Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meddig várnátok az abortusszal...

Meddig várnátok az abortusszal a helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes lettem.


Nem fogom/nem akarom megtartani, ennek több oka is van. A legnagyobb egyértelműen az, hogy most, ilyen fiatalon nem szeretnék anya lenni, 8-10 év múlva lesz aktuális a babatéma.

A barátom viszont majd' kiugrott a bőréből örömében és az én beleegyezésem nélkül a szüleinek is elmondta már... Ez úgy derült ki, hogy leültem vele beszélni arról, hogy nem szeretnék anya lenni, nem akarom ezt a terhességet, nem akarok ekkora áldozatot hozni a saját kontómra. Egyetemre járok még, a szüleim tartanak el, tele vagyok tervekkel, ötletekkel a jövőt illetően, nem akarok mindent félretenni 20 évre... Ő azzal jött, mint érv, hogy nem is kell, mert az anyukája mondta, hogy szívesen ideköltözik segíteni az első pár évre, így én tudom folytatni az egyetemet, ő tud dolgozni, az anyja meg unokázhat.


Nekem itt villant a piros lámpa, hogy ezt ők megbeszélték a hátam mögött. Semmi baj azzal, ha a nagyszülő segít, de ez az ideköltözősdi nekem sok, még a párommal sem éltünk együtt, 3-4 nap után én vágyom az egyedüllétre. Nem akarnám még a félidegen anyukáját is kerülgetni, alkalmazkodni hozzá, hálásnak lenni, hogy segít.

Valamint ezt ne ők ketten döntsék el, beszélje meg először velem, utána az anyjával.

Elmondtam, hogy elvetetem, ő könyörög, hogy várjunk még, adjak egy hónapot, hátha megszeretem, ragaszkodom hozzá és ez biztos csak az első ijedtség... Egy hónapot kér, de én már most szabadulnék ettől az egésztől, nem akarok ezzel kelni, feküdni hetekig még. Ráadásul minél előrehaladottabb a terhesség, annál nagyobb az esély a komplikációkra is.


Nem akarom bántani, elhiszem, hogy örül neki, de esélytelen, hogy meggondoljam magam...



jún. 19. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:
Rendben, szia!
jún. 19. 16:32
 42/75 anonim ***** válasza:
92%

Mivel vannak kötelező körök (szívhang, csvsz stb.), amikre alapból időpontokat kell kérni, vannak kötelező várakozási idők is, plusz ugye még a műtőasztalról is felállhatsz, hogy inkább mégsem veteted el, így nagyjából meg is fogja kapni a párod azt az egy hónap gondolkozási időt...

Nyugodtan kezdheted az intézkedést, ebben a kérdésben főleg neked kell a szívedre és az eszedre hallgatni egyszerre, mert egyik sem egyszerű, ne hallgass senkire! Ha te nem akarod, akkor lehet rá tudnának beszélni, de semmi jó nem sülne ki belőle. Ha most nem érzed úgy, hogy biztosan szeretnéd ezt a babát, akkor ami szinte biztos, az az, hogy később megbánnád, ha megszülnéd. :(

Írom ezt úgy, hogy én pont megtartottam a kisfiam az apuka akarata ellenére, de nálam minden feltétel adott volt, ráadásul sokkal idősebb is voltam, és életem legjobb döntése volt eddig.

jún. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
47%
Érdekes, azt szégyellnéd, ha a szüleid vennék a pelenkát, de a több százezres külföldi abortusz költségét fizethetik, azzal nincs bajod🤣
jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
31%
@43, alkotói szabadság, mesékbe bármi belefér :)
jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:

Te még mindig itt vagy? :)


Nem, nem szégyellem, mert bármikor fordulhatok hozzájuk, ha bajban vagyok. Kihez forduljak, ha nem a szüleimhez?!

jún. 19. 16:59
 46/75 anonim ***** válasza:
19%
Nem vagy bajban, csak terhes vagy. Én is az vagyok. Nekem például egyáltalán nem baj.
jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy milyen élethelyzetben vagyok, így szerintem érthető, hogy számomra ez gond, probléma és nem felhőtlen öröm.
jún. 19. 17:02
 48/75 anonim ***** válasza:
36%

Annyuuu légyszi adj már pár százezret abortuszra mert ha már hüle voltam külföldön akarom mert a mencibb :-D Hát én akármennyire is szeretném a gyerekem elásnám magam a szégyentől.


Én is támogató anya vagyok de ha a gyerekem az én pénzemen akar ugyan olyan szolgáltatást amit itthon tized áron megkap elküldeném a búsba.

jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 A kérdező kommentje:

El nem hiszem, hogy te anya vagy, ha szerinted egy abortusz bárhol is "menci".


Viszont a kérdésem nem erről szólt, nem is neked kell fizetned, tehát nem értem, minek írtad ezt ide?

jún. 19. 17:48
 50/75 anonim ***** válasza:
35%
Nem, a meséd arról szól, hogy minél jobban elhúzd az egészet, a háttérben meg "gyönyörködsz" a rengeteg hozzászóláson. Értelme nem sok, de legalább elfoglalod magad a sivár "életedben". :)
jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!