Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ember lemondhat a gyermekér...

Az ember lemondhat a gyermekéről, amennyiben az fogyatékos? Mi a módja, mit kell tenni??

Figyelt kérdés
Most nem szeretnék kitérni a részletekre. Lehetseges hogy a kisebbik gyermekemmel komoly gondol vannak/lesznek. De a nagy miatt és magam miatt én úgy érzem ezt nem szeretném vállalni. Ez törvénybe ütközik? Mit tehetek?
2023. nov. 26. 02:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 babyboom567 ***** válasza:
92%
Tehát van róla orvosi diagnózisotok(illetve a babának vannak idegrendszeri tünetei),hogy súlyosan sérült lett a fertőzés miatt?Vagy csak külföldi cikk olvasásából gondolod,és feltételezed,hogy sérült lesz?Nagyon nem mindegy
2023. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
89%
Dehogyis diagnosztizálták. A kérdező csak öndiagnózis után pánikol. Semmit nem tud még.
2023. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
75%

Jajjj,kérdező. Te vagy? Ez feltételezés... konkrétan 29 hétre született tesómra is azt mondták,hogy ki tudja mi lesz abba az időbe. Aztán jelenleg felnőtt,egyetemet végzett,informatikus. Ha valaki megtudja hüledezik. Nagyon durván előre szaladsz...Nem is értem. Azt hittem minimum mentálisan sérült magatehetetlen 1 évesről beszélünk. Könyörgöm,még most kerültetek haza,ha egyáltalán,ráadásul külföldi cikkekből építkezel.

Ápoltam sok sérült gyermeket,valóban brutálisan nehéz,ezért nem is ítélkezem,bár 90%-ukat nem adták be,sőt. Én ezekután is azt mondom brutál nehéz,de nem lenne szívem nekem se a gyerekemtől megválni,az nem én vagyok. Az tény,hogy az otthonba nagyon rossz körülmények vannak. Vakok intézetét ne hasonlítsuk már oda,írta itt valaki. De kérdező,nálatok jelenleg egy egészséges baba van,nem? Hogy lehet már most ezen gondolkozni? Van jelenleg tünete? Hazaengedtek egyáltalán?

2023. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
90%
Ráadásul kérdező,az sem biztos,hogy nálatok ez volt. Se diagnózis,se képalkotó nem volt. Öndiagnózisnak nincs értelme. Jól van jelenleg a pici?
2023. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
92%
Egyhamar nem fogod megtudni van-e bármilyen baja. Akármelyik újszülöttnél a fogyatékosság később derül ki, mert feküdni akármelyik fogyatékos tud és egy pár hónapos babától is ez az elvárás. Nem lehet, hogy szülés utáni depressziód van, (az rendesen megboritja az ember agyát)?
2023. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
76%

40, nem csoda, hanem millió fejlesztés és az, hogy nem dőltünk be se az első, se a sokadik diagnózisnak, hanem vittük tovább. Még 1,5 évesen is mentális retardációt mondtak fejlődésneurológián, annyira le volt maradva. 5 évesen a pedagógiai szakszolgálat is úgy adott halasztási javaslatot az iskola alól, hogy szerintük figyelemzavaros és a normális iq-t alulról karcolja.

Nekik se volt igazuk. Most negyedikes és tesit leszámítva csak négyese, ötöse van.

2023. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 A kérdező kommentje:

Nem öndiagnózis.. hanem ezek tények. A Klebsiella vagy mi nem támadja az agyat. Bár minden elismerésem hogy vállalod amit leírtál. Nem mindenki egyforma.

És ha kiírtam a kérdést a hypoton vagy akarmilyen csoportba? Akkor mi van? Elég ritka azért hohy 1 hetes csecsemők fertőzödgetnek meg.. pláne 5-6. Egyik anyuka sem nyugidt, első kézből tudom. És nem véletlen, mert csak a sötétben tapogatózás megy.

És igen, aggodom. 3 hete sincs hogy szültem és már többet voltam kórházba mint otthon. És mehetunk tovább a fejlődésneurológiára is..

Nem koraszulott a babám, nem kissúlyú, hanem fertőzés áldozata. Külső behatás érte-ami nagyon nem mindegy. Pláne 1 hetesen (!!!)

És nagyon is benne van a pakliban hogy maradandó sérülése lesz. Ezt nem én találtam ki. Csak sajnos magyarországon fogalmunk sincs az egészről. Nyilván ezért vagyok kénytelen magam utánajárni.

Biztos megnyugtató lenne bárkinek is, hogy az egy hetes gyereke agyat is érintő fertőzést kapott el. Na persze.

Nem öndiagnózis, de hülye nem vagyok. Írtam hogy nem erre várok/vágyom.

De elöre igenis gondolkozhatok. És csak egy kérdést tettem fel. És messze nem arról van szó, hogy bárhova is biztosan beadom. Csak tájékozódom, hogy mi van ha. Örülök, hogy itt mindenki ennyire önzetlen, de amig nem kerültök ilyen helyzetbe higyjétek el csak addig könnyű ennyire maradéktalanul okosnak lenni. Mellette minden tiszteletem azoké akik minden terhet vállalnak. De nem vagyunk egyformák.

Depresszióm biztos van, szülés és trauma utáni. Ami épp elég, de az agyam tiszta és nem depresszióból irom amit írok.

2023. nov. 26. 19:36
 48/80 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező,jelenleg hogy van a pici? Én elvinném agyi UH-ra,esetleg más képalkotóra,akár magánba,de nyilván ez sem garancia semmire. Láttam én már agyhártyagyulladás utáni felépülést is maradandó károsodás nélkül,úgyhogy én nem írnám le előre így,főleg hogy mint írtad őt nem is vizsgálták. Én is azt gondolom,hogy most azért is látod így,mert rátesz a szülés utáni lelkiállapotod. A tény az,ha az orvos adta a diagnózist,igazoltan,hogy márpedig probléma lesz. Ez így még mindig öndiagnózis. A fejlődésneurológiától pedig ne tarts,csak nyomon követik a fejlődését,hogy ha gond van,észrevegyék. Az teljesen oké,hogy aggódsz,ez tiszta sor és hogy a többi szülő is. De ettől függetlenül ne gondolj egyből egy pár hetes picinél a legrosszabbra.
2023. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
82%
Ráadásul közel sem biztos,hogy nálatok ugyanaz volt a probléma,mint a többi babánál,mivel nem igazolták.
2023. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként meg le lehet,csakhogy a kérdésedre is válaszoljak. Egészségesről is,de ez nem most fog kiderülni,hanem még jóval később,ha gond van tényleg. Ha most beadnád és közbe egészséges,annak semmi értelme nem lenne. Addigra meg már az is lehet,hogy máshogy látod,teljesen másmilyen erős kötődésed lesz. Vannak otthonok egyébként,befektetik és ott ellátják a gondozók,nővérek. Látogathatod is hétvégén,vagy hétköznap,de azt is megteheted,hogy soha. 49-50# voltam.
2023. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!