna, szerintem inkább hallgass. Kérdező, eszedbe ne jusson megvárni az egy hónapot! Amilyen gyorsan csak tudsz, intézd ezt el, és vess véget a kapcsolatodnak is!
jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!