Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ember lemondhat a gyermekér...

Az ember lemondhat a gyermekéről, amennyiben az fogyatékos? Mi a módja, mit kell tenni??

Figyelt kérdés
Most nem szeretnék kitérni a részletekre. Lehetseges hogy a kisebbik gyermekemmel komoly gondol vannak/lesznek. De a nagy miatt és magam miatt én úgy érzem ezt nem szeretném vállalni. Ez törvénybe ütközik? Mit tehetek?
2023. nov. 26. 02:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszönöm a leírasod!🙏 végre valaki aki megért. Igen rettenetesen nehéz a bizonytalanság. És az hogy várj évekig mig kiderül vagy sem..

Az ellenségemnek sem kívánnám.

Épp elég pokoli volt az egészet átélni. És nem ugy jöttünk haza, egyik babás szülő sem, hogy ezzel itt vége. Bárcsak úgy lenne.

Igyekszem a jelenbe kapaszkodni.


Szopizni már nem, mert a betegség idején nem bírt, azóta engem pedig az nyugtat meg ha látom mennyit eszik. Igy fejem. Nem minden etetésre van elég, de azért igyekszem. Enni eszik, bár nem egy nagyétkű gyermek. Viszont alapvetően nincs táplálási nehézsége, csak kislány. Már visszanyerte a születési súlyát+100-150g-ot. A betegség ellenére is, ami nagy szó. Amúgy alszik-eszik. Néha fáj a hasa, de egy jó természetű baba. Éjjel 4 óránként kel kelteni, nappal általában magától jelez hogy éhes. Már születesétől átfordítja hason a fejét. Mostanság kezdtem tréningezni, tudja emelni is a fejét hason. Háton is néha ide oda forgatja. Fényre-zajra érzékeny és igen, figyel is ha olyan van 1-1 pillanatra. Izomtonusa rendben, szimmetrikusak a hurkái. A keze abszolút nincs durván ökölbe szorítva. Rugdos rendesen, megvan hason, reagal erintesre, megnyugszik ha felveszem. Remegni viszont szokott neha. Most vettem észre. De valamiert ugy latom csak ha hirtelen hatra teszem amikor nem terszik neki. Es a moro reflexxel van összefüggesben szerintem. Meg azzal hogy hirtelen nem tudja mi történik. Ez baj, higy remeg? Mellesleg a szeme nem akad fenn, abbahagyja ha hozzáérek.

(Amugy 2 hetes és pár napos)

2023. nov. 26. 21:35
 62/80 anonim ***** válasza:
53%
En komolyan mondom inkabb teged kelleme kivizsgalni, Mert a gyerekednek semmi baja nincsen az biztos!
2023. nov. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
73%

A gyereked minden jelek szerint jól van.

Erre te már azon gondolkozol,hogy lemondást róla

Most szereted,a családod tagja.ha egy évesen,vagy fél évesen derül ki,hogy valami baja van,akkor komolyan képes lennél besetalni vele,hogy otthagyd mint valami kutyát a menhelyen?te tényleg hülye vagy....a fiam másfél éves,a lányom 10.

Ha kiderülne,hogy valami bajuk van,vagy akár baleset kapcsán történne velük valami,eszembe sem jutna ezt csinálni

Szerintem keress fel pszichológust,neked szerintem valamiféle pánikbetegséged van egy kis depresszióval keverve.

2023. nov. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 A kérdező kommentje:

Emberek! Utolsó te is!

Miert kell magatokhoz hasonlítani?

Én így érzek, neked nem kell. Pont.

Ami a te eszedbe jut, bocs de az engem nem érdekel és tök irreleváns az életet nézve.

2023. nov. 27. 03:35
 65/80 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, ha a nagyobbik lerokkan egy balesetben őt is kidobod majd?
2023. nov. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
56%
66,persze,mert neki a nyugodt élet kell
2023. nov. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 A kérdező kommentje:

Ha bárki is azt hiszi hogy érdekel mit gondol, téved. Lehet szidni, lehet bármit ideírni. Én a jelenlegi érzéseimet, gondolataimat írtam/írom le, és egy pillanatig sem foglalkoztat, hogy más mit gondol.

Mindenkinek egy élete van és úgy éli ahogy tudja/szeretné. De többször hangsúlyoztam már, hogy ez csak egy kérdés, és még semmi sincs kőbe vésve. az viszont tény, hogy úgyis én/mi fogunk a dolgokról dönteni, bárki bármit is gondol. Úgyhogy nyugidtan folytathatjátok, amikyen álkapotban vagyok, elhihetitek hogy maximálisan hidegen hagy.

2023. nov. 27. 07:16
 68/80 anonim ***** válasza:
78%
Jelenleg a leírás alapján minden oké vele, sőt a koraszülött babám nem volt ennyire toppon ennyi hetesen. Nyugodj meg kérdező és szakembert javaslok,hogy ezeken àtsegítsen. Egy év múlva derül ki úgy is,gondolom az egészséges picit nem adnád be most. Jól értem?Sajnos azt a nagy is úgy venné le, hogy tőle is megválnál. Egyébként aki a balesetet írta,ez tényleg gyakori. Ismerek olyat,aki beleesett a medencébe a szülinapján 2-3 évesen, újraélesztették, attól kezdve sérült volt,meg olyat is akinek 10 évesen lett autó baleset,amiben szintén sajnos sérült lett. Nagy a kötődés itt már azért kérdező, szerencsére. Férjed mit mond? Szakemberre szükség lesz.
2023. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
69%
A szakembert a “kedves anyukanak” ajanlanam Mert az agyaval valami Nagyon nem stimmel !!!
2023. nov. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
0%
*agyal
2023. nov. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!