Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha apuka...

Mit lehet tenni ha apuka durván bánik egészen kicsi babával?

Figyelt kérdés

Nagyon jó férj, mindenben támogat és segít. Ő szeretett volna babát, mindenben részt vesz a kicsi körül, szereti is, de sokszor durván bánik vele, mert elfogy a türelme a sírás miatt. Pl.:arcába fúj/kiabál erősen, gyors és erös mozdulatokat tesz vele, hirtelen felkapja idegesen stb.

Beszéltünk róla, őt magát is zavarja a dolog, de nem igazán tud róla "leszokni", bár már javult valamennyire a dolog. Szomorú vagyok emiatt, mert én bízok benne maximálisan, de a babát ilyenkor féltem és nagyon összezavar ezzel.


2022. nov. 7. 08:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
59%

30!


Na és hogy bizonyítja? Csak mert a "Pl.:arcába fúj/kiabál erősen, gyors és erös mozdulatokat tesz vele, hirtelen felkapja idegesen stb." egyreszt nem okoz látható sérülést, másrészt igen kevés a gyermekbantalmazashoz hivatalos szintén.

2022. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
49%
Hát nekem nőként is voltak ilyenek anno, mikor már 20 órája nem alszol stb, nem nevezném ezt bántalmazásnak, de nyilván próbálja meg magát kontrollálni..
2022. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
75%
32-es: függetlenül attól, hogy nőként, és milyen indokkal, ez akkor is bántalmazás, életveszélyes lehet a következménye! Nagyon remélem, hogy kértél és kaptál segítséget.
2022. nov. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
94%

Én is azt mondom, hogy menjen el pszichológushoz, főleg, ha ő maga is tudja hogy helytelenül viselkedik. Ha hajlandó a változásra, akkor még menthető a dolog.


Addig meg beszéljétek meg, hogyha sír a gyerek, akkor te veszed fel, és nem ő. Kézben amúgy elvan, akkor nem sír, vagy akkor is sír? Mert ha igen, meg kéne találni az okát hogy miért nincs el kézben, lehet hogy hasfájós.

Írtad hogy nagyon kiveszi a részét a gyerek gondozása körül, és ő akarta a gyereket. Nem lehet, hogy atvette az anya szerepet, viszont frusztrált, hogy nem tud ebben megfelelni? Hiszen sok olyan leterhelt anyukáról olvashatunk akik végső elkeseredésükben megrázzák a gyereket, kiabálnak vele, stb. A férjed még nem rázta meg, de egyértelműen látszik hogy kivan.


Tisztázni kéne vele hogy nincs-e túl nagy megfelelési kényszere a gyerek körül, mert akkor inkább a te kezedben legyen főleg, amíg neki tart a pszichológiai terápia. El is mehettek külön pár napra mashova a gyerekkel, addig is letisztázódnak mindkettőtökben a dolgok. Ha ezek ellenére sincs semmi változás akkor meg hagyd ott.

2022. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
38%
engem annyira idegesitett a gyerek sirasa hogy beraktam a kisagyba es kimentem a szobabol. Igen , sirt a gyerek es ha nem volt otthon senki (anyoseknal laktunk) akkor be sem mentem volt ugy hogy 2 oraig csak beneztem az ajton hogy mi van vele, mert ez meg mindig jobb volt mintha megraztam vagy esetleg megvertem volna a gyereket. jartam sok evig terapiara is, de akkor kerultem normalis kerekvagasba amikor a gyerek elmult 3 eves. egyebkent a terapist azt mondta ez a megoldas meg mindig elfogadhatobb mintha az ember kitolti a gyereken a merget.
2022. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem kértem, felnőtt a gyerek.. :) Vagyis már iskolás, nincsenek traumái, mielőtt kérdeznéd.
2022. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is a 3 hozta el a megváltást, én is akkor kerültem normál kerékvágásba amúgy :)
2022. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
90%
Jó de valaki nem tud kimenni a szobából mert úgyis hallja bárhol a lakásban, és ugyanúgy frusztrált marad. Ettől még nagyon nem jó hogy a gyereken tölti ki a baját, hiszen egy csecsemőről van szó. De tényleg sok az olyan fáradt anya aki kiabál, rázza a gyereket, csak most itt férfiról van szó, aki tény hogy nagyobb kárt tud tenni egy gyerekben, ha nem uralkodik magán, de ettől még nem egyedi jelenség ez. Segítséget kell kérni, és akkor nem lesz gond.
2022. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
56%
32. De bántalmazás. Akkor is ha nő vagy. Rakd a gyereket a kiságyba és menj ki. Inkább üvöltsön, mint hogy az arcába fújkálj, meg ordíts, erőszakosan felkapd. Tudom miről beszélek, én is átéltem de sosem bántanám. Ha ez igaz és vállalsz még előtte rakasd rendbe magad, mert ez nem normális.
2022. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
20%
Nem vállalok, nem akarok semmiképp.
2022. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!