Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha apuka...

Mit lehet tenni ha apuka durván bánik egészen kicsi babával?

Figyelt kérdés

Nagyon jó férj, mindenben támogat és segít. Ő szeretett volna babát, mindenben részt vesz a kicsi körül, szereti is, de sokszor durván bánik vele, mert elfogy a türelme a sírás miatt. Pl.:arcába fúj/kiabál erősen, gyors és erös mozdulatokat tesz vele, hirtelen felkapja idegesen stb.

Beszéltünk róla, őt magát is zavarja a dolog, de nem igazán tud róla "leszokni", bár már javult valamennyire a dolog. Szomorú vagyok emiatt, mert én bízok benne maximálisan, de a babát ilyenkor féltem és nagyon összezavar ezzel.


2022. nov. 7. 08:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
100%
Leírta. Az elején napi szinten, most pár napig nem csinálta, de tegnap megint elkezdte.
2022. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
80%
60. Rohadt könnyű? És rohadt könnyű szerinted egy nyáladzó, gépekre kötött gyereket ápolni egész életében, ha apukánál éppen elkattan valami? Rohadt könnyű a felelősséget cipelni egész életében, hogy megmenthettem volna a gyerekem, de könnyebb volt belesüppedni az áldozatszerepbe, meg mentegetni egy idegbeteg állatot, mert hazaadja a lóvét? Gusztusom nem lenne többet a férjemhez, ha megrázza a gyerekülést. Én nagyon empatikuson állok a hölgyhöz, de nem lehet mit csinálni, azzal akinek fontosabb egy férfi, mint a saját gyereke. Gondolom pár hónap múlva majd telesír mindent, amikor apuka megagyalja őt is meg a hisztiző gyereket. Ha szerencsés lesz és nem lesz tragédia belőle.
2022. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
22%
62-es nem szeretem az agresszív apákat, de a kényszeres képzelgőket sem. Attól, amit a kérdező írt semmi sérülése nem lesz a babának. De kérdés, hogy miért csinálja. És, hogy mi lesz később? Egy csecsemőnél jóval farasztobb egy dackorszakos 2-3 éves, de az ovisok se egyszerűek. Igazat megvallva én is szívesen megutnem néha, amikor valami baromsagon hisztizik félórát. A férjed vissza tudja majd fogni magát? Szerintem a pszichológus mindenképpen kellene. Illetve ha durvábbá válik a babával akkor el kellene jönnetek tőle.
2022. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
67%
63. Te teljesen elmebeteg vagy? Mi a képzelgés azon, hogy megrázta a gyerekülést a babával, hogy ne sírjon? Odamegyek a te csecsemődhöz és így megrázom, remélem tapsikolni fogsz nekem.
2022. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
22%
64 Nem tudjuk mennyire rázta meg, de a leírás alapján nem nagyon. Természetesen kicsit sem kell megrazni. De azért válni sem kell az első problémánál, kivéve ha tényleg bántalmazza, de azért az lejön a válaszokból, hogy akkor a kérdező is lépne.
2022. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem is túltolják..
2022. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
61%

Anyósom 4 hónapos testvérét csak egy kicsit rázta meg egyszer az apja, mert sírt. Nyálafolyató zöldségként halt meg 16 évesen. De ja, mindenki túltolja, ezek nem olyan súlyos dolgok.

Csecsemőt nem rázunk meg. Soha, semmikor, semennyire, semmi miatt. Ennyi. Ha felhúzzuk magunkat, letesszük a babát egy biztonságos helyre és kimegyünk a szobából. Aki ennyire nem képes, az beteg és

2022. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
87%
kezeltesse magát.
2022. dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
58%
65-66. Mikor mehetek csak kicsit megrázni a ti csecsemőtöket? Na, próbáljuk ki! Ha az enyémmel csinálnátok, mondjuk kikaparnám a szemeteket, de láthatóan nektek belefér, ha egy csecsemőt bántalmaznak. Még az állat is megvédi a kicsinyét, remélem nektek nincs gyereketek!
2022. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy apukanak kezeltetnie kell magát. Súlyos düh kezelési problémái vannak, ezen csak szakember segíthet. Vannak ilyen emberek, én is ilyen vagyok, vagyis voltam -már nem tudom hányadik komment volt az enyem. Sokan gyerekként nem tanuljak meg, hogyan kell levezetni a stresszt, márpedig egy csecsemő nem kis stressz forrás.

A kérdező amúgy jól csinálja, kiemelt a gyereket a veszelyhelyzetbol, de ez önmagában nem megoldás. A válás sem, hiszen írja, ezektől a helyzetektol eltekintve az apuka normalis. Egy válás esetén simán ott van neki a lathatas és ott bizony azt csinál, amit akar.

Keresni kell egy jó pszichológust vagy pszichiatert aki segít felismerés mi a konkrét oka annak, hogy ennyire ideges lesz és hogyan kell a gyerek helyett valami máson, máshogy levezetni a stresszt. Pl ha a gyerek sír a hordozója ha hintaztatja, akkor leteszi a földre a hordozót és csinal 5 jumpingjacket, beleboxol a boxzsakba, fut egy kört a ház körül, szetszaggat egy könyvet, stb. Hosszabb távon pedig sokat javít pl a meditáció, rendszeres sport, őszinte beszélgetés a partnerrel, napló írás.

2022. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!