Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ember lemondhat a gyermekér...

Az ember lemondhat a gyermekéről, amennyiben az fogyatékos? Mi a módja, mit kell tenni??

Figyelt kérdés
Most nem szeretnék kitérni a részletekre. Lehetseges hogy a kisebbik gyermekemmel komoly gondol vannak/lesznek. De a nagy miatt és magam miatt én úgy érzem ezt nem szeretném vállalni. Ez törvénybe ütközik? Mit tehetek?
2023. nov. 26. 02:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
60%

De kérdező, minek szültél, ha neked csak egészséges, tökéletes gyerek kell? ha nem lesz elég szép neked akkor is kidobod? Remélem, bármi is lesz a kimenetel, nem szaporodsz tovább.


javaslom, már most mondj le róla, egy családot nagyon boldoggá tennél, olyat akik várják és megérdemlik.

2023. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
56%

1 éves koráig neveli pl aztán eldobja magától mert beteg.

Fasza anya...

2023. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
23%
Ugyanezt fogod te is kapni majd a gyerekeidtol,Ugy elfognak teged is dobni mint a sz*rt!!!
2023. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
30%
73as nem is érdemel mást. Egyedül öregedjen meg.
2023. nov. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
70%

Emberek,láttatok már el sérült gyermeket? Mert sokan úgy ítélkeznek,hogy életükben nem láttak testközelből,maximum az utcán. Nagyon nehéz minden téren,írom ezt úgy,hogy nem saját,de másét évekig elláttam. Nagyon nagyon kemény dolog ez. Ennyi erővel,ha kijön valami a magzati szűrésre a terhesség alatt is tartsátok meg. Ott is van,aki megteszi,ti miért nem vagytok képesek rá? Tehát ez nem fekete fehér,valaki képes erre,valaki nem. Minden tiszteletem,aki képes rá,nagyon sok ilyet ismerek,erős türelmes nők,annyi biztos rengeteg lelki fájdalommal.

Itt viszont más a helyzet,semmi sem biztos,minden feltételezés,jelenleg egy egészséges kisbaba. Az is lehet semmi sem lesz,lehet az is,hogy később kijönnek tünetek,de az is,hogy csak egy enyhe,mint tanulási gond,ami egy fertőzés nélkül is lehet. Nagy problémára én nem gondolnék-de nem vagyok orvos-mivel akkor már annak most hatalmas jelei is lennének. Itt a kérdezőnek valószínű oltári szülés utáni depressziója van,emiatt vannak ezek a gondolatok. Ami valljuk be nem csoda,mikor megszületett a gyereke,de már ilyeneket élt át. Ez súlyosbodhat is,ha nem kér segítséget,remélem kér. Mi a koraszülött lányommal egy hetet húztunk a kórházba,neki semmi baja nem volt hál isten,de az az 1 hét is emberpróbáló volt kórházi körülmények között,pedig én aztán tényleg ismerek a másik oldalról mindenkit,rengeteg tájékoztatás volt,de akkor is. De aki soha nem volt kórházba a gyerekével,majd hirtelen egy picivel bekerülsz,akit össze vissza szúrkálnak,közbe a hormonok pörögnek benned. Én amit nem értek,de írtam korábban is,hogy kérdező jelenleg egy egészséges picitől nem válnál meg,nem? Mert én akkor viszont tényleg mielőtt orvost javasolnék,mert az nem a te döntésed azt gondolom,hanem a jelenlegi helyzet miatti gondolat. Férjed támogat?

2023. nov. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 babyboom567 ***** válasza:
75%

75-ös válaszoló.

Hidd el,hogy itt sem azzal van bajuk a válaszolóknak,hogyha egy súlyosan fogyatékos gyereket intézetbe adná.Igenis van az intézetnek létjogosultsága, sokkal több lehetőség kellene a szülőknek,és a sérült embereknek is.(egészen biztosan nem ilyen válaszokat kapott volna, ha azt írja,hogy 8-10 éves súlyosan halmozottan sérült gyereke van, és sem anyagilag sem érzelmileg már nem tud gondoskodni róla)

DE,és nagy DE, a kérdezőnél egyáltalán nem biztos,hogy BÁRMI probléma lesz.És nem a megoldást keresi,hogy hogyan tudná fejleszteni/segíteni a gyerekét HA!! valami baj van.HANEM ő meg sem akarja próbálni.A kérdező már leírta a 2 hetes gyerekét,pedig még semmi sem biztos.És igen, simán lehet nála depresszió,de ptsd vagy a kettő együtt.Én különben rettenetesen sajnálom a kérdezőt,és nem szeretnék a helyében lenni.

2023. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
65%
76# Igen,de ezek a válaszok sem viszik előrébb,hogy egyedül öregedjen meg,stb. Itt neki sürgősen pszichés segítségre lenne szüksége,remélem a férjének feltűnik és segít. Ennyire borúsan nem hiszem,hogy utána is gondolni fogja. Én is hiányolom nála,hogy segíteni meg sem próbálná,de biztos,hogy most nem lát tisztán. Amúgy ismerek olyat,akinek 27 hétre született gyereke van,aki agyvérzést is kapott,tehát igazoltan mondták,hogy lesz gond valószínű,de az első perctől kezdve intézte,vitte mindenhova. Most nagyobb már,de semmi olyan,ami egy egészségesen induló gyereknél ne fordulna elő. De ott lehet több volt a családi lelki támogatás,itt ki tudja mi van a háttérbe. Lehet a kérdező férje még bele is rúg egyet,rokonok 0,így tényleg nehéz helytállni. 75# voltam.
2023. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
100%
Mi ujsag most veletek kerdező? Baba fejlődik szepen, kiderült mar vmi? Te jobban vagy?
jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Most láttam a kérdésed. Nos a helyzet nem túl jó.

Sok minden történt azóta.

Több minor anomáliát találtak a gyermekemnél sajnos. Mind belső (mint szív, agy, vese) illetve külső tekintetben (arc, koponya) is.

Valószinűleg a fertőzést sem véletlen kapta el, immunhiány lehet az oka. Egyébként fejlődik, de nem úgy ahogy a testvére. Ezt értem fizikálisan, mint pl súly, de akár motorikusan is, mint mozgás. Járunk fejlesztésekre, dévény, és konduktor, meg nemsokára tornára is, de magam sem tudom mennyire hiszek már benne.

Jelenleg genetikára várunk. Kb áprilisban lesz eredmény.

Itt, mikor ide írtam még egész más dolgok voltak teríteken. Azóta alapjaiban rengett meg minden. Nekem ez tragédia, nem vagyok/voltam ilyenre felkészülve. Látjuk majd, hogy mi a helyzet, mire lehet számítani. Ez mindenhogy nagyon nehéz. Lelkileg sem viselem jól, de azért tisztán látok, amennyire lehet. Teszem a dolgom, aztan ha lesz eredménye a genetikának akkor meglátjuk mire számíthatunk, vagy mit tehetünk.

febr. 23. 21:36
 80/80 anonim ***** válasza:
76%
Mi lett az eredmény?
máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!