Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meddig várnátok az abortusszal...

Meddig várnátok az abortusszal a helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes lettem.


Nem fogom/nem akarom megtartani, ennek több oka is van. A legnagyobb egyértelműen az, hogy most, ilyen fiatalon nem szeretnék anya lenni, 8-10 év múlva lesz aktuális a babatéma.

A barátom viszont majd' kiugrott a bőréből örömében és az én beleegyezésem nélkül a szüleinek is elmondta már... Ez úgy derült ki, hogy leültem vele beszélni arról, hogy nem szeretnék anya lenni, nem akarom ezt a terhességet, nem akarok ekkora áldozatot hozni a saját kontómra. Egyetemre járok még, a szüleim tartanak el, tele vagyok tervekkel, ötletekkel a jövőt illetően, nem akarok mindent félretenni 20 évre... Ő azzal jött, mint érv, hogy nem is kell, mert az anyukája mondta, hogy szívesen ideköltözik segíteni az első pár évre, így én tudom folytatni az egyetemet, ő tud dolgozni, az anyja meg unokázhat.


Nekem itt villant a piros lámpa, hogy ezt ők megbeszélték a hátam mögött. Semmi baj azzal, ha a nagyszülő segít, de ez az ideköltözősdi nekem sok, még a párommal sem éltünk együtt, 3-4 nap után én vágyom az egyedüllétre. Nem akarnám még a félidegen anyukáját is kerülgetni, alkalmazkodni hozzá, hálásnak lenni, hogy segít.

Valamint ezt ne ők ketten döntsék el, beszélje meg először velem, utána az anyjával.

Elmondtam, hogy elvetetem, ő könyörög, hogy várjunk még, adjak egy hónapot, hátha megszeretem, ragaszkodom hozzá és ez biztos csak az első ijedtség... Egy hónapot kér, de én már most szabadulnék ettől az egésztől, nem akarok ezzel kelni, feküdni hetekig még. Ráadásul minél előrehaladottabb a terhesség, annál nagyobb az esély a komplikációkra is.


Nem akarom bántani, elhiszem, hogy örül neki, de esélytelen, hogy meggondoljam magam...



jún. 19. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
93%
Azonnal kezd el intézni, mivel amíg nem vagy a műtőben, végig meggondolhatod magad. Viszont ha gondolkozás miatt kicsúszol a 11 hét + 6 napból, akkor nincs visszaút.
jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:
Mert a kapcsolatunknak biztos jót tenne az is, ha belekényszerítene az anyaságba...
jún. 19. 12:49
 13/75 anonim ***** válasza:
92%
azonnal menj és intézkedj
jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van a 10esnek abban hogy ez ha nem is rögtön de rövid időn belül a kapcsolatotok végét fogja jelenteni.
jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
100%

#12


Szerintem nem így értette, csak hogy ezzel számolni kell.

Ha ennyire akarná a babát meg az anyját is rád állította, esélyes, hogy abortusz esetén végleg megromlana a kapcsolat.

De ettől függetlenül neked azt kell nézni, te mit akarsz. Mivel akármi is lenne, a te életedre lesz a legnagyobb hatással.

jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
85%
ma 12:48 Ha ettől vége a kapcsolatnak akkor nem is volt az kapcsolat eddig sem. Együtt hibázták el, együtt kellene megoldani is, de nem úgy hogy a másik háta mögött anyámmal megbeszélem hogyan döntsek.
jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
95%
Vannak helyzetek, amikor esetleg érdemes lehet pár hetet várni, átgondolni, átbeszélni. Kívülről nézve a te helyzeted NEM ilyen, az egész történet tele van kiabáló "ne vállalj még gyereket/vele/így" mondatokkal. Kezdd el mielőbb intézni, mindenkinek csak még rosszabb lenne ha várnál bármennyit, ő pl. biztosan azt hinné, hogy meg fogod tartani ha hajlandó vagy várni, és amit többen is írtak, hogy nagyon könnyű kicsúszni a 12 hetes határidőből.
jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel egy napot sem szabad várni, indítsd el a folyamatot. A barátod könnyen beszél, nem neku kell kihordani, megszülni, nem az ő karrierje megy a lefolyóba. A kapcsolatotoknak alighanem vége, de nem az abortusz miatt, hanem az ő önkényes intézkedése miatt.
jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem se várj, de nem maradtok együtt. Nem fogja tudni feldolgozni. #10 egy szóval se írta, hogyha megtartanád, együtt maradnátok. Ezt honnan vetted? Mivel a megtartása eleve nem opció nálad, tök mindegy, akkor mi lenne.
jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
83%
Ne várj egy napot se, kezdd el intézni! Én mondjuk ilyen helyzetben azt sem várnám meg, hogy a “párom” érzelmileg zsarolni kezdjen, mehetne ő is, hogy nem veszi figyelembe az én érzéseimet, és terveimet, és a véleményem nélkül az anyjával már el is tervezi hogy mi lesz. Jó hogy nem kész tervek elé állít. Ki van zárva, nem az abortusz miatt szakítanék, hanem a támogatás és a megértés teljes hiánya miatt.
jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!