Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ember lemondhat a gyermekér...

Az ember lemondhat a gyermekéről, amennyiben az fogyatékos? Mi a módja, mit kell tenni??

Figyelt kérdés
Most nem szeretnék kitérni a részletekre. Lehetseges hogy a kisebbik gyermekemmel komoly gondol vannak/lesznek. De a nagy miatt és magam miatt én úgy érzem ezt nem szeretném vállalni. Ez törvénybe ütközik? Mit tehetek?
2023. nov. 26. 02:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 A kérdező kommentje:

Az hogy fizetnem kell gyermekotthonnak az a legkevesebb. Nyilván senki sem fogja befogadni ingyen és bérmentve. Vállaljuk csak legyen is olyan heky/megoldás mert mi nem szeretnénk az életünket rááldozni, ahogy írta is valaki.

Mindenki más, mindenki mást bír el.

Nekem ez nagyon félelmem volt és mindent elkövettem hogy ne kerüljek ilyen hekyzetbe. Sajnos úgy néz ki a lehetetlent nem lehet elkerülni. De megoldas remélem van/lesz rá.

2023. nov. 26. 07:57
 12/80 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, akkor remélem, ha veled történik bármi, önként bevonulsz egy elfekvőbe, hogy ne tedd tönkre a családod életét igaz?
2023. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
20%

többféle fogyatékoság lėtezik van amit lehet korigálni pl tornåval theråpiával és kėsöbb tud normális ėletett élni.


mi a kisebbik gyerek gondja .


e nélkül nem lehet normális vålaszt adni.

2023. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
99%

Nem világos szerintem számodra sem, hogy mit szeretnél. A kerdesed a gyermekről való lemondás volt, ez azt jelenti, hogy állami gondozasba kerül, neked és a másik szülőnek semmi joga nem lesz vele szemben, az állam neveli, nektek tartasdijat kell fizetnének amíg él vagy amíg örökbe nem fogadják. Nem lesz kapcsolattartas, semmi.

Az intézetbe adás más. Ha olyan egészségügyi problémái vannak, ami miatt állandó ápolásra és felügyeletre szorul, akkor a háziorvos segít megfelelő ápolási intézményt keresni. Ennek minden költségét ti álljatok, q gyerek látogatható, időnként akar haza is vihetitek.

2023. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
86%

"Kérdező, akkor remélem, ha veled történik bármi, önként bevonulsz egy elfekvőbe, hogy ne tedd tönkre a családod életét igaz?"


Hja, mert egy ember miatt három másik életét kell jól elbaxni. Ebből egy egy másik x korú gyerek, akinek szerinted egy valószínűleg komolyan fogyatékos/beteg testvér mellett kellene felnőnie. Nyilván ép elméjű, nulla mentális problémával küzdő felnőtt lesz belőle, ugye.

2023. nov. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
38%

Én fogyatékos gyermekeket nevelek és közülük a legkisebb soha nem lesz alkalmas önálló életre, mégsem tudnék róla lemomdani. Minden szűresen voltam, amnion is, mégis így alakult. A kérdés azért veri ki sokaknál a biztosítékot, mert nem arra irányult, hogy van-e valami lehetőség pl bentlakásos otthon, intézmeny, ahol szakszerű gondoskodást kap vagy arra, hogy hogyan tudná számára az emberhez meltó körülményeket biztosítani, ha ő már nem lesz, úgy, hogy ne terhelje ezzel a másik gyereket, hanem, hogy hogyan tud tőle szabadulni, ha fogyatékos lesz, mindezt úgy, hogy a kérdés szerint még azt sem tudja az lesz-e...

A rengeteg segítség mondjuk csak szóban van, mert járni jár, csak nem jut, de ennek ellenére is gyomorforgató a kérdés.

Amúgy az 5 helyes valaszt írt. Még annyi hozzá, hogy ilyen esetben a családon belüli masik kiskorú helyzetét is vizsgálni fogják és ellenőrzik időközönként.

2023. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 A kérdező kommentje:

Gratulalok utolsó! Te szuper anya vagy!

Én ezek szerint nem. Nem is akarok az lenni, épp elég ha az egészséges gyermekem visszakap majd.

2023. nov. 26. 08:41
 18/80 anonim ***** válasza:
87%
Figyeljetek már, emberek, nem véleményt és rábeszélést kért, hanem annak kapcsán választ, mik a lehetőségek, ha nem ő akarja nevelni a gyereket.
2023. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Így van, van így is épp elég bajom, lelki terhem. Nem kell megérteni.

Csak kerlek ne a véleményeteiteket írjátok (vagy írjátok azt is) de mellette a kerdésre a választ is. Amennyiben tudjátok.

Nem feltétlenül szeretnék teljes mértékben lemondani róla. Természetesen jobban örülnénk egy bentlakásos otthonnak-ha van ilyen. Ahol látogatható, egyéb lenne. De ha ninvs ilyen, akkor sajnos a lemondás is szóbajön.

Ne ítelkezzetek.

2023. nov. 26. 09:06
 20/80 anonim ***** válasza:
97%
Az egészséges gyerekről is lemondhatsz, úgyhogy biztosan van rá lehetőség. Nekem van több ismerősöm, ahol született beteg testvér és a szülők beraktak valahová. Nem ítélkezem, az egész családot tönkreteheti egy súlyos fogyatékos gyerek.
2023. nov. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!