Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ember lemondhat a gyermekér...

Az ember lemondhat a gyermekéről, amennyiben az fogyatékos? Mi a módja, mit kell tenni??

Figyelt kérdés
Most nem szeretnék kitérni a részletekre. Lehetseges hogy a kisebbik gyermekemmel komoly gondol vannak/lesznek. De a nagy miatt és magam miatt én úgy érzem ezt nem szeretném vállalni. Ez törvénybe ütközik? Mit tehetek?
2023. nov. 26. 02:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
100%
Ja és őket látogatta a család, szóval nem voltak állami gondozattak. Nem gyakran, de mentek hozzájuk. Havi 1-2-szer, nem hiszem, hogy sokat fizettek, nem voltak gazdagok.
2023. nov. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
37%

#16 Tökéletesen egyetértek.

A fogyatékos ember is ember és éppúgy megérdemli az emberhez méltó körülményeket, mint bárki más. Ha ez adott esetben családon kívül lenne megvalósítható, akkor úgy. De az a gyerek nem tehet arról, hogy ilyen problémája van és ma maga dönthetett volna a sorsáról, nem ezt választotta volna.

Én ha megtehetném, fognám magam és a családot és elköltöznék egy olyan országba, ahol emberszámba veszik a fogyatékosokat és ott próbálnék valamilyen megoldást találni.

2023. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 A kérdező kommentje:
Utolsó! Persze ez is egy megoldás lehetne. Csak éppen az embernek van már egy kialakult élete, hivatasa, munkálya, amit nem biztos hogy kulfoldon tud majd folytatni/csinálni. Illetve itthonmarado csaladtagjai. Nekem is megfordult a fejemben, de nálunk nem opcio
2023. nov. 26. 09:27
 24/80 anonim ***** válasza:
47%
Mint a huzat adnám otthonba. Sajnállak :(
2023. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
71%

Le lehet mondani, ugyanúgy mint az egészséges gyermekekről. Gyerekotthonba kerül, ahol próbálják ellátni. Azért írom, hogy próbálják, mert sem ember, sem eszköz, sem megfelelő körülmények nincsenek. Dupla pelenkát adnak rá, hogy ritkábban kelljen cserélni, pépesítenek akkor is, ha megtanítható lenne a rendes ételek evésére, nincs megfelelő átmozgatás, ezért hamar kontraktúrák, deformitások alakulnak ki és még hosszan sorolhatnánk.

Nem tudom, hogy ki mondta, hogy nincs esélye a pernek. Sok családot ismerek, akik nyertek. Legtöbb műhibára szakosodott ügyvéd siker esetén kapnak bizonyos százalékot, előre nem kell fizetni. Perköltségre pedig lehet kérni memtességet. Azért mert ismerős így járt, meg úgy, attól a ti ügyetek nyerhető lehet (sok mindentől függ ez).

Kislányunk halmozottan sérült. Nem tette tönkre a családunkat. Kialakítottunk egy olyan életet, amiben mindannyian bokdogok lehetünk, mindenki megkapja a neki járó törődést, figyelmet. Az viszont tönkretenne minket, ha tudnám, hogy emberhez nem méltó körülmények között kell léteznie a kislányunknak (nem élnie, mert ezekben az otthonokban csak létezés van, nem élet) és egész nap ezen rágódnék. Testvereknek is nehezen tudnám megmagyarázni, hogy miért nem lehet velünk a szeretett tretvérük és rettegnék, hogy örökre bennük lenne a kérdés, hogy róluk is lemondunk-e, ha nem elég jók, ügyesek stb.

2023. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
75%

"Felfoghatatlan! Neki aztán fokozottan szüksége van az anyja szeretetére, szerető gondoskodására."


Vagy éppen szakellátásra. Nincs annál rosszabb, mikor rosszul felfogottszeretetből otthon tartják, és se a szükséges fejlesztést, se apolast nem kapja meg

2023. nov. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
60%

26!

Szerinted ezekben az intézményekben megfelelő ellátást kapnak? Jártál te már ilyen helyen? Egy ápoló van 10-20 ápoltra, napi 3 pelenka a fejkvóta, örülnek, ha az alapvető higiénés előírásokat be tudják tartani, rácsos ágyban vannak egész nap, alig éri inger a bentlakókat és még hosszan lehetne sorolni.

2023. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
18%

Jaaj majd persze látogatnád:-D Kézzel-lábbal szabadulna tőle a mintaanya, szerintem ha megszabadulsz tőle még az emlékét is kitörlöd nehogy a nagy gyerek sérüljön. Hiszen csak egy gyereked van ,a másik hibája amiért megszületett, róla nem kell gondoskodni. Miért nem rakod ki az árokpartra? Jön a fagy, hamar megoldódik a problémád.


De igen, mi történik akkor ha majd te leszel a családod terhére? Önként megöldöd magad? vagy otthonba vonulsz? Mert bizony, akármennyire is hihetetlen még te is lehetsz hasonló állapotban, elég ha megöregszel.

2023. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:
Egyenlőre én nem csak magamról, hanem magunkról is le akarom venni a terhet. Ha én leszek majd mások terhénre azt is el fogom fogadni. De mindenkinek egy élete van és főleg ha önhibámon kivül kerüktem ilyen helyzetbe, akkor úgy gondolom amennyiben lehetőségem adódik rá, magam is eldönthetem mit tudok/szeretnék kihozni belőle.
2023. nov. 26. 10:32
 30/80 anonim ***** válasza:
98%
Most jobb lesz, ha "megtartja" otthon a gyereket, el sem tud járni többi dolgozni a kérdező, és ott fog kuncsorogni az RTL-en, hogy adjanak neki pénzt, mert a család nem tudom megélni egy fizuból?
2023. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!