Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meddig várnátok az abortusszal...

Meddig várnátok az abortusszal a helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes lettem.


Nem fogom/nem akarom megtartani, ennek több oka is van. A legnagyobb egyértelműen az, hogy most, ilyen fiatalon nem szeretnék anya lenni, 8-10 év múlva lesz aktuális a babatéma.

A barátom viszont majd' kiugrott a bőréből örömében és az én beleegyezésem nélkül a szüleinek is elmondta már... Ez úgy derült ki, hogy leültem vele beszélni arról, hogy nem szeretnék anya lenni, nem akarom ezt a terhességet, nem akarok ekkora áldozatot hozni a saját kontómra. Egyetemre járok még, a szüleim tartanak el, tele vagyok tervekkel, ötletekkel a jövőt illetően, nem akarok mindent félretenni 20 évre... Ő azzal jött, mint érv, hogy nem is kell, mert az anyukája mondta, hogy szívesen ideköltözik segíteni az első pár évre, így én tudom folytatni az egyetemet, ő tud dolgozni, az anyja meg unokázhat.


Nekem itt villant a piros lámpa, hogy ezt ők megbeszélték a hátam mögött. Semmi baj azzal, ha a nagyszülő segít, de ez az ideköltözősdi nekem sok, még a párommal sem éltünk együtt, 3-4 nap után én vágyom az egyedüllétre. Nem akarnám még a félidegen anyukáját is kerülgetni, alkalmazkodni hozzá, hálásnak lenni, hogy segít.

Valamint ezt ne ők ketten döntsék el, beszélje meg először velem, utána az anyjával.

Elmondtam, hogy elvetetem, ő könyörög, hogy várjunk még, adjak egy hónapot, hátha megszeretem, ragaszkodom hozzá és ez biztos csak az első ijedtség... Egy hónapot kér, de én már most szabadulnék ettől az egésztől, nem akarok ezzel kelni, feküdni hetekig még. Ráadásul minél előrehaladottabb a terhesség, annál nagyobb az esély a komplikációkra is.


Nem akarom bántani, elhiszem, hogy örül neki, de esélytelen, hogy meggondoljam magam...



jún. 19. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
86%
Most amúgy te is azért írtad ki a kérdést, hogy itt meggyőzzenek, hogy tartsd meg a babát? Gyereket vállalni csak 100%os elhatározással szabad, még így is sokan vannak akik megbánják. Azért mert a párod meg az anyja azt akarja, azért még véletlenül se szülj gyereket, nem is értem ez hogy fordulhatott meg a fejedben, hogy egyáltalán vársz? Mire? A leírásod alapján, okos, értelmes embernek tűnsz
jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
54%
Már tegnap el kellett volna kezdenem intézni...
jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
88%

"Mert a kapcsolatunknak biztos jót tenne az is, ha belekényszerítene az anyaságba..."

Nem, az se tenne jót. Viszont azzal azért te is legyél tisztában, hogy egy abortusz érzelmileg a férfinak is lehet megterhelő. Az ő gyerekéről van szó ugyanis, nem csak a tiedről.

Szerintem is készülj fel a szakításra.

jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként kicsit meglepő, hogy egy leendő orvosnak nem sikerül védekeznie, ha már nem szeretne gyereket.

Tudom, egyszerre szakadt el a gumi és ugyanannyira nem hatott a gyógyszer...

jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 A kérdező kommentje:
Ha tudod, akkor minek írsz kötekedő kommentet? :)
jún. 19. 16:06
 36/75 anonim ***** válasza:
35%
Túl lett ez már tolva, Tolkien.
jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 A kérdező kommentje:
Nem kötelező választ írni, úgy gondolom.
jún. 19. 16:12
 38/75 anonim ***** válasza:
30%
Meséket kitalálni sem.
jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:

Nem mese semmi, de nem fogom itt taglalni a szexuális életünket, valamint azt, hogy hogyan és mikor védekeztünk.

Ez már semmin nem fog változtatni, senkinek semmi köze hozzá!

jún. 19. 16:20
 40/75 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem pistike.
jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!