Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ember lemondhat a gyermekér...

Az ember lemondhat a gyermekéről, amennyiben az fogyatékos? Mi a módja, mit kell tenni??

Figyelt kérdés
Most nem szeretnék kitérni a részletekre. Lehetseges hogy a kisebbik gyermekemmel komoly gondol vannak/lesznek. De a nagy miatt és magam miatt én úgy érzem ezt nem szeretném vállalni. Ez törvénybe ütközik? Mit tehetek?
2023. nov. 26. 02:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 A kérdező kommentje:

A virust mindnekinél igazolták. Nálunk is. Minden tanulmányban-ezt orvosok mondták, nem én találtam ki első körben idegrendszeri érintettséget írnak a későbbi hatásainak. Nem törvényszerű, de van.

Ami nálunk nem történt meg, az az mr mivel mi nem kerültünk nagy korházba. Agyi uh volt, ami normális volt, de az másoknál is rendben volt. Annak ellenére hogy az mr nem.

Próbálok intézni egy mr-t de nem olyan egyszerű ilyen piciknek.

Igyekszem nem temetni minden pillanatban az életünket de tenyleg nehez. Felborult minden es a legnagyobb boldogság remalomma valt.

2023. nov. 26. 19:50
 52/80 anonim ***** válasza:
34%
A legutóbbi kérdésednél azt írtad,lumbálás pl nem is volt nálatok,amivel igazolni lehetett volna. Akkor végül is volt utána? Azt gondolom,ha nálatok is akkora mértékű a probléma,miért nem csináltak MR-t? Persze,hogy nehéz,de most kell erősnek lenni és nem törvényszerű,hogy bármi baj lesz. Az is lehet,hogy semmi probléma nem lesz,szépen fejlődik majd,stb.
2023. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 A kérdező kommentje:
Lumbálás nálunk csak azért nem volt mert egy kis kórházban voltunk. De az orvosaink mondták, hogy ha a többieknél van, akkor vszeg nala is. De nem volt a mi helyünkön protokol. Illetve nem tartották relevánsnak, mert egy ekkora babát összeségében támad egy virus, szepszis szerű tüneteket okozva. Mindenhol jelen van. Ezért is mindegy a lumbálás. Az más hogy az agyban viszont eltérő mértékü károkat okozhat. Igy az mr-nek több ertelme lenne mar.
2023. nov. 26. 20:12
 54/80 A kérdező kommentje:
Mr-t meg ilyeneket nalunk azert nem csinaltak mert az adott korhazban nem is tudnak. Ezert kaptunk fejlodesneurologiara beutalot. Mellesleg ha ott olyan eredmenyeket kapunk, siman lehet hogy el is küldenek minket is. Nyilvan nem erre vagyom. De attol még gondolom mindenkir idegesitene a tény hogy mi lett a gyereke fejeben.
2023. nov. 26. 20:13
 55/80 anonim ***** válasza:
56%

Édes istenem szegény gyermek...mármint a jó isten mentse meg az ilyen anyától...

Inkább mondjál is le rola.jobban jár

2023. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
85%
Igen,persze.:( Én azt mondom,hogy picit próbálj megnyugodni,helyrejönni a szülés után,stb. és majd akkor aggódni ezeken,ha találnak valamit és azt mondja a fejlődésneurológus,hogy valóban gond van vele. Akkor visszatérni ezekre. Mikor kell mennetek? Egyébként eszik,jó állapotban van már?Hazaengedtek? Kitartást! 53# voltam.
2023. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
80%

Olvastam a kérdésed facebookon is...

Semmi jele, hogy baj lenne a gyerekeddel, de már azon gondolkodsz, hogy lemondasz róla...

Gyerekeink súlyos fertőzést kaptak születésük után, lélegeztetőgépen voltak, ptx, szepszis, minden ami kell. Egyikük szenvedett súlyos agykárosodást, de azt már akkor tudtuk (izomtónus problémák, kómás állapot, görcsök, had ne soroljam,; keson tették- gépre). De róla se tudtunk volna lemondani. Másikuk pedig makkegészséges.

Semmi jele, hogy nálatok baj lenne, de azon gondolkodsz, hogy eldobod magadtól. Rengeteg gyereket ismerek, akiknél később alakul ki betegség, vagy éppen baleset miatt lesznek sérültek. Elenyésző, hogy a szülők lemondanának róluk. Főleg akkor, amikor még az se biztos, hogy maradandó a károsodás. Nálatok lehet károsodás sincs. Ha van is,lehet, hogy terápiákkal helyrehozható, de te mégse azon kattogsz, hogyan segíthetnél a gyerekednek, hanem hogyan tudnád eltüntetni az életedből.

2023. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
75%

Itt egy válaszoló sem normális, vagy mi van? Szerencsétlen nő még szerencsétlenebb gyereke egy kupacban volt egy csomó olyan gyerekkel, akiket bizonyítottan megtámadott egy idegrendszert (is) pusztító vírus, ami nem tudni előre milyen mértékben okoz sérülést, de okoz. Még jó, hogy szerencsétlen a halálán van és levetíti a legrosszabb végkifejletet, ilyenkor mindenre felkészül az ember, mert szr egy orvostól azt hallani, hogy "nem tudni egyelőre", "majd meglátjuk", ő még nem produkál olyan súlyos tüneteket, egy másik kórházba menjenek, ahol meg tudják vizsgálni szakszerűen..


Én is be lennék fosva, ha egy agyhártyagyulladásos gyerekkel lett volna az enyém egy teremben, amire nincs beoltva, és folyamatosan lesném a jeleket, meg fejben 500x elveszteném és 500x megúszná..


Egyébként ami megnyugtató lehet, az a jelen, abba kell kapaszkodni. Szopizik rendesen? Van étvágya? Gyarapszik? Ökölbe van szorítva sokszor a kis keze? Szokott remegni? Van széklete? Hogyan alszik? Milyen könnyű megnyugtatni? Figyel a környezetére(nyilván nem látással, de reagál, ha valami történik? Reagál érintésekre? Hangokra? Megvan hason is, nem fáj neki mozgás? Rúgdos rendesen? Arányosan husis a kis karja/lába? Ha igen, különösebben baja MOST nincs, ha valami lesz is, az is enyhe. Én ebbe kapaszkodnék és elintéznék egy képet az agyáról, a fejlődésneurológus csak reflexet, reakciókat meg testfelépítést néz, semmi extrát nem tud.


Ha komoly gondja lenne, akkor már feltűnt volna, szóval mindenképp egy enyhe, max középsúlyos van csak a pakliban. Vagy semmi, hátha megússza annyival, hogy majd nehezebben formálja a betűket vagy gyengébb lesz matekból, esetleg hiper lesz, vagy pont minimálisan lassabb. Azt tudom, hogy a súlyosan sérült babákon látszik, hogy azok, étkezési, alvási, mozgási nehézség, görcsösség vagy hipotónok. Az enyém egy pár naposan már tartotta a fejét, nálatok?

2023. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 A kérdező kommentje:

58# nem vagyunk egyformák. Az a te példád és életed, ez az enyém.

Örülök, hogy olvastad a kérdésem. Hol van leírva hogy nem kérdezhetek annyit és ott ahol akarok? Amugy az a kérdés még jópár nappal korábban született.. minden változott azóta is.

Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Mindenki a maga élete kovácsa. Semmi sincs most sem köbe vésve, kérdezek, tájékozódom. Ha zavar görgess tovább. Itt is, fb-on is.

2023. nov. 26. 21:26
 60/80 anonim ***** válasza:
56%

“Ne ítélj, hogy ne ítéltess”


Vicc kategória vagy…

2023. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!