Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha apuka...

Mit lehet tenni ha apuka durván bánik egészen kicsi babával?

Figyelt kérdés

Nagyon jó férj, mindenben támogat és segít. Ő szeretett volna babát, mindenben részt vesz a kicsi körül, szereti is, de sokszor durván bánik vele, mert elfogy a türelme a sírás miatt. Pl.:arcába fúj/kiabál erősen, gyors és erös mozdulatokat tesz vele, hirtelen felkapja idegesen stb.

Beszéltünk róla, őt magát is zavarja a dolog, de nem igazán tud róla "leszokni", bár már javult valamennyire a dolog. Szomorú vagyok emiatt, mert én bízok benne maximálisan, de a babát ilyenkor féltem és nagyon összezavar ezzel.


2022. nov. 7. 08:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
93%
Indulatkezelési terápiára küldeni vagy elhagyni.
2022. nov. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
89%

Ha zavarná nem csinálná. Hogy nem lehet felfogni, hogy ez egy kisbaba, és csak úgy tud jeleznu, ha sír? Ez nagyon elszomorított, belegondolni is rossz..


Párod veled is ilyen, ha nem tudja kontrollálni a dühét? Ez nem normális dolog.


Ha komolyan változtatni akar, akkor nézzetek, olvassatok utána mi hogyan árthat a babának... Hátha akkor észbekap. Jogosan félted, kárt is tehet a kicsiben. Nagyon gyenge még a csontozata, ha meg rázza a kis agyát is baj érheti... Arról nem is beszélve, hogyha ti nem vagytoi nyugodtak, ő hogyan legyen kiegyensúlyozott?

2022. nov. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
83%

Engem nagyon aggasztana a dolog, aki a gyereke sírására ilyen módokon reagál.

Elküldeném pszichiáterhez. Nem pszichológushoz!

Ilyen viselkedés mellett én megkérdőjelezném, hogy valóban olyan tökéletes férj, mint aminek te hiszed. Talán az álca épp a gyerekkel szemben hullik le róla.

Én akkor nyugodnék meg, ha szakember is látná. Mert ez alapján én arra gondolnék, hogy egy pszichopatával élek.

2022. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
85%
Később mi lesz? Meg is veri??
2022. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
90%

Konkrétan életveszélyes sérülést tud okozni a babának - és neked is. Ha egy babával így viselkedik, semmi garancia nincs rá, hogy amikor te kiborulsz, veled nem hasonlóan fog bánni. Mióta ismered, mennyit voltatok együtt a babavállalás előtt? Semmi jele nem volt erőszaknak?

Én a helyedben azonnal kiraknám.

2022. nov. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
89%
Első alkalommal megmondaná neki, hogy keressen fel szakembert, vagy elmegyünk. A másodiknál pedig összecsomagolnék és elhagynám. Egy dühkezelési problémákkal küzdő, beteg ember nem ér annyit, hogy örökre megnyomorítsa a gyerekem, mondjuk azzal, hogy megrázza.
2022. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
91%
Elhagynám. Ez nem olyan dolog, amit tolerálni lehet, a legnagyobb barom is képes visszafogni magát egy csecsemővel szemben. Kb. olyan mintha azt írnád nagyon jó férj csak néha szúr magának egy kis heroint, vagy néha betöri az arcodat, ezek nem férnek össze a jó apasaggal.
2022. nov. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

10 éve vagyunk együtt. Voltak olyan esetek hogy tárgyakat dobált mikor ideges volt, (erről is sokat beszéltünk), de sosem miattam vagy felém irányult, mert akkor biztosan elhagytam volna.

Pszichológus már szóba került sokszor más traumák miatt, menne is, de eddig nem történt előrelépés az ügyben.

2022. nov. 7. 09:53
 9/71 anonim ***** válasza:
94%

"Voltak olyan esetek hogy tárgyakat dobált mikor ideges volt, (erről is sokat beszéltünk), de sosem miattam vagy felém irányult, mert akkor biztosan elhagytam volna."


Ne haragudj, de ennek az érvelésnek mentegetés szaga van ami az áldozat típusúakra jellemző.

Ha eltalál egy ilyen dobálózás közben, nem tökmindegy, ki ellen irányul?

De ha a konkrét kérdésednél maradunk: ha ezzel az őrjöngéssel kárt tesz a babának, számít, hogy mit akart? Aki indulatában agyonveri a családtagjait, az is azzal védekezik, hogy nem ez volt a célja. Teljesen mindegy, miért teszi, a végeredmény számít.


A te párodnak a pszichológus kevés. Pszichiáter kell, és nem majd, azonnal!

2022. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy lehet egy ilyen embert "szeretni".

Már az első tárgy után kiábrándultam volna.


Látszik, hogy nem hülyeség, mikor azt mondják, hogy az ilyen idővel rosszabb lesz. Itt a bizonyíték. Szerencsétlen kisbaba...

2022. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!