Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha apuka...

Mit lehet tenni ha apuka durván bánik egészen kicsi babával?

Figyelt kérdés

Nagyon jó férj, mindenben támogat és segít. Ő szeretett volna babát, mindenben részt vesz a kicsi körül, szereti is, de sokszor durván bánik vele, mert elfogy a türelme a sírás miatt. Pl.:arcába fúj/kiabál erősen, gyors és erös mozdulatokat tesz vele, hirtelen felkapja idegesen stb.

Beszéltünk róla, őt magát is zavarja a dolog, de nem igazán tud róla "leszokni", bár már javult valamennyire a dolog. Szomorú vagyok emiatt, mert én bízok benne maximálisan, de a babát ilyenkor féltem és nagyon összezavar ezzel.


2022. nov. 7. 08:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon veszélyes. A "rázott baba szindróma" valós veszély ebben az esetben, életre szóló agysérülést szerezhet a gyerek. Az nem elég, hogy apukát ez "zavarja". Sajnálom, de ha ilyeneker csinál rendszeresen és "nem tud" róla leszokni, akkor nem szabad a baba közelébe engedni, mert veszélyezteti.
2022. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
91%
Na múltkor valaki fejtegette, hogy a csak kicsit megvert gyerekeknek nem lesz semmi bajuk. Nagyon kíváncsi lennék a kérdezőt hányszor verték gyermekkorában, hogy most se látja a fától az erdőt, hogy ezt az embert sürgősen el kéne hagyni. Konkrétan bántalmazza a csecsemődet, és téged ez nem zavar annyira, hogy biztonságban tudd. De biztos "jó ember" meg "amúgy szeret", meg "nem úgy gondolta".
2022. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
86%
A párod idegbeteg, ne haragudj. Nem beszélgetni kéne ezekről, hanem megmondani neki, hogy hozzá ne merjen nyúlni mégegyszer a gyerekhez, és kezeltesse magát nagyon sürgősen. És hogy a következő üvöltözésnél lehet költözni. B+, tudod milyen veszélyes "játékot" űzöl? A gyereked életébe kerülhet. A párod viselkedése sem normális, de te meg nem vagy épp a legélesebb kés a fiókban ha ezt nem látod pontosan.
2022. nov. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon szívesen tennék bejelentést a kedves párodról!


Számomra felfoghatatlan, hogy egy anya nem védi oroszlánként a gyermekét.. Mond, te tényleg ennyire birka vagy?


Gondolom aranyból van ez a jóember..

2022. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
77%

Hogy lehet egy ilyennel együtt élni? Én elhánynám magam egy ilyen "embertől".

Nehogy azt hidd kérdező,hogy idővel majd a környezetnek nem fog feltűnni.

2022. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
95%
Ha ezt hagyod, te is veszélyezteted a gyereket.
2022. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
76%

Pár degenerált lepontozó valószínűleg egyetért a gyermekbántalmazással.

Kár, hogy nem pusztult még ki a fajtátok.

2022. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van az előttem szólóknak. Ez csak egyre rosszabb lesz. Az igazi embert próbáló gyerek hisztik csak később jönnek. Mi lesz akkor? Majd meg is üti ne adj isten? Ennek vagy most kell véget vetni (akár pszichológus segítségével) vagy ki kell lépni a kapcsolatból, mert rossz vége lesz.
2022. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
66%

"...vagy ki kell lépni a kapcsolatból, mert rossz vége lesz"


Na és ha kilep a kapcsolatból, akkor megszunik a probléma? Nem. Sőt, csak rosszabb lesz, mert apukanak bizony joga lesz a lathatashoz és anyuci nem lesz ott lefekezni.

Nincs amúgy semmi baj apuval, egy jó pszichológus fog tudni segíteni neki, hogyan oldja meg ezeket a számára stresszes helyzeteket. Csak ugye ahhoz el is kellene menni hozzá....

2022. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
87%
29-es, ha feljelentést tesz ellene gyerekbántalmazás miatt, akkor legfeljebb felügyelettel kaphat láthatási jogot.
2022. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!