Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meddig várnátok az abortusszal...

Meddig várnátok az abortusszal a helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes lettem.


Nem fogom/nem akarom megtartani, ennek több oka is van. A legnagyobb egyértelműen az, hogy most, ilyen fiatalon nem szeretnék anya lenni, 8-10 év múlva lesz aktuális a babatéma.

A barátom viszont majd' kiugrott a bőréből örömében és az én beleegyezésem nélkül a szüleinek is elmondta már... Ez úgy derült ki, hogy leültem vele beszélni arról, hogy nem szeretnék anya lenni, nem akarom ezt a terhességet, nem akarok ekkora áldozatot hozni a saját kontómra. Egyetemre járok még, a szüleim tartanak el, tele vagyok tervekkel, ötletekkel a jövőt illetően, nem akarok mindent félretenni 20 évre... Ő azzal jött, mint érv, hogy nem is kell, mert az anyukája mondta, hogy szívesen ideköltözik segíteni az első pár évre, így én tudom folytatni az egyetemet, ő tud dolgozni, az anyja meg unokázhat.


Nekem itt villant a piros lámpa, hogy ezt ők megbeszélték a hátam mögött. Semmi baj azzal, ha a nagyszülő segít, de ez az ideköltözősdi nekem sok, még a párommal sem éltünk együtt, 3-4 nap után én vágyom az egyedüllétre. Nem akarnám még a félidegen anyukáját is kerülgetni, alkalmazkodni hozzá, hálásnak lenni, hogy segít.

Valamint ezt ne ők ketten döntsék el, beszélje meg először velem, utána az anyjával.

Elmondtam, hogy elvetetem, ő könyörög, hogy várjunk még, adjak egy hónapot, hátha megszeretem, ragaszkodom hozzá és ez biztos csak az első ijedtség... Egy hónapot kér, de én már most szabadulnék ettől az egésztől, nem akarok ezzel kelni, feküdni hetekig még. Ráadásul minél előrehaladottabb a terhesség, annál nagyobb az esély a komplikációkra is.


Nem akarom bántani, elhiszem, hogy örül neki, de esélytelen, hogy meggondoljam magam...



jún. 19. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
89%
Ne várj, azonnal kezd el intézni az abortuszt. Én a pasit sem tartanám meg. Óriási red flag, hogy a nyakadra költöztette volna az anyjàt, és helyetted akar dönteni a testedről.
jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
90%
Semeddig ne várj! Ha kifutsz az időből muszáj megszülnöd. Nem akarod ezt a gyereket, együtt sem éltetek még, munkaviszonyod 0, az egyetemet sem végezted el még, baba mellett meg baromi nehéz (segítséggel is), alapból halasztanod kéne, ami után visszarázkódni sem egyszerű. Persze ha vissza tudsz menni mellőle és nem beszélnek le. Teljesen patthelyzetben leszel, mert lépni sem tudsz sehova ha megromlik a kapcsolat és kileszel szolgáltatva neki és az anyjának (hacsak nem tudsz hazaköltözni, ami meg a szüleiden múlik, hogy milyenek). Ha biztos vagy az abortuszban akkor kezd el intézni, mert nem 1nap, közben bármikor meggondolhatod magadat.
jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
91%

#16 ez nem erről szól. Attól még szeretheti a kérdezőt a párja, de ha ő tényleg annyira akarja azt a gyereket és a kérdező elveteti akkor ez okozhat a másikban akkora törést hogy tönkre megy a kapcsolat.

Ezzel nem azt mondom hogy csak ezért tartsa meg, de ne lepodjon meg, ezzel számolnia kell.

jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:
A szüleim a legtámogatóbb, legtündéribb emberek, náluk jobb szülőket kívánni sem tudnék magamnak. Biztos vagyok abban, ha azt mondanám, hogy akarom ezt a babát, segítenének és támogatnának, érzelmileg és anyagilag is, de nem szeretném ilyen helyzetbe hozni őket. Plusz az én büszkeségem sem engedné, hogy úgy vállaljak gyereket, hogy egy csomag pelenkát nem tudnék neki venni, segítség nélkül.
jún. 19. 13:42
 25/75 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen rendben van hogy nem vállalod a babát kérdező. Az ő érdekében is mondom, vetesd el minél hamarabb! Egész életében érezné, hogy teher volt neked. Az ő és a saját életed is tönkre tennéd. Ne várj semennyit, a te tested és a te életed!

Kívánom, hogy később se legyen ebből semmilyen hátrányod! Kitartást!

jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
90%
Csak magaddal foglalkozz, legyen 100% a te döntésed, ugyanis te fogod feláldozni a tested és az egész életedet, senki más és igazad van,ne várj, mert az ügyintézés is egy csomó idő és simán kifutsz belőle.
jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 A kérdező kommentje:
Nem itthon szeretném, nem akarok ebből hírt, pletykát egyáltalán.
jún. 19. 14:12
 28/75 anonim ***** válasza:
91%
Milyen hírt, pletykát? Orvosi titoktartás köt mindenkit.
jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
93%
Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Az elképzelés hogy anyósod hozzátok költözik egyszerűen borzasztó, de az még rosszabb, hogy a hátad mögött beszélték meg.
jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 A kérdező kommentje:
Családom egy része szakmabeli, pontosan tudom, ez hogy működik.
jún. 19. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!